Forum.Over.Net

Starševski čvek

kosilo danes...kaj?

Default avatar

kuhat bo treba

danes sem sama z otroci pa nimam ideje kaj naj skuham(tud če bi bil mož doma nebi imela ideje haha)
od včeraj mi je ostallo nekaj kuhanih makaronov,ker smo jedli golaž,pa bi jih najraje danes porabila.
Makarone na drobtinicah ne marajo,tako da res nevem kaj naj.

ideje prosim
Default avatar

pa to se ve

prase z jabolko v gobci
Default avatar

11511

makarone prelij z mešanico kisle smetane, jajca in veliko naribanega sira ter daj v pečico da se zapeče
Default avatar

Testenine

Karbonara

na maščobi prepražiš drobno narezano šunko (slanino, posebno salamo, pršut ... karkoli imaš doma)
Posebej razžvrkljaš jajce, dodaš žlico kisle smetane (lahko tudi dve žlici sladke), ščepec timijana, origana, peteršilja ....

na prepraženo slanino, šunko, salamo ali karkoli .... streseš testenine, dobro premešaš, čez poliješ razžvrkljano jajce z začimbami, premešaš, da jajce zakrkne, potreseš z naribanim sirom (ne parmezan, navaden sir) - ponovno premešaš, da se sir stopi.
Naložiš na krožnike, posuješ s parmezanom, zraven paše rdeča pesa ....

Že vem, kaj bo danes pri nas za kosilo :)))))
Default avatar

obilno

Francoska solata, sarma, odojek, sirova pita, pečene paprike, rukola.
Default avatar

refr

Srbski pasulj narejen iz kitajske fižole in avstrijskih reberc.
Default avatar

jklč

Če si sama z otroci, naredi nekaj kar bo njim všeč ... pa če je možno, da je še enostavno in zdravo. Npr. testenine (integralne) s paradižnikovo, tunino omako ..
Default avatar

Zlatolaska

Mi bomo imeli pečeno svinjsko pečenko in skuše (za ne-mesojedce). Zraven pečen krompir, pečeno zelenjavo in pečeno jabolko. In zeleno solato.

Glede na to, da so ti ostale testenine - kaj, če jih pogreješ in posuješ z mletimi orehi + sladkor + cimet? In kompot ali sadna kupa?
Default avatar

kuhat bo treba

tako,smo že pojedli

pripravila sem zelenjavno omako,posebej sem prepražila en doruček gavrilovič(vem da ni najbolj zdravo,pač želja otrok,pa naj jim bo),to sem prelila čet testenine, zraven pa zelena solata.
Default avatar

tortica iz testenin

Čisto preprosto, preliješ razžvrkljan jajček ali dva čez testenine, jih daš v pekač od torte v vročo pečico in pečeš kakih 20 minut, da se naredi kot skorjica čez, lahko daš čez po želji kak sir, načeloma pa ni potrebno.

To smo v otroštvu ful velikokrat jedli....