Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe vnetje sklepne ovojnice v kolenu

vnetje sklepne ovojnice v kolenu

Stara sem 35 let. Pred 6. leti so mi z artroskopijo ugotovili kronični sinovitis levega kolena – nerevmatski vzrok. Vzroka nismo nikoli našli, poškodbe ni bilo nobene. Po nekaj letih zmernih težav (otekanje kolena, bolečina) sem se odločila, da moram te težave spet začeti reševati in najti strokovnjaka, ki mi bo znal trajno pomagati. Dovolj imam nekvalitetmega življenja z dvema majhnima otrokoma in vsakodnevnemu občutku, da v kolenu nekaj ne štima. Zadnji mesec se je stanje poslabšalo, občutek v kolenu je slab, bolečina se pojavlja, sama oteklina sklepne ovojnice ni zelo velika. V kolenski kotanji imam veliko bulo (verjetno izliv). Koleno imam ves čas toplo, verjetno je vneto. Mislim, da mi vaje za kolensko mišičje stanje poslabšajo. Mi znate vi povedati, kako naj se lotim reševanja problema in s čim naj si pomagam? Kaj lahko ortoped naredi? Hvala.

Priporočam opraviti slikanje kolena z magnetno resonanco ter pregled s posnetki zaradi ugotovitve morebitnih mehanskih razlogov za otekanje.

Priporočam tudi izključiti morebitno okužbo z borelijo.

Poleg odprave morebitnih bolezenskih in/ali mehanskih razlogov je mogoča tudi artroskopska odstranitev notranje sklepne ovojnice (sinovije), kar lahko težave pomembno zmanjša ali celo odpravi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za hiter odgovor. Sinovektomijo mi je ortoped predlagal že pred 6. leti, ko sem imela kolensko ovojnico močno otečeno, a se ni odločil za ta poseg, ker se je oteklina zmanjšala, a izginila ni nikoli. Potem sem nehala hodit k ortopedu (dve nosečnosti, mala otroka …).
Trenutno ta oteklina ni tako velika in ne vem ali bi sinovektomija sploh prišla v poštev ? Glede na to, da imam močno otečeno koleno zadaj, v kolenski kotanji – a bi tudi otekanje na temu področju rešila artroskopska sinovektomija?
Kakšen poseg je sinovektomija? Koliko časa ostaneš v bolnici? Kakšno okrevanje sledi? In približno koliko dolg je potem bolniški stalež? Kakšna tveganja so ob tem posegu? Je lahko še slabše kot je zdaj?
Lepa hvala za vse odgovore.

Priporočam opraviti slikanje obeh kolen z magnetno resonanco (ugotovitev morebitnih mehanskih vzrokov otekanja) ter izključiti okužbo z borelijo.

V upoštev pride tudi operativno zdraljenje – odstranitev notranje sklepne ovojnice, ki se lahko najboljše izvede pod kontrolo kamere (artroskopsko).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ivana,
zdravo!

Ker imam enako težavo in čakam na artroskopijo in odstranitev sklepne ovojnice, me zanima, če si šla skozi ta poseg in kako se počutiši danes.

New Report

Close