Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Holter (24 urno spremljanje EKG)

Holter (24 urno spremljanje EKG)

Zdravo,

prosim za info, če je kdo imel 24 urno spremljanje EKG in kakšne izkušnje?
Kaj ste vpiovali 24 urni “dnevnik”? Na KC so mi samo dali list in rekli naj pišem kaj se mije dogajalo. Hvala za vaše odgovore.

Lep dan,
Vito

Jaz sem imela poleti. Zoprno je samo to, da se ne moreš stuširati (zdaj pozimi je verjetno to malo lažje). Vpisovala nisem nič, ker se takrat ni nič dogajalo. Sicer pa vsakič zapišeš, če začutiš kaj, kar bi bilo lahko pomembno v povezavi z EKG (npr. šel sem sprehod, po hoji v klanec sem bil zadihan, potreboval sem pet minut (od osmih do 8.05), da sem umiril sapo ali od 15.30 do 16.30 se mi je močno vrtelo ali ob 13.27 me je zbodlo pri srcu itd.) Če ni nič takega ne pišeš nič.

Obleci se v ohlapna oblačila, tako ti bodo napravo lažje namestili in še videti je ne bo.

Moj mož je imel pred časom 24urni EKG. So mu rekli naj na tisti list zapisuje kaj počne – hodi, sedi, spi, kolesari,… In pa ali je takrat zadihan, se mu vrti, ga kje kaj stiska,…

Moj mož ima visok pritisk in zeeeeelo nizek pulz in mu je zdravnik rekel naj v času ko ima holter tudi seksava, da se bo videlo, kako se takrat obnaša srce. Jih je zanimalo do koliko se mu puls sploh pospeši. Je bilo kar malo hecno takole na ukaz, z vsemi tistimi kabli… :-))))

Sicer pa ni panike, holter niti ne moti v vsakodnevnem življenju. Edino tuširat se pa res ne moreš.

Jaz sem ga imela 2x, holter so mi lepo pritrdili v majčko (gaza), nič ni bilo moteče, 1. nisem rabila nič zapisovat, 2. sem zapisovala samo ali počivam, ali hodim, ali so kakšne posebnosti.
upam, da vam bo rezultat pokazal vse dobro.

Kot so zapisali že pred mano. 🙂

Zapisuješ vse, kar je nenavadnega, kar ponavadi ne počneš ali doživljaš. Večji napor, morebitne bolečine, zbadanje …
Jaz ponavadi oddam prazen list …


Haha, dobr te je… , da je končno le prišel do seksa. Maš iznajdljivega moža.


Haha, dobr te je… , da je končno le prišel do seksa. Maš iznajdljivega moža.[/quote]

Pa saj ne trpi pomanjkanja sexa… pravzaprav je zato tudi vprašal ali lahko v tem času, ko ima holter sexa. Če bi mu rekli, da ne sme sexat, bi pač kak dan moral zdržat brez…

Sicer pa ima v mirovanju med 40 in 45 utripov na minuto, med sexom se je pa pulz dvignil do neverjernih 60… :-)) Meni niti, ko spim ne pade pulz na 60…

Jaz sem ga imela. Kot so ti povedali že pred mano, v tabelo zapisuješ kaj počneš in če se dogajajo kakšne posebnosti – npr. ob 16:30 čutila zbadanje v prsnem košu. Ti zapisi jim pomagajo, da so posebno pozorni na določene odseke in tam iščejo posebnosti (npr. okrog 16:30).

Je pa pomoje pametno, da v tistem dnevu počneš čim več različnih stvari. Torej telo izpostaviš tudi naporu (npr. hoja v hrib) oziroma tistim situacijam, ob katerih ponavadi čutiš težave.

New Report

Close