Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bomo dediči vračali varstveni dodatek, ki ga mati prejema k invalidski pokojnini ?

Ali bomo dediči vračali varstveni dodatek, ki ga mati prejema k invalidski pokojnini ?

Je invalidsko upokojena, nima državne pokojnine torej. Z njo otroci ne živimo. Smo podnajemniki drugje. Ona je v njeni hiši.

Ne boste vi vračali, iz njene hiše bo šlo. Saj zato je delala.

Menka , torej ne vračajo varstvenega dodatka samo prejemniki državne pokojnine ?

Pa ji vi dajajte denar, v kolikor se ne more sama preživljati s svojo pokojnino? Tako dedičem ne bo potrebno vračati.

Vsi vemo, da je to barabija!
Dva, ki sta delala in imela enak dohodek in prejemata enako pokojnino in varstveni dodatek, samo en je vse zapravil, drug pa šparal. Tisti, ki je šparal bo vračal, tadrug pa ne!
Isto pri otr. dodatku! Tisti, ki varčuje, dobi manjši otr. dodatek kot tisti, ki ne varčuje!
Barabija!

od kje naj ji dam , še zase nimam, nisem z njo v hiši, sem raje podnajemnik ! Nisem tipična SLO, ki doma ” čiča ” pri materini kikli.

Pa lep pozdrav

o ja, si tipična slovenka!!!!!!!!!!!

Ne briga te za mater, ne pomagaš ji (mogoče je niti ne videvaš), te pa skrbi kaj boš podedala. Takoj ko se bo stegnila, boš prišla s svojim pohlepnim vampom in vakuumom v glavi …. pa srala vse počez

ha ha , si neumna, uboga revica; naša mati je brata in mene samo pretepala, njen mož ( moj oče ) pa je pobegnil pred njo, smo otroci ZELO trpeli. Toliko.

Pomagam pa rada fantovi materi ( ki ima občasno čudne dneve, ampak ok ).

pa lep pozdrav

če te skrbi, da boš morala vračati, pa se odpovej dediščini, potem ti ne bo treba vračat 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Swan

ker matere ne maram in nič nimam z njo ( razen boleče spomine ), sem šla k odvetniku in prosila, da hočem podpisat, da se odrekam dediščine in česarkoli po materi !! Pa so mi rekli, da se lahko odpovem samo po njeni smrti in ne dokler ona živi. Toliko.

Lp

aja tako gre to…nisem vedela, sem skoz mislila, da se to prej naredi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

sem bila presenečena, ja. So mi kar lepo povedali, gospa, lahko se odpoveste čemurkoli, a ne dokler oseba živi.

Pusti mamo kakršnakoli je že bila, vajina je. Kdo ve kako je bilo njej hudo, da je tako reagirala. Nikogar ne zagovarjam se mi pa zdi prav, da se črpa iz dediščine. Koliko revnih ljudi se je odpovedalo varstvenemu dodatku, samo da b o stanovanje, hiša ostala otrokom. In otroci nimajo nočejo dati staršem malo, da bi premoženje ostalo.
Če bi otroci čutili dolžnost in spoštovanje, da je treba poskrbeti za starše, bi ti ne rabili prositi varstvenega dodatka.
Da pa starejši živijo v bedi zato, da bodo otroci dedovali pa se mi zdi neumnost. Nisem za zapravljanje, sem pa za normalno življenje.
In končno zakaj bi otrok, ki starša nima za mar sploh razmišljal kaj bo dobil?

aha to pomeni, ko je zapuščinska razprava, ti tam poveš da se vsemu odpoveš in to je to

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Menka draga

moja mati mi je po telefonu zabrusila, da se ona ne misli odpovedat varstvenemu dodatku, da ima raje sebe kot mene in brata !

Pa lep pozdrav

aja, klicala je kar sama od sebe, samo toliko, da veva z bratom, kot je rekla, citiram ” dol ji visi za naju “. Sem jo poslušala in sem mirno odložila slušalko. To je še dobro glede na to kaj vse nam je počela.

o ja, si tipična slovenka!!!!!!!!!!!

