Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek norice zelo netipično?

norice zelo netipično?

je možno, da jih ima naša tamala le po nogicah? prve tri izpuščaje zelo podobne noricam je dobila pred devetimi dnevi, potem naslednji dan spet tri, potem čez kakšen dan spet kakšne štiri, itd. in vse po eni sami nogici? so najprej male rdeče pike, potem pa črne kraste. je možno, da jih ima tako netipično? ker so kao najprej po obrazu, potem trupu in potem po udih. in to v parih dneh. vročino je imela mogoče minimalno povišano, pa kašlja malo. psem mislila, da jo je kaj popikalo, ker smo bili veliko zunaj, pa nisem šla k dohtarju. zdaj sem pa čist panična, ko sem se na norice spomnila. omoč prosim, je katera prebolevala kaj takega??

Zakaj točno si panična?

Jutri pokliči pediatra in povej, kaj se dogaja, pa vaju bodo naročili na pregled. Fajn je, da se ve, ali jih je prebolela, razloga za paniko pa ob takšnem poteku ene najbolj običajnih otroških bolezni na svetu ni.

Ima tudi v ustah kaj aft, pri nasemu so mislili, da gre za norice, imel je pa bolezen dlani, stopal in ust…

nova
Uredništvo priporoča

ne, nič po dlaneh ali stopalih. zdaj gledam, da mogoče še najbolj podobno peti bolezni? kokr najprej na ličkih , potem pa na udih. naša je imela najprej neko rdečico na ličkih, po nogici pa zdaj prave izpuščaje s krastami (ker se verjetno praska?).

Tudi pri nas norice (diagnozo postavil zdravnik) potekajo zelo čudno. Izpuščaji so nastajali le en dan. Žal jih je sin potem ponoči vse spraskal, tako da so povsod nastale temne kraste. Novih ni. Brala pa sem, da se ob praskanju lahko pojavijo nove okužbe. Mogoče kdo ve, kako bi te okužbe prepoznali?

New Report

Close