Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vzdrževani člani

vzdrževani člani

Do sedaj sem imela otroke zmeraj prijavljene v službi, med letom. Pa mi dosti ljudi govori, da se finančno bolj splača jih prijavit konec leta za nazaj? Kako imate to pri vas?l

Brez vsake dileme se bolj splača imet prijavljene že med letom, sicer povsem po nepotrebnem kreditiraš državo. Edina izjema bi bila, če bila z delodajalcem (privatnikom) zmenjena za neto plačilo.

Pa dejmo se enkrat.

Suma sumarum ni nobene razlike. Se morate pa zavestno odlocit med dvema opcijama:

1) otroke imate prijavljene med letom
Posledicno dobite vsak mesec ob istem buto znesku place vecji neto. Ce znate to spravit in ne porabit sproti, je to cisto ok.

2) otroke javite naknadno s spremembo do konca januarja za leto za nazaj
Javite kdo in za koliko mesecev bo uveljavljal olajsavo in ce je eden od starsev ne porabi v celoti, jo lahko uporabi drugi, to se na vlogi oznaci

Razliko prevec placane dohodnine vam vrnejo nazaj v kosu. Vendar pozor! Drzava na te otroke kljub vlogi vcasih pozabi in je treba ugovarjat na informativni izracun

3) cakas na informativni izracun in potem ugovarjas, razliko ti vrnejo v kosu. Na ta nacin sponzoriras DURS lahko do konca oktobra, saj. I nujno, da ti zdajo odlocbo poleti

Drugo pa je, kako si vec otrok starsa delita. Olajsava se veca s stevilom otrok. Ce ima eden od partnerjev precej visjo placo in je v visjem razredu dohodnine, se mu seveda splaca uveljavljat vse otroke za vse mesece.

Ce sta placi podobni, potem si jih delita, vendar po mesecih in ne po otrocih. Eden recimo 1 do 6, drugi pa drugi konec leta.

Ce ima stars, ki prijavlja znizanje osnovo premajhno, a bi lahko porabil vse olajsave, lahko razliko, ki mu ostane, porabi zakonec.

nova
Uredništvo priporoča

jaz nikoli med letom, zakaj ne, zato, ker mi je boljše da lepo dobim ta znesek v enem kosu in gre lepo za dopust!

Do konca januarja? Kam?
Sem bila prepričana, da jih dam potem,ko dobim info izračun. Sama med letom otroka ne uveljavljam, ker ne vem kolikšen bo njegov prihodek od študentskega dela.

In kaj, ce ga dobis sele zadnji dan oktobra, ko drzava zanj se ne placuje ovresti, tvoj denar pa obraca leto in pol???

Moj moz ves cas uveljavlja vse otroke med letom. Tako je javil tudi racunovodja. Pa je dobil informarivni izracun v prvi rundi brez vzdrzevanih clanov z doplacilom 3000€. Odlocba brez doplacila je prisla sele septembra.

mi vedno dobimo vsako leto vračilo v juniju…mislim, da je to prva runda…v juliju pa izplačajo, tako je že vsa leta, nikoli ni bilo drugače!!!

če izplačajo oktobra že nekdo kaj narobe naredi, ali ugovarjate … če je vse okej…kot pri nas je izplačilo vedno kot pišem…

Do konca januarja? Kam?
Sem bila prepričana, da jih dam potem,ko dobim info izračun. Sama med letom otroka ne uveljavljam, ker ne vem kolikšen bo njegov prihodek od študentskega dela.[/quote]

Tule http://www.durs.gov.si/si/fizicne_osebe/dohodnina_za_fizicne_osebe_obrazci/odmera_dohodnine/vloga_za_uveljavljanje_posebne_olajsave_za_vzdrzevane_druzinske_clane_pri_informativnem_izracunu_dohodnine_za_leto_2011/

Do konca januarja morajo vsi izplacevalci poslati informacije o prejemkih v 2011. Potem imata se 6 dni, da izracunata, kaj se vama splaca in oddas vlogo. Drugace pa cakata na inrmativni izracun.

Do konca januarja? Kam?
Sem bila prepričana, da jih dam potem,ko dobim info izračun. Sama med letom otroka ne uveljavljam, ker ne vem kolikšen bo njegov prihodek od študentskega dela.[/quote]

Tule http://www.durs.gov.si/si/fizicne_osebe/dohodnina_za_fizicne_osebe_obrazci/odmera_dohodnine/vloga_za_uveljavljanje_posebne_olajsave_za_vzdrzevane_druzinske_clane_pri_informativnem_izracunu_dohodnine_za_leto_2011/

Do konca januarja morajo vsi izplacevalci poslati informacije o prejemkih v 2011. Potem imata se 6 dni, da izracunata, kaj se vama splaca in oddas vlogo. Drugace pa cakata na inrmativni izracun.[/quote]

Topsy,hvala,super si:)))

New Report

Close