Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vsako leto zapravite za rakete, petarde in ostalo pirotehniko?

koliko vsako leto zapravite za rakete, petarde in ostalo pirotehniko?

pri nas nič petard, za rakete in otroško prčkarijo 50 eur.

Nič

Mi ne zapravimo niti centa.

Kakšno otroško prčkarijo? Matr vam blesavo s to pirotehniko. Folk jamra o recesiji, a za pirotehniko se pa najde. Sončki morajo ja uživat v raketah a ne? Pa v tem, da fino poka (kot da pokajo samo petarde) pa straši vse živo.
Še odgovor na vprašanje. Nič nismo zapravili. Pa ne zaradi recesije ampak zaradi spoštovanja do ljudi in živali. Ne dojemate, a ne? Se mi je zdelo.

Pod prčkarijo smatram takoimenovane čebelice, muhce, vražje obročke in rimske sveče. Zdaj pa hitro pojdi Googlat, da boš vedela kaj je to.

prejšnja leta okoli 300 do 500 € za rakete. Petard ne kupujemo.

Sem včeraj gledala Odmeve in o tem, kdo in kako te stvari izeluje. V večini otroci. Nezaščiteni.
Mislim, da letos za to ne zapravim niti centa.

Jaz sem zapravila vsako leto ca. 50 €, lansko leto je otroku počila raketa v bližini roke, posledica lažje opekline, tako da od sedaj naprej 0 €.
Polagam vam na srce ne kupujte pirotehnike, raje ta denar zapravite za kakšen izlet, dobro kosilo ali pa v dobrodelne namene. Mislite tudi na živali, naš pes ima fobijo pred pokanjem in trpi v teh dneh.

nič

Mi zapravimo 0.00€!!!!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Nič.
Sosedje pokajo kot pr norcih. Smo jih že leta nazaj, vljudno prosili, da naj gredo malce ven iz vasi, za 100m od hiš, zaradi kužkov in muc in ostalih živali, pa so še sedaj jezni na nas…

Nikoli nič.

Živi in pusti živeti

Nikoli nismo in nikoli ne bomo. Ko je ta večji sin prišel na idejo o tem, da bi pa on tudi, ga je mož odpeljal na opeklinski oddelek UKC, da si je od blizu ogledal, kaj naredi petarda. Je 2 x bruhal kar tam, je pa mir za vse večne čase.

Kar se mene tiče,bi jih morali iak prepoveda v prosti prodaji. Sicer bi pa morala vsaka raketa in petarda stat 1.000 eur, vsak, ki jo kupi, pa naj v štacuni podpiše, da bo stroške zdravljenje, ki bodo posledica uporabe tega sranja, nosil v celoti sam. Pol jih pa kupujte!

V našem nasleju največ pirotehnike pokupijo in zmečejo socialci, uni, ki so ta prvi v vrsti na Karitasu in RK, ko se kaj deli. Otroci razcapana, ampak pokat pa mora.

Pred parimi leti smo kupili nekaj malega raket. Letos nič, lani nič, drugo leto nič.

mi isto, kupimo le iskrice za otroke…

Še nikoli nisem kupil petarde ali rakete. Rad pogledam “organizirane” ognjemete, posamično metanje v lastni režiji, pa je bedarija.

Nikoli nič.

Kupili bomo nekaj raket v lidlu,drugače smo pa že kupili za otroke,tiste muhice,pa neke kroglice,prskalice ipd

Brez zamere, ampak vi niste normalni.
Nekoč, pred veliko let, sem ležala na oddelku za opekline (poškodovana, ne opečene, ampak na oddelku, kamor bi spadala, ni bilo prostora zame). Zdi se mi poniževalno, da pelješ otroka na ogled pacientov s takimi hudimi poškodbami, ne glede na to, če so od petard ali ne. Poniževalno do teh pacientov in brutalno do tvojega otroka, kajti obstaja tudi drugačen način, da jim pojasniš nevarnost. A boš hčerko pri 14 letih peljala gledat splav, da ti ne zanosi?

