Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakupovanje 1x tedensko

nakupovanje 1x tedensko

zdravo

z možem sva se odločila,da bi tudi pri nas hodili v trgovino 1x tedensko.Tisti ki to prakticirate povejte kakšne izkušnje imate,kaj kupujete itd.

Naj povem da kosilo kuhamo vsak dan,kljub temu da otroci jedo v vrtcu in šoli,mož v službi.
kruh pa pečemo doma.

hvala

Jaz grem po večjem nakupu 1× na mesec, v ostalih dneh kupujem samo kruh in mleko in če nam slučajno kaj zmanjka grem iskati samo in isključno to stvar!

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.

Valjda ti sama veš kaj kuhaš. Jaz ti lahko prepišem svoj listek, ampak ne vem, koliko ti bo v pomoč, ker mogoče nimaš doma tisto, akr ima jaz in moraš dokupit, mogoče pa tisto, akr bom jaz kupila, že imaš. Bedasto vprašanje.
Jaz si na en listek napišem kaj bom kuhala, pogledam po omarah in hladilniku, kaj imam že doma, potem pa na drugi listek napišem manjkajoče sestavine za to, kar sem naumila skuhat.
Ko sem začela s tem sistemom, sem si pisala jedilnike za cel teden, vse od zajtrka, malice do večerje. Zdaj že nekaj let nakupujem po tem sistemu in si pišem samo glavne jedi. Jedilnik pogosto sestavim na podlagi reklam, ko vidim, katera živila so v akciji. Na ta način privarčujem še kakšen euro.

Od mesa kupim:

1kg mletega mesa-za bolognese omake, 6×
0.50 kg sv. stegna – za rižote – dodam zelenjavo – 3×
sv.kotlet – 6kom – za 2×
2 kg piščančji file – porabim za zrezke – 6-8×
1kg sv. ribica – za 3×
3 pare pečenic
1kg ribe – file – za 3×……..
1kg zelja
1kg repe
1kg korenja
grah
solata
…..mogoče sem kaj pozabila…

Meso dam v skrinjo in je vedno kaj za v roke prijeti in mi tega vsega niti ni potrebno kupovati vsak mesec.

Ostalo jemo zelenjavne juhe, obare, fižolovo juho, ričet, joto, lasagno, pizzo, krompirjeve cmoke, kruhove cmoke…….

Jah, je treba znati.

TO sem delala včasih. Sedaj več ne. Ker je ogromno akcij,… Recimo v trgovini je bila naturetina repa znižana za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} en teden. Sem jo kupila za vso zimo in tako prišparala ohoho….
Ko so v sparu bonusi al pa znižanja ob ponedeljkih in torkih, se splača, recimo čistila, mleko,…. Takrat nakupim več in se pozna.

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

Veliko cenejše in veliko bolj zdravo je kuhati. Sem probala obe varianti.

No, jaz hodim v trgovino 1x tedensko, a ne zato, da bi kaj privarčevala (ker mislim, da se ne), ampak preprosto nimam časa. Ker sem sama s tremi otroci … Kruh pečem sama, a le 2-3x na teden, ker nisem ravno kruhojedec, otroci se ga pa tako prenažirajo že v vrtcu. Kupujem pa pač vse, ker vrta nimam, zneski so pa tudi ulalala saj pravim, ne vem, zakaj bi na tak način privarčevala), od 100 do 300 na nakup. Govorim o špeceriji. Oblačila pa kupujem v recimo 3 večjih letnih nakupih, o zneskih pa raje molčim.

Jaz si listek delam sproti. V kuhinji ga imam kar na pultu in ko mi kaj zmanjka napišem in to 1x tedenosko ali celo 1x na 2 tedna kupim. Kuha se skoraj skoz enako, tako, da se ve kaj doma je in kaj ni, kar zmanjka pa kot sem že napisala napišem na listek in kupim. Med tednom gremo le po kruh, če slučajno zmanjka, drugače ne hodimo vmesno po trgovinah, ker se zapravi preveč denarja. Smo pa mi itak že izračunali, da se pri hrani ne da kaj dosti prišparati, sploh, če kupuješ v Lidlu, Tušu, Šparu, Hoferju. Mi v Mercator ne zahajamo, so bistveno višje cene. Gledamo tudi na kakšne akcije mesa.

lp

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

Predvidevam da ne kuhaš ravno najbolje, oziroma da sploh ne znaš:)

Koliko potem zmečeš v smeti? Ali želiš reči, da dva odrasla in trije otroci pojeste 100-300€ na teden?

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

avtorica ni nobena “budala”. Budale ste vi,ki jeste salamo in kruh.

Po tvojem bi tista dva,ki živita sama,brez otrok, mogla živet brez toplih obrokov??

V tvojem domu ne bo nikoli dišalo po toploti,domačnosti.To je tisto,kar naredi dom topel,če ne veš.

Če ti ne kuhaš še ne pomeni,da smo drugi budale.Avtorica je spraševala o tedenskem nakupu in ne o skuhanem kosilu. Ne ločiš tega,verjetno zato,ker ti možgani od sendvičev ne delujejo ravno najbolje.

