Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svakinja in stara čokolada

Svakinja in stara čokolada

No in letos (ponovno) dobimo od svakinje bombonjero, ki ji je rok potekel leta 2009… vzamem se zahvalim, malo čvekamo in hoče moj odpreti bombonjero, sem pa rekla, naj ne odpira te, ker ji je rok potekel… svakinja v jok in me zmerjati…. in sedaj sem jaz od največje , hinavke in vse….

Mi lahko kdo pove, kaj sem narobe naredila???? Naj bi pustila na mizi pokvarjeno čokolado…tako slaba gostiteljica pa nisem… Ne vem no, jaz bi se na njenem mestu v zemljo ugreznila… Saj vem da bi bila lahko tihho, ampak pri njej, ki se tako rada hvali z 2500€ plače imam včasih občutek, da namenoma čaka da poteče rok….

Svakinja je šla v jok zato ker si jo zblamirala in ker si ji odvzela užitek da bo tebe gledala kako ješ stare čokoladice, pa še razveljavila si njeno darilo. To sprevračanje je le njena obramba…

ne se sekirat! na tvoji strani vse ok.

nova
Uredništvo priporoča

ojoj hahahahahahahaha

pri podarjenih sladkostih nisem nikdar pozorna na datume, mogoče kasneje, da vem, do kdaj jih je treba pojest. pa tud ne odpiramo takoj podarjenih stvari, ker je drugih velik na mizi
no, dobra ideja, da postaneš mal bolj pozoren, če ti prinesejo še užitno ali ne

ampak, dobr si jo s tem pretečenim rokom hahahahaha

Ja mislim, da gre pri njej za tisto – napad je najboljša obramba…. ampak počasi imam dosti vljudnosti in vsega do nje… ni me prenesla še predno me je sploh srečala… no ampak za voljo ostale družine sem bila vedno tiho… nisem se spuščala z njo v konflikte in nič… ampak preveč me prikrito ponižuje, non stop, od starih čokoladic, do odnosa do mojih otrok – npr. takoj bo celega precenila in bože nedaj da bo imel umazane roke (star je 2 leti), kak flek na majici, …takoj pred vsemi joj XXX pridi k tetici, si greva roke umiti….to sem do sedaj nekako spregledala… moj ji je le enkrat rekel (ker tudi on ni slep), naj najprej poskrbi za svojega otroka…

No moram pa priznati tole s čokolado mi je bil užitek… res… še večji pa da sem bila do konca, mirna in nasmejana….uf hvala bogu za otroke, ki so me naučili, kako ohraniti mirno kri do zadnjega…(čeprav me je imelo da bi ji za vrat skočila, in povedala svoje)…samo vem s takimi se nima smisla prepirati, jim nekaj dokazovati, in vse, oni imajo svoj prav, nikoli ne bodo prizdali, kako so podli, nesramni, in konec koncev nesrečni…. kaj ji pomaga 2500€ plače, dedec pa skoz v gostilnah…

če je potekel rok še ne pomen da je hrana zanič.kolkrat sem jaz jedla čez rok pa mi še nič ni bilo.
treba je povohat in če ok diši lahko komot poješ.
itak proizvajalci vedno napišejo datum prej kot pa dejansko poteče.

Ampak ta čokolada je 2 leti za rokom… 🙂

Ampak ta čokolada je 2 leti za rokom… :)[/quote]
smo že jedel suhi kvas 2 leti čez rok,pecilni tud:)

Rok je potekel 2 leti nazaj, čokolada je bila pa vsa bela….Sej sama stvar ni v pretečenem roku (če bi dobila od koga drugega, bi bila tiho, in nebi tako odreagirala), nas pa ker smo na minimalni plači (eni) že tako smatra kot ničvredneže in za nas je vse dobro… enkrat je dala meni in še eni cunje od odtrok, za drugo je zbrala lepe in uