Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek RADO PEZDIR

RADO PEZDIR

Kaj te je s totim Pezdirom? Je bil nažgan? Jao jao jao … roke se mu pajtlajo kot narkomanu.!!!

Kakršen koli je že bil in kar je povedal… odseva velik del ljudi, ki ne verjame več v naše vodenje in boljše življenje. Misli predvsem na koristi.

Kaj in kje in kako pa je povedal?

nekaj strani nazaj maš temo rado pezdir in še neki. Tam je link na rtvslo.si na poročila tistega dne.

Roka se mu je verjetno tresla, ker je bilo zunaj mraz, on je bil pa cel dan v pisarni, kjer je toplo. posledično je bil tudi manj oblečen in je zato drgetal

in ja povedal je po pravici

“naj gre vse v kurac”.

To je bilo pri poročilih objavljeno samo enkrat, nato pa so tisti “kurac” prekrili z NF tonom.

Ali se je mogocej kaj zlagal? Jaz bi povedal se kaj vec in se bolj socno. Bravo Pezdir:

Vsega ima poln ku…, pogaja se zato, ker je obljubil, komaj čaka, da gre iz Slovenije, pričakuje nič… Nekako tako. V roki pa redbull, če sem prav videla.

Njegove izjave, da ima slovenije poln k… je bilo brati že pred leti. Pa možakar še kar vztraja tukaj. Zakaj že? Aja, tukaj se da fajn služiti tudi samo s premetavanjem besed. Drugje je menda treba delati.
Verjamem pa, da je vaš junak, ker je klel pred kamero. Ne dvomim, da bi ga zaradi tega “poguma” tudi volili, če bi le kandidiral. Itak slovenci volijo samo tiste, ki znajo všečno govoriti. Naredili pa niso še ničesar. Ampak je možakar pameten in ni želel kandidirati. Ker je bolj komotno kleti pred kamero in služiti za besede, kot pa prevzeti nase odgovornost za spremembo države. Da ne bo več taka, kakršna jamra da je. Nekdo drug naj bi jo zanj zrihtal. No ja, pameten poba.

Od kdaj pa naj bi pametni ljudje bili v politiki? Pezdir je raziskovalec, je glavca, je lahko svetovalec, je lahko nekdo, ki svoje znanje in možgane posodi politiki, nikakor pa ni človek, ki bi bil vodja.
Imeli smo Mrkaića in kaj se je zgodilo? Pušiona. Zakaj bi se Pezdir spustil v umazane igre? V teh 10-ih letih kar je na sceni, bi bil popoln bedak, če ne bi pogruntal, da so vsi politiki posraneti brez hrbtenice in predvsem en velik gnoj od ljudi, da bi se spustil z njimi v kolo.

Glej, če je vse to res, če bi bil neumen da sam karkoli spreminja, potem pač ne more govoriti da je Slovenija zanič. Kaj pa je storil zanjo, da ne bi bila? Klel pred kamero? Se tako rešuje gospodarsko situacijo?
Sicer sta oba z Mrkaičem podobnih stališč. Oba mlada, oba ekonomista, oba polna znanja kaj bi bilo treba in česa ne, pa oba nista imela še niti ene delovne reference, da bi njunim besedam lahko verjeli. Sta samo teoretika iz faksa in nič drugega.
Se spomnim tistih njunih izpadov, ja. Penzija je bedarija, prazniki so bedarija, delo delo in samo delo. Pa to pravijo ljudje, ki niso nikoli delali. Ko bodo imeli za sabo realne uspehe, se naj pa spet javi. Dokler pa so ti uspehi samo v predavalnici ali pred kamero, pa zame niso uspehi.

vsa ta elita nas bo pustila pocrkat…….počasi……da ne bomo preveč trpeli.

Ja, vsi ti krempeljni, ki se grebejo za oblast potrebujejo čas – zveze – da se elegantno umaknejo iz SLO.

Jao – Grki so frajerji – pa Libija (kje so se imeli 1000 x boljše od nas), pa ………

Kje smo mi?

predvsem za @zgodovinski spomin: A se res ne spomniš, kdo je zrihtal, da so nam elektropodjetja vrnila preveč zaračunani denar? Pa nadomestila za dvig denarja na bankomatih druge banke?
Toliko o teoretiku. Ma državljani bi ga morali plačevati, da bi takole skrbel za naše koristi, ker je podobnega ožemanja verjetno še veliko. Bi bilo več koristi kot od celega parlamenta.

Ja, pa se res spomnim tiste populistične fore z elektropodjetji. Ampak ker imam očitno boljši spomin od tvojega, je šlo le za povračilo nekaj drobiža ki ga je moral elektro vrniti zaradi neopravičenega zaračunavanja. Takoj po vrnitvi je elektro popravil pravila igre in polovil nazaj vse kar je do takrat izplačal in še malo čez. Končni izplen celotne akcije je bil razen velikega medijskega pompa – ničen. Kako pa z nadomestili za dvig denarja na bankomatih druge banke? Ja, tudi ta so morali zmanjšati. kar pomeni, da je od takrat naprej banka manj zaslužila, ap je šlo kar za lepe denarce. Koliko pa so prihranili davkoplačevalci? Tistih nekaj posameznikov, ki je to storitev uporabljalo, do naslednje podražitve storitev prihranijo nekaj centov. Ja, samo nekaj centov! Ima pa zato banka zdaj manjši prihodek. Torej bomo morali pri naslednji dokapitalizaciji mi malo globlje seči v žep, kot sicer bi.

Toliko o mojem spominu, kaj “velikega” je bilo storjenega. Pravzaprav nič, le medijsko je bila zadeva všečno narejena. Tresla se je gora, rodil se je miš, ki ga je že za naslednjim ovinkom požrl rejen maček. Jazpa še vedno čakam tiste, ki bodo znali Slovenijo potegniti iz milijardne zadolžitve. So to tisti ki kolnejo pred kamero in pravijo da bodo šli delat v tujino?

Glej, pač nimaš pojma o teh stvareh in se ne bom ubadala s tabo. Samo toliko bom rekla – politiki so politiki, ljudje z znanjem pa niso politiki, ampak imajo svoj poklic. Lahko pomagajo politiki, v njej pa ne bodo sodelovali.

Mrkaić je imel reference, Pezdir je pa takrat šele začel svojo pot, mislim, da je komaj magistriral ali pa še to ne. Sta pa oba v tistem času predavala na univerzi v ZDA.

Pa saj to ti ves čas govorim. Eno je teoretiziranjem izza katedra, drugo pa je reševanje gospodarske problematike. Tako Mrkaič kot Pezdir sta za katedrom briljantna. Kako pa je z realo? Mrkaič jo je stisnil v tujino. Pezdir se pa ne želi ukvarjati z problemi niti za milimeter. Ker je toliko pameten da ve, da bi tam pogorel. Zame pa ni junak tisti, ki za TV kamero debatira o gasilstvu ampak tisti, ki nase navleče opremo in se zapodi v ogenj. To so tisti, ki dejansko rešujejo gopodarstvo, čeprav pridejo iz ognja kdaj opečeni in polomljeni. Tisti prvi pa niso vredni piškavega oreha.

Kaj si pa ti naredila za Slovenijo? V čem si ti tako perfektna in popolna, da od drugih zahtevaš popolnost?
Pezdir je za Slovenijo naredil (tudi veliko stvari, ki jih ti ne vidiš), kar je naredil, kolikor je mogel in hotel. Kaj pa ti?
V tem trenutku imamo paleto ljudi, ki so pripravljeni nekaj narediti pač tako kot je. Kakšen beden narod smo Slovenci, ko samo pljuvamo čez vse, namesto da bi iz palete, ki jo imamo, izbrali tistih nekaj dobrih in jih podprli. Ampak ne! Ker niso dovolj dobri za nas, ker ne delajo čudeže čez noč! Mi smo pa itak tako popolni, da je za nas dobro samo popolnoma perfektno in nič manj od tega! Kakšne glupe! Saj ni čudno, da smo, kjer smo!

