Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšna darila pa vi podarjate v teh prazničnih dneh?

kakšna darila pa vi podarjate v teh prazničnih dneh?

kaj podarjate v teh prazničnih dneh?

kak šampanjec?
dobro vino?
dobro bombonjero/čokolado?
kos pršuta (seveda ne vegetarjancu)?

sama sem brez idej…

Nisi napisala, komu? Družini, prijateljem, znancem, posl.partnerjem?

Ničesar tako obupno neosebnega kot zgoraj našteto.


Kaj pa? Ker vi ste tako osebni.

Če dobim kaj takega od ljudi, ki mi niso toliko blizu, da bi mi kupovali bolj osebne zadeve… se mi prav dobro zdi.

zanima me kaj VI podarjate.

to zgoraj so bile naštete stvari, ki jih jaz podarjam. ponavadi kaj za pojest, ne pa da se nabira prah.

darila so v nekem zmernem cenovnem okvirju. če so neosebna, pa pač, če bi želela 20tim ljudem podarit osebna darila, bi lahko samo tekala po trgovinah. mi pa čas malce več pomeni.

ne bi bili vi zadovoljni s takim darilom za novo leto?

No, pa da čujemo tvoj repertoar.

Meni se pa zdijo kake dražje sladkarije odlično darilo, če je obdarovanec ljubitelj. Ker sami si redko kupimo kake praline po 50, 60 evrov za kg. Ali da zapriseženi kofetarci kupiš deset dek kakega boljšega, malo posebnega kofeta. Zakaj pa ne? To se vsaj z užitkom porabi.

Če ti “čas” več pomeni kot pa tisti, ki mu podarjaš darilo, ker ti naj bi bil nekako blizu, potem ne, hvala – mi ni treba nosit nikakršnega darila.

Če ti “čas” več pomeni kot pa tisti, ki mu podarjaš darilo, ker ti naj bi bil nekako blizu, potem ne, hvala – mi ni treba nosit nikakršnega darila.[/quote]

Upam, da imaš to napisano tudi na vizitki. Ker ravno ultra razumevajoča in hvaležna frenda/znanka/žlahtnica pa res ne moreš biti.

No, pa da čujemo tvoj repertoar.

Meni se pa zdijo kake dražje sladkarije odlično darilo, če je obdarovanec ljubitelj. Ker sami si redko kupimo kake praline po 50, 60 evrov za kg. Ali da zapriseženi kofetarci kupiš deset dek kakega boljšega, malo posebnega kofeta. Zakaj pa ne? To se vsaj z užitkom porabi.[/quote]

Ma kakšen moj repertoar? Naj ti povem vse osebne podatke ljudi, s čim se ukvarjajo v življenju in kaj jih zanima, potem pa še, kaj sem jim letos prinesel??? Pač odvisno od vsakega posameznika, to je point, nesrečniki božji…

ne moreš vzeti dela stavka iz konteksta.

torej, kako obdarovati 20 ljudi s super duper high osebnimi darili in za nakupovanje seveda porabit samo pol ure, ker ti delovni čas pač ne dopušča drugače (če ne letiš ravno 50km v eno stran do šoping centra, ki je odprt do osmih 3x na teden ker ti počasi kaplja kaj bi kupil).

toliko postov, pa nobenega odgovora. samo eno podjebavanje. res ste super. kul.

Pol dej pa vsakmu 20 EUR v kešu (al kolko pač že), pa bomo vsi srečni in zadovoljni.

Možu, kčeri ne dam šampanjca,bonboniere, tudi staršem ne. Te stvari podarim ponavadi prijateljem, bolj znancem.

Kaj naj ti napišem? Tole zgoraj citirano je v mojem življenju nemogoče. Razen za poslovne namene, kjer se to lahko uredi npr. s kakšnimi kristalnimi izdelki.

Če pa naj bo darilo osebno, za nekoga bližnjega, je edina varianta, če zdaj nimaš časa, da na zadevo misliš celo leto in kupiš ustrezno zadevo, ko jo zagledaš.
Pa četudi je mesec julij in zunaj vročina.

ALi pa spletno nakupovanje… samo tudi za to potrebuješ čas. Se pa da porabit kakšen sicer stran vržen čas… mogoče tudi čakanje na letališčih, vožnja na vlakih, itd.

Kdo pa so ti ljudje, ki jih obdaruješ? So to znanci, s katerimi se obiskujete med prazniki, prijatelji, sosedje, sodelavci, nečaki, starši?

