Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z taščo bomo v isti hiši; tresem se; rekla je, da bo MOJ OTROK njo klical mama ?! NIKOLI !!!!

Z taščo bomo v isti hiši; tresem se; rekla je, da bo MOJ OTROK njo klical mama ?! NIKOLI !!!!

kaj mi bo še ušpičila stara p….. !?

In zakaj boš tam?

A brata od tvojega moža pa bo klical ata? :D:D:D:D:D

A ti si tista od včeraj/predvčerajšnim itd…

Mimogrede – na štajerskem je običajen izraz za babico (stara) mama, za mamo pa mami ali mamica.

jaz sem iz Lj !

In zakaj ne? Jaz imam mami in sem imela mamo. Če je to edini problem, potem nimaš problemov ali pa spet provuceraš.

to je ena in ista, ki ima očitno hude probleme sama s seboj. Naj moderator že enkrat blokira, ali mu je res v interesu, da ima čimveč klikov.

tipična slovenčurina, nisi sposobna niti toliko, da bi bila pod svojo streho, pol si pa upaš še taščo osirat…

jaz svoje stare starše kličem mama in ata … včasih dodam “star/a” spredaj 🙂 pa nikoli nismo živeli skupaj

Poznam kar nekaj otrok, ki babicam rečejo “mama”, dedkom “ata”, mamam “mami” in očetom “oči” al pa “ati”. In nisem še slišala, da bi se kdo od staršev zaradi tega kaj dosti sekiral.

Tole vprašanje se mi pa itak zdi kot iskanje dlake v jajcu in vnaprejšnje produciranje problemov.
Če se boš že vnaprej obnašala takole sovražno nastrojeno, bodo itak same težave. Pa vprašanje, če ne bolj zaradi tebe kot zaradi tašče …

Oh, to ni samo pri nas. Tudi v Ljubljani je tako. Mi smo stare mame klicali mama, mami je pa mami. Stara mama pa smo klicali prababico. In to se mi zdi najbolj normalno.

Za avtorico pa: dihaj, dihaj…

ja tudi moj sine jo mora klicat mama…če sem kaj rekla nisem nič dosegla, s tem da ga hoče še vzgajat,hvala bogu da sem ga dala v vrtec,drugač bi pa po moje šla že na psihiatrijo…po navadi če starejšim kaj rečeš,ne dosežeš ničesar ker so takoj kao užaljeni pa ubogi..mamice smo pa potem največje p… če se postaviš zase pa za svoja načela…

Moji otroci so edini od vnukov, ki mojo taščo imenujejo stara mama. Ob rojstvu prvega sva se z možem odločila, da bom jaz mama in ne mami kot je v okolici navada, ona pa bo pač stara mama. Vsi ostali vnuki ji rečejo samo mama, naši pa pač stara mama. Mirno, odločno, brez kreganja, pa bo šlo!

Tudi jaz sem kot otrok morala reči svoji stari mami mama in staremu atu ata. Pa me je motilo in sem v najstniških letih začela samovoljno dodajat pridevnik “stara”. Kako zelo je stara mati popizdevala :DDD
Pač uči otroka, da je tašča njegova stara mama 😉

Na Gorenjskem je stara mama = mama, star ata = ata, starša sta pa mami in ati.

Tebi pa svetujem – stran od tašče, pa če je mama, babi, stara mama, oma, nona, ali zmaj.
Niti pod razno ne bi živela s starši – ne z enimi, ne z drugimi!

Pa sem mislila, da ste že vse MON-izme izčrpale…

Sem z Štajerske,pa nisem nikdar babico klicala mama,ampak oma,tudi moji otroki so mojo mamo klicali oma,moževo pa babica,čeprav so moževi mami ostali vnuki rekli oma.Jaz pa sem ji takoj povedala,da je moja mamam za moje otroke oma,ona pa babica in pika.Tašči takoj razloži,da ni ona mama tvojim otrokom,ampak samo babica.Zelo grda navad je stare mame klicati mama,saj ni mati vnukom.Z tem se popolnoma strinjam z avtorico.

Ja normalno da jo bodo klicali mama, tebe pa mami, mamica, mar ne?

Pa kaj je s tabo ženska?!, ti boš mami, ali mamica, babica pa bo mama. To ni nič narobe, tako je čisto prav, mašina ene paničarte.
Preselte se na svoje če ste tok živčne za brez veze. Tašča vas pod streho vzame, ve pa hočte špilat se boga v njeni hiši. Poznam snaho (moja sestra) ki je prišla v taščino hišo in misli da je vse od nekdaj njeno. Noče pucat stopnišča,itd In se obnaša, in komandira ostalim. Bo kmal dobila svoje, kar si bo sama skuhala.