Povej, kaj velikega je za Slovenijo naredil Pezdir, če to že omenjaš. Jaz ne poznam nič od tega, pa me razsvetli. Se pa spomnim njegovih in Mrkaičevih izjav po medijih izpred enkaj let. Spomnim se tudi njegovih izjav, ki so bile zapisane na blogu Ane Jud, s katero sta v tistih časih povedala marsikatero “pametno”. Vem samo, da smo lahko srečni, da nimamo na oblasti takšne teoretične ekonomiste. Ki bi nas brez pokojnine pustili delati do smrti, ob veliki dobri volji bi nam pa morda celo pustili dan ali dva dopusta za Novo leto. Vse ostale praznike pa črtali. Kar pobrskaj po starih zapisih, pa se potem javi.

Kaj pa jaz delam za Slovenijo? Ker nisem na nobenem javnem položaju, na tak način ne morem delati za Slovenijo. Lahko delam samo zase, za svojo družino in za svojo neposredno okolico. To pa delam. Pošteno. Brez groženj, izsiljevanj in napihovanj, brez medijskega pompa, brez kletvic pred kamerami.


Kateri pa so to ? Dejansko……

Bravo, Zgodovinski spomin, podpisujem se pod tvoje poste, jaz imam enako mnenje.

Pezdir je za Slovenijo naredil veliko več kot ti. Karkoli je naredil, pa naj bo po tvoje še tako minimalno, je več, kot si naredila ti.
Ajaj, ti nisi na položaju. Zakaj pa ne? Če si tako sposobna pljuvat po nekom in tako zelo dobro veš, kaj je treba narediti in kdo ni nič naredil, zakaj pa ti to ne narediš? Ups, si pač samo teoretik, ki vse ve, ampak da bi pa dejansko kaj naredila za Slovenijo, to pa ne!

Pezdir je pezde. Žal. Zna pljuvat in povedat, kaj je narobe. Kot da moraš biti za to genij. Ko je treba začet pa delat in reševat, pa stisne rep med noge. Ne vem, kaj si je mislil, ko se je priključil Virantu.

In tudi jaz čakam, da se mi pove, kaj točno je naredil za Slovenijo, razen jezikal, kaj vse je narobe. Ker to znam tudi jaz.

Suber, še več takšnih kot ‘zgodovinski spomin’ in ‘za zgodovinski spomin’ pa se nam za prihodnost Slovenije ni bati.

NESKONČNA JE SLEPOTA SLOVENCELJNA!!!!!!!!!

car terena. In normalno, da ima vsega poln kurac, in da čaka, da bo doktoriral in potem gre v Francijo. Ker se tu politiki delajo norca, sploh ne vem kako še lahk gledate te napinjene zobate Virante in na bruhanje idoče Pozitivce, janševce, kučane ter vse ostale. vsega ma poln kurac po mojem zato, ker je Virant njemu govoril eno, dela pa sedaj drugo , in se mu enostavno ne da več ubdat s tem. Ke se men tud ne bi. Pa se pokopljimo HLAPCI SLOVENSKI. Tam po gostilnah hodijo in se že dva mesca menijo in prestopajo sem ter tja kot da smo na tržnici, kot da se ne igrajo s prihodnostjo 2 miljonov ljudi. Banda marš.

Povsod je tako, da nekdo naredi načrt, ki ga drugi izvedejo v praksi.
Vsak direktor ima pod sabo strokovnjake, ki naredijo plane, ki jih potem delavci naredijo, direktor pa samo skordinira celo podjetje.
Enako je v državi. Politiki koordinirajo tisto, kar naj bi strokovnjaki splanirali. Saj niso politiki tatamate na področju ekonomije, vojske, policije, zdravstva in podobno, oni so samo vodje, koordinatorji.
Pezdir je strokovnjak, ki je naredil plan, ki naj bi ga Virant speljal v največji možni meri. Virant se zdaj izmika, ZJ ima svoj plan, Pahor nima jajc, JJ se pa jebe za Slovenijo.

Hahaha, ti misliš, da je Pezdir naredil kakšen plan? Reci, da se hecaš.

New Report

Close