Ne briga te za mater, ne pomagaš ji (mogoče je niti ne videvaš), te pa skrbi kaj boš podedala. Takoj ko se bo stegnila, boš prišla s svojim pohlepnim vampom in vakuumom v glavi …. pa srala vse počez[/quote]

Uf, tebe pa se lahko sramuje lastna mati, saj ni vedela, da bo njen otrok znal take povedati??!!!!!

Sicer pa je tako. Mnogi so se znašli v invalidski penziji zaradi bolezni, nesreče. In ta ne izbira.Če bodo sedaj želeli preživeti, se jim bo država usedla na premoženje, ki ga sami niso ustvarili, ampak so jim pomagali sorodniki, da bi imeli vsaj streho nad glavo. No sedaj pa bo to vzela država, sorodniki pa se lahko po glavi butajo zaradi svoje dobrote.

O ja, želeli ste Ameriko in jo imate. So nekoč rekli, da če v Ameriki zboliš, si ob vse. No sedaj je tudi pri nas tako.

O socialni in pravični državi pa naj naši …. razlagajo na Kajsijazvem otokih, tega pri nas pač ni več.

A niso ravno včeraj po tv imeli en prispevek o tem? Vračalo se bo, če bo gospod ali gospa, ki o tem odloča na ministrstvu menil, da dediči lahko vračajo. Mnenje csd-jev o tem, ali je dedič ogrožen, če vrača državi, pa se jemlje bolj tako-tako. Bodo pa pravnike, ki o tem odločajo kao “senzibilizirali”, da bodo znali sami presojati, ali lahko nekdo vrača ali ne. Svašta! A ni ravno pravo tisto, ki gre po črki zakona? Zakaj imamo potem socialne delavce itd.? Joj, joj, joj, kam gre ta naša ljuba država…

#ne vem – pazi zdaj naval…je tvoja mama, kako lahko ipd. :))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

pod palcem, če ima tudi telefon …

Zakaj že, je v invalidski penziji?

menda zaradi psihe ( živci, manična depresija ).. Z bratom sva bolj na koži čutila udarce, diagnoze nisva razumela

lp

Napačno so ti rekli.:))

Iz pravne posvetovalnice:

“Bodoči dedič se lahko odpove dedovanju tudi pred zapustnikovo smrtjo, za kar mora podpisati sporazum z zapustnikom, ki pa mora biti v obliki notarskega zapisa.”

Torej kar pot pod noge pa k notarju, seveda skupaj z mamo, pa bo problem rešen.:)) Drugače pa seveda lahko počakaš tudi do materine smrti in se takrat odpoveš dediščini, potem ti seveda ne bo treba vračati ničesar, kar je mati prejemala za časa svojega življenja.

Koliko denarja pa bi imela vaša mama, če bi se odpovedala varstvenemu dodatku? Ali ima veliko pokojnino? Če mama nima veliko je razumljivo da se noče odpovedati var. dodatku in životariti, če ji vidva z bratom ne moreta ali nočeta pomagati.
Taki časi pač so, starejši so velikokrat do skrajnosti skromni samo, da bo za otroke. Otroci pa niso pripravljeni pomagati in skrbeti za starše, da bi jim ostalo premoženje.
Veš tudi jaz sem upokojenka, sedaj mi gre, čeprav nimam veliko. Če bi onemogla ali rabila pomoč, pa bi zaprosila in naj gre iz hiše. Naj se črpa, saj sem za to hišo veliko pregarala in stiskala vsak dinar, da bi nA STAROST PROSILA OTROKE, ČE SAMI NE VIDIJO MOJE STISKE PA NE..
Ne morem reči kako bo, vem pa, da otrok ne bom prosjačila.

ima novega moža, ki jo revež trpi nekaj let .

Ma ne zanima me več ta tema. Imam svoje življenje . Sicer si prijazna Menka…pa ti kaj lepega povej

ena _

ko bo urejala ta dodatek oz avtomatično CSD bo pač podpisala, da se ji država vknjiži na nepremičnino……torej vidva z bratom ne bosta plačevala nič po njej…je pa res, da bosta dedovala manj ali nič…če pa se dedovanju odpoveš pa tako ni panike……

p.s.:klicala pa te je po mojem mnenju za to, da ti na nek način pove, da ne boš jerbala nepremičnine, ker jo raje da državi………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

New Report

Close