Ko sem bila jaz na oddelku za opekline, je bil to zaprt oddelek. Za obiske je bila potrebna najava, obiske smo gledali skozi šipo, pogovarjali pa se po slušalki, mi v sobi pa smo imeli zvočnik. Je bilo hudo, ampak ko razmišljam, da ljudje vodite svoje otroke na take oglede, bi podpisala za omejitev obiskov na najožje in povabljene oz. s pacientovim soglasjem.

Ne vem če je človeka, ki je dobil take poškodbe, potrebno še dregati v bolečo točko. Sicer pa obstajajo ljudje, ki so preživeli te poškodbe, ki so okrevali in ki so najbrž pripravljeni pripovedovati mlajšim generacijam.

In še to – dvojno kozlanje na oddelku ni nujno garancija, da se pred prijatelji ne bo postavljal.

Ma dej.a ne vidiš da sere klamfe.
Nihče ne more kar tako na ogled v bolnico ,gledat paciente in njihove poškodbe.
malo si mora pisateljica zmislit,da kao pokaže kako je ona pametna,njen sonček pa ne bo spuščal nič hahahaahaha

Močno upam, da res sere klamfe.

Močno upam, da res sere klamfe.[/quote]

Seveda jih. In kaj naj bi rekla ob vstopu v sobo? Oprosti, smo na edukativnem obisku, da sinu ne bi hodile neumnosti po glavi, a mi pokažeš tiste odtrganine, ko ti je petarda odnesla prste? Sicer so pa že fotke na netu dovolj nazorne.
Mi se tega športa ne gremo, ne vidim nobenega užitka, poka preveč za moja nežna ušesca, pa tisti smrad po raketah, da o petardah sploh ne govorim. Še ognjemeti so se mi čist zagnusili, ker je to metanje denarja v luft, in to dobesedno, pa še onesnaževanje.

Niti centa, imam pa soseda, kjer cela družina živi od sociale, otroških dodatkov, noben nič ne dela pa vsako leto za pirotehniko zapravijo vsaj 1000€. Pa naj kdo reče, da je kriza. Kje jo vidite.

prejšnja leta smo zapravili okoli 300, 350 evrov, letos bo pa številka malo višja, okoli 600 evrov. Nam je fino, se mal poveselit, drgač je itak povsod, kamor gledaš, sama beda. Tamali otroc bojo na distanci, tavečji bo pa že zravn pomagal.
Imamo pa hišo na takem mestu, da se iz celega mesta lepo vidi, pa nas že cel mesec sprašujejo, kaj bomo si pa letos zmislni…moram pa povedat, da se res pripravimo, rakete šibajo po prej narjenem načrtu, tako da je res lepo.

Pr nas nič! Se mi zdi to isto, kot bi šla na LJ grad in vrgla denar iz stolpa – traja par sekund in to je to. Brez veze!

Glede poškodb pa – če bi jst ležala tam (Bog ne daj, da bi kdaj!) in bi me ena MONa prpelala svojga sinčka tja, bi nardila velik halo! Pa kdo mislete, da ste?! Naslajate se nad tujo nesrečo, da povzdigujete svojo lepoto in pametnost. Svašta. Pa tega svet ni vidu. Sori, ampak, da ti mulc ne razume, da tega pač ne sme delat, ker ma določene posledice in ga moreš peljat na vizualno predstavo, je pa precej mim. In ja – hčerka gre pa na ginekologijo al kako? In, ko bo noseča na neonatologijo, ako bo slučajno mela nedonočenka. Ste že razmišljaš, da bi obsiskal patologijo in krematorij?! Svaša, svašta, svašta…

Za petarde in rakete nikoli nič.

Vsako leto pa zapravim kar lep znesek za pomirjevala za psa, ker se neznosno boji teh pokov in je zadnjih 14 dni v decembru čisto bogi. Prosim, pomislite tudi na živali.

New Report

Close