Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesar streže kruh????

Mesar streže kruh????

Večkrat se mi zgodi, da me v eni od Sparovih trgovin pri kruhu streže mesar. V liniji je delikatesa, mesnica in prodaja kruha. Če prodajalka za kruh nima časa oz. je zaposlena v delikatesi pride kruh postrežt mesar. Vse bi bilo čisto ok, če si nebi samo na hitrco splahnil roke le z vodo.

Danes je rezal meso, ko ej zaključil si je samo z vodo oplaknil roke (ga gledam natančno) in prišel strežt kruh. Meni toli ni najbolj higijensko, kaj menite.

umrla boš

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne vem, no, kolikor vidim v Mercatorju imajo pri strežbi kruha na roki, s katero prime kruh, rokavico. Saj lahko zamenjaš trgovino ali pa kupiš pakiran kruh.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html
nova
Uredništvo priporoča


In to dvakrat, prvič zaradi mesa, ker sigurno ni umil rok ko je končal s kruhom in drugič zaradi kruha , saj veš zgolj s vodo umite roke.

Ne Gunnar ne bom umrla, lahko pa je salmonela hitro tukaj.

Glej, vsepovsod obstajajo neki higijenski standardi, še posebej pri prodaji hrane! Ne vem, zakaj se je potrebno norčevat.

No, saj tista rokavica pri M tudi ni brezmadežna. Pri nas s tisto isto rokavico na roki
streže in kruh in klobase celi vrsti pred mano.

madoniš.. to pa nism pomislu, zdej pa hit paniko narest….

mene bolj zanima zakaj taki paranoiki sploh kupujete že pripravljeno hrano? če vas tolk skrbi, kupujte pač moko pa kvas, pa doma pečte kruh pa delajte ves futer, k bo striktno higienski, ker bo vseboval samo “delce” vas, torej tisto kar ste prej šlatali, pa kakšen las sem in tja pa mogoče nosno kroglico iz lastne pridelave…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja z drugo pa seže not v vrečno, da jo razpre.

Zakaj bi jaz menjala, saj nisem jaz tista, ki dela kaj narobe!


In od kot naj bi ta salmonela prišla ???????


In od kot naj bi ta salmonela prišla ???????[/quote]

mende iz mesa poskoči na mesarjevo roko in iz mesarjeve roke tud če si jo splakne skoči na kruh, kjer bo okužila vse tiste, ki jedo ta kruh in ne marajo jesti mesa, tisti ki ga pa jedo bodo pa itak zarad salmonele v mesu pocrkal 😉

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja z drugo pa seže not v vrečno, da jo razpre.

Zakaj bi jaz menjala, saj nisem jaz tista, ki dela kaj narobe![/quote]

O joooooj…. Potem pa ti zbašeš ta kruh v tvojo 35x uporabljeno vrečo ali košaro, pa flikneš na sedež v avtu, kjer sediš s svojo čistunsko ritjo – a potem je pa ok ali kako? NE PRETIRAVAJTE, bo svet lepši in manj kompliciran.

Gospa ima popolnoma prav in res je, tako se ne bi smelo počet. Jaz bi, ali prijazno opozorila ali pa vzela zapakirane izdelke. Če pa pridejo k tem trgovcem na obisk inšpektorji, sigurno sledi najmanj opozorilo….

Ne vem sicer, kaj hočeš od nas, kajti napisala si: “Meni toli ni najbolj higijensko, kaj menite.”

Predlagam pa tebi in vsem tebi podobnim, da take dileme in pritožbe naslovite direktno na tiste, ki so odgovorni za to, da se izvajajo HACCP in podobni zakoni: http://www.zi.gov.si/si/o_inspektoratu/organiziranost/obmocna_enota_ljubljana/

Če boste pisali po MONu, ne bo nič bolje. Uporabljajte ustanove in organe, ki so za to pristojni, pa se bo mogoče kaj premaknilo. Sploh danes, v času elektronike, ko je v bistvu človek lahko anonimen, ni problem koga “prijaviti” ali samo postaviti vvprašanja …


In od kot naj bi ta salmonela prišla ???????[/quote]

mende iz mesa poskoči na mesarjevo roko in iz mesarjeve roke tud če si jo splakne skoči na kruh, kjer bo okužila vse tiste, ki jedo ta kruh in ne marajo jesti mesa, tisti ki ga pa jedo bodo pa itak zarad salmonele v mesu pocrkal ;)[/quote]
A velja za klobase tudi ??????