Za hrano na mesec porabimo 150€, nič več.

Kosilo je na mizi vsak dan, kvalitetno in zdravo!

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

Predvidevam da ne kuhaš ravno najbolje, oziroma da sploh ne znaš:)[/quote]

na koga to leti da ne zna kuhat?

Zakaj zavajaš? Porabite 150€ plus sto stvari, ki jih imate že doma, a za katere ste verjetno tudi nekaj porabili. Ali pa imate vsi trije prehrano v službi/šoli in potem doma samo večerjate. Koliko vas pa ta prehrana stane?
Ne zavajaj!

Prosim za recepte, predloge kako in kaj kuhate, da s tako malo denarja pridete skozi mesec.

hvala

jaz tudi imam listek v predalu in pripisujem,kar vidim ,da bo zmanjkalo.Meso nabavim v večji količini in imam v zmrzovalniku, vse sorte.Čez teden kupim samo kruh.

Ne predstavljam si,da bi jedli pico ob 9 zvečer in .da nebi imeli sir ali šunko…….

Pecivo delam tudi ob 10h zvečer in ,če nebi imela ,kar rabim??

Mislim,da je tedensko nakupovanje pametno.Sproti grem še na Žale,na kavo s prijateljico in domov.

Eni pravite da sem budala…tud prav,ampak si ne predstavljam da nebi pripravila kosila,že zaradi otrok,saj vemo da je kosilo v vrtcu in šoli med 11.30 in 12.00 uro,domov pridemo ob 15 uri in otroci nikoli ne rečejo da niso lačni,pa niso debeli,da se ne bo spet kdo spotaknil da so zaliti zarad tega.

Koliko potem zmečeš v smeti? Ali želiš reči, da dva odrasla in trije otroci pojeste 100-300€ na teden?[/quote]

Mah, kje pa, moža ni … In ne vem, kaj je tako groznega v teh zneskih. A 400 EUR na mesec za čisto vso hrano in npr. čistila je ogromno? Ker ja, se zgodi, da je le 400 na mesec, včasih pač toliko več … Tistih 300 na teden se sliši res veliko, a tak znesek je redek, se pa zgodi. Hrane ne mečem stran.

Tisto budala je letelo na žensko, ki je pisala, da ne kuhajo doma in da jedo le sendviče.

Koliko potem zmečeš v smeti? Ali želiš reči, da dva odrasla in trije otroci pojeste 100-300€ na teden?[/quote]

Mah, kje pa, moža ni … In ne vem, kaj je tako groznega v teh zneskih. A 400 EUR na mesec za čisto vso hrano in npr. čistila je ogromno? Ker ja, se zgodi, da je le 400 na mesec, včasih pač toliko več … Tistih 300 na teden se sliši res veliko, a tak znesek je redek, se pa zgodi. Hrane ne mečem stran.[/quote]

Ne 400€ na mesec ni veliko, je ravno prav za 3 otroke in enega odraslega. Ampak recimo 700€ je pa že veliko, če vmes fašeš kak nakup za 300€.

Joj ti si pa res budala kuhate vsak dan svašta res,moji otroci tudi jejo v šoli in vrtcu pa mi na pamet ne pride da bi kuhala vsak dan dvakart tedesnko drgač pa sendvič,moj mož skoz pravi pa kaj bo š kuhala samo za naju brez veze pojeva en sendvič in to je to.Ogromno se da prišparat.[/quote]

En pošten sendvič košta toliko kot preprosto kosilo.

Predvidevam da ne kuhaš ravno najbolje, oziroma da sploh ne znaš:)[/quote]

na koga to leti da ne zna kuhat?[/quote]

Na brezvetze:)))

Zakaj zavajaš? Porabite 150€ plus sto stvari, ki jih imate že doma, a za katere ste verjetno tudi nekaj porabili. Ali pa imate vsi trije prehrano v službi/šoli in potem doma samo večerjate. Koliko vas pa ta prehrana stane?
Ne zavajaj![/quote]

Ne zavajam!!!
Zaposlen je le mož, njegova plača 680€, 150 ostane za hrano, ostalo gre za položnice.
Jaz sem doma in sem se naučila iz malega narediti veliko:)

Kar se mora, ni težko!!!

Ti pa verjemi ali ne, mi je vseeno!

Jaz hodim 1x tedensko v trgovino. V računalniku imam posebno mapo v excelu, v kateri imam spravljene vse nakupovalne lističe za štiri leta nazaj, od kar to prakticiram. Predno grem v trgovino (torek, -10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) pregledam špecerijo, ki jo imam doma, si napišem kaj potrebujem za jedilnike, povprašam med družinskimi člani kaj kdo potrebuje in pogledam na koledar, če morda kdo praznuje. Žal imam premajhen zamrzovalnik, zato kupujem praktično vse sproti. Na koncu pogledam še kakšen prejšnji nakupovalni seznam in dopišem na aktualnega, če sem še kaj pozabila. Mleko kupujemo na mlekomatu, kruh pa za prve dni v torek, če imam prostor v zmrzovalniku ga dam kakšno kilo zmrznit, če ga pa zmanjka ga pa spečem.

LP

New Report

Close