Kaj pa so to osebna darila?
Za novo leto se podarja malenkosti, saj ni to nek tak dogodek da bi si morali podarjati nevem kaj.
Jaz bi rada podarila vsem prijateljicam parfume, ki jih imajo vse rade pa jim ne morem ker nimam toliko denarja ker sem brezposelna. Če človek kaj sam naredi vas berem da je to vse brezveze, če pečeš piškote so brezvezni, če kupiš flašo vino je brezveze neosebno, nogavice so neosebne…..kaj bi vi sploh radi?
Ljudje nimajo denarja in res ne vem kako to da nismo zadovoljni z malim. Jaz avta nimam, sem brezposelna in bom letos podarila vino, šampanjec, malo knjigico za malo punčko, bomboniero in domačo marmelado. Vem da se bo to pojedlo in popilo, dragih daril pa žal ne morem kupovati. Vsaka stvar je sedaj več kot 10€ in mislim da res ni potrebno za novo leto obdarovati na veliko in široko. Vsem bom iz srca voščila, videli se bomo, darila se mi zdijo lepa, če bi pa vsakemu kupila kar si on res želi potem pa bankrotiram.
Po svojih zmožnostih sem se potrudila, sedaj me pa popljuvajte da sem neosebna.

huh, kje imam pa jaz čas celo leto razmišljati o novoletnih darilih. pa še darilih za rojstni dan vmes!

med letom razmišljam o svoji družini, o svojem redkem prostem času, ne pa da na vsakem vogalu razmišljam o novoletnih darilih :-S

za najbližje:
* električna zobna ščetka
* malo dražje in posebne hlačne nogavice (za ženske seveda) in za moške tudi kakšne športne nogavice ali bolj fine, odvisno od človeka
* nakupovalna vrečka lepega dizajna, ki se lepo zloži in je zelo uporabno darilo
* plastenke oz. stekleničke za vodo (tako moderne zadnje čase)
* komplet kozmetike npr. gel za tuširanje in maslo za telo (v DM-u imaš veliko izbiro Alverde in Balea izdelkov), za moške ustrezno prilagi izbor, hehe :-), krema za roke…
* planer oz. majhen rokovnik
* kakšen moderen šal ali ruta, kos nakita
* dišeče sveče
* digitalna ura, ki kaže tudi vlago, temperaturo…
* sladkarije za dopolnitev darila – čokolade, panetoni, kakšen liker, npr. teranov

Napečem piškotov, za nas in z njimi obdarim tudi nakatere za katere vem, da imajo sicer radi domače, a jih ne pečejo, ker ne utegnejo, se jim ne ljubi, ne znajo. Pa so vedno zadovoljni. Vsako leto ene 3 vrste.

A podatke ljudi je treba povedat, da poveš, s čim si letos obdaroval tebi bližnje ljudi? Saj te ni nihče za podatke spraševal. Sprašujejo za darila!!!

Torej našteješ recimo:

– eni prijateljici, za katero vem, da nima tipa in je zelo zagreta za seks na horuk seksi spodnje perilo

– eni sorodnici, ki izredno rada bere in je prebrala že vse kriminalke od Jamesa Pattersona razen tiste nove – njegovo zadnjo knjigo, za katero vem, da jo je iskala, pa ni našla

– enemu samskemu prijatelju, ki je računalniški geek – razor miško

– eni frendici, ki uporablja samo določene znamke parfum, ki pa je kar drag, ona pa je prejšnji mesec zgubila službo in si težko privošči – parfum

In tako naprej v tem stilu. A zdaj bi pa moral osebne podatke objavljat, da lahko poveš, kaj si kupil?

Jaz sem takega darila vedno vesela, kdorkoli ga prinese. 🙂 Pri nas smo pač vsi take sorte, da radi kaj dobrega pojemo in popijemo, pa obiskov imamo tudi kar precej in grejo vinčki, sirčki in salamce hitro v promet. 🙂

Meni so to čisto ok darila, z izjemo vina in šampanjca, ker tega od bližnjih nihče ne pije. Meni je všeč tudi kava kot darilo, pa kakšno kvalitetno olivno olje, letos sem kupila tudi cel kolut posebnega sira na tržnici…take reči.
Bolj osebna darila pa podarjam za rojstne dneve.

Od prijateljev sem dobila različne črne čaje, vročo čokolado, doma pečene piškote … lepo. Različne čaje imam posebej rada.

Pršut bi bil pri nas malo mimo, ker ga nihče ne je. Vino bi spili ob naslednji priložnosti. Sire imamo radi. Prav tako kakšno fino olje. Prav tako čokolado. Ali pa kakšne bolj eksotične začimbe.

Seveda je fino dovolj poznati okus obadrovanca (npr. ne podarjati črne čokolade nekomu, ki je sploh ne mara ali pa črnega čaja nekomu, ki ga sploh ne pije), se pa meni zdi to povsem lepe pozornosti, sploh če so skrbno zavite in aranžirane ali imajo dodano še kakšno osebno voščilnico.

Mi-družina-sorodniki se za novo leto ne obdarujemo…ja, smo čudni…se obdarujemo za rojstne dneve in takrat kupimo dražja,osebna darila…

Še vedno pa nekateri prijatelji povedo, da imajo za nas novoletna darilca in za njih smo nakupili nekaj skodelic s čajem (za zdravo leto), za druge liter dobrega vinčka (vemo,da si radi privoščijo deci kakovostnega vina), za tretje dobro čokolado (so sladkosnedi)…uporabna darila in ne “praholovce”…

Mi je pa neumno zapravljat na “bataljone” evrov za darila, ki jim ne bi nič pomenila..mislim, da je bolj pomembna lepa beseda, doma narejena voščilnica, in objem takrat ko ga najbolj rabimo…

New Report

Close