Za razliko od starih mam in očetov, ki so prepričani da je starost nekaj grdega, česar se mora pameten človek sramovati, sta bila moja normalna. Smešno se jima je zdelo, da bi samo zaradi njunih morebitnih frustracij morali otroci imeti dve mami in dva očeta. Tako sta ona zahtevala poimenovanje s predpono stara (star). Pošteno.

Hahahahah…daj no…jaz tudi ne čistim stopnišča.
In to zanalašč.
In veš zakaj ne?
Ker zame je dovolj spucano, če ga spucam 1x na teden in pometem 2x na teden.
Seveda za mojo taščo pa ne.
Ona je šla za mano vedno popravljat in še enkrat pucat.
Te pa tko voli nek izvoli.
Pa si naj puca sama.
Pa vedno ko smo imeli obiske in so šli obiski gor je za njimi pometala.
Vedno ko so obiski odšli in šli po stopnicah dol je že stala z metlo, da bo pometla za njimi,

Ko je bila na obisku njena hči z otroci, ki pa so res svinjali po stopnicah in hodniku (se ne sezuvajo – bilo blata še pa še) pa ni bilo treba pucat.
Parkrat je hotela celo obtožit mene, da sem raznašala blato – sorry tašča, jaz se sezuvam že pred vrati!
Potem pa bodi pameten.
Ampak kot pravim – tko voli nek izvolo

Pri nas se babicam normalno reče mama, otroci smo še sosedi rekli “sosedova mama”. Dedek je pa ata. Starša sta mami in oči.

Ni šans, da bi moj otrok kogarkoli drugega klical za “mamo”, razen mene!
Pa kaj je z vami? Mama je mama in je ena sama in to je tista oseba, ki za otroka skrbi dan in noč, ne pa neka tašča, ki ji je sramotno biti “stara mama” ali “babica”!

Sicer se jaz s svojo taščo razumem in je ženska toliko razgledana, da ji ni nikoli padlo na pamet, da bi predlagala, da bi jo vnuk klical za “mamo”, ampak je bila ponosna na “babico”!

Moja mati in njeni bratje in sestre so klicali stare starše za “mamo” in “ato”, starše pa po imenu, ker pred 70 leti ni bilo očkov in mamic. Vse življenje jim je bilo žal, da svojo lastno mater niso počastili z nazivom “mama”, ampak so tako klicali babico! Neumnost nad neumnostmi!

In če se že gremo nekaj, toliko pljuvate čez tašče, se z njimi ne razumete in jih imate za živega hudiča, potem vam je pa normalno, da jih vaš lasten otrok naslavlja z “mama”?!?!
Če bi že koga otrok klical za “staro mamo”, potem bi to morala biti babica po materi, ker večinoma so te babice do vnukov bolj materinske kot babice po očetovi strani!

Odselite se na svoje, ker se bosta s taščo pobili, če se niti glede tega, kako bo otrok koga klical, niste sposobni normalno zmenit.

jaz jo kličem mama, moj mož mat, otroka 20+ pa babi

mojo mamo pa kličem mami, moj mož pa kakor je pri voli v glavnem moja tašča, otroka pa babi + ime

ne vem zakaj že ne nehate s to temo, sedj ste vsi skupaj že mal dolgočasni

lp

Če ti kaj ni prav, pa mrš na svoje!!! Babura zmešana!

Ti se kar sekiri, drzi, obupuj…. Na koncu bos od otroka zahtevala da ji rece babi, ona pa mama… Na koncu se bo otrok ali sam odlocil…ali bo pa zmeden… Kdo je zdaj…. Sicer pa ja tasce nimajo pravice za svoje zelje… Morajo se podrejati snaham, pa tudi ce bi bile raje mame kot babice … Seveda amak sedaj si TI prisla pod njeno streho, hiso v kateri je bila nekoc morda celo srecna, in cez noc bo mogla plesati kot bo snaha rekla, ker snaha ne pozna drugega kot JAz, MOJ, MENE, Moje, jaz in jaz…. Ma Pojdi zivet pod svojo streho pa bos lahko ti,ti in ti…

matr ne zastopim tasc da vas ne nazenejo iz svojih domov….

Najlazji jamrat, boga, boga. Jaz, moram ziveti s tasco pod isto streho, ma kaj a te je prisilila ona? Ali se nauci prilagajati, in zavedat da nisi boginja, ali pojdi na svoje….

New Report

Close