Ne le salmonela, ampak lahko je tudi listerija, e. coli in še kakšna druga “ljubka, želodcu prijazna živalca” bi se našla…

Avtorici posta: ne, takšno ravnanje ni v skladu s pravili dobre higienske prakse. Najmanj kar lahko narediš, je da mesarja na to opozoriš, lahko pa opozoriš tudi poslovodjo ali celo podaš prijavo na zdravstveni inšpektorat.

zakaj? ker je nekdo prodajal kruh pred tem je pa šlatal trupla mrtvih živali, katerih vonj ne bo šel preč razen v primeru da si roke opere v kropu?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


In od kot naj bi ta salmonela prišla ???????[/quote]

S perutninskega mesa, kajne,….

Ni samo perutninsko meso tisto, ki je lahko kontaminirano s salmonelo, ampak tudi druge vrste mesa.

a pa se ti ne zdi, da bi v takem primeru prej imel epidemije salmonele, e coli, listerije pri vseh tistih, ki so prej jedli meso, ki so ga kupili pri taistem mesarju pa da bi se take bakterije prenesle na vse delikatesne izdelke zelo hitro, če bi se?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

… lahko tudi iz svinjine….

Ni daleč dan, ko bo zaradi bedakov in pretiranih sterilnih osebkov, prodajalka kruha pred stranko seveda, izvršila popolno sterilizacijo celega telesa , prekuhati roke do komolcev v vsaj kipeči vodi, se obleči v vesoljski skafander , postreči kruh in seveda pri naslednjem kupcu postopek ponoviti .


Ni ga tiča, do prašiča , ne žali moje hrane :-)))


In od kot naj bi ta salmonela prišla ???????[/quote]

S perutninskega mesa, kajne,….[/quote]
In ti boš ta kruh dala v voziček, kjer je pred 5-timi minutami nadobutna mati v njem vozila svoj sonček, ki je pred tem tekal po parkirišču .

Ne vem sicer, kaj hočeš od nas, kajti napisala si: “Meni toli ni najbolj higijensko, kaj menite.”

Predlagam pa tebi in vsem tebi podobnim, da take dileme in pritožbe naslovite direktno na tiste, ki so odgovorni za to, da se izvajajo HACCP in podobni zakoni: http://www.zi.gov.si/si/o_inspektoratu/organiziranost/obmocna_enota_ljubljana/

Če boste pisali po MONu, ne bo nič bolje. Uporabljajte ustanove in organe, ki so za to pristojni, pa se bo mogoče kaj premaknilo. Sploh danes, v času elektronike, ko je v bistvu človek lahko anonimen, ni problem koga “prijaviti” ali samo postaviti vvprašanja …[/quote]

Od vas sem želela mnenje. Zato tudi vprašanje – KAJ MENITE?

Ok, lahko bi napisala Kaj pa manite vi?

Zanimalo me ja ali jaz pretiravam (očitno že, po vaših odgovorih) ali to opazite tudi vi in ali vam je zato vseeno.

Lahko bi pisala inšpekciji, pa mi res ni, da bi enega mesarja zašpecala in bi nazadnje plačal kakšno kazen on.

Drugače pa sem jaz ena tistih, ki se večkrat oglasi na pravem koncu, ko vidim, da je kaj narobe, jaz nisem tiste sorte, ki pogleda stran in pometa težave pod preprogo. Se pa prej pozanimam na različnih koncih, da ne operiram s premalo info.

ja, če bi pa morala čakati, ker je gužva bi pa tečnarila, da zakaj pa on tam stoji pa ne dela…nikoli vam nič ni prav. Še sreča, da nimaš večjih problemov kot to.

New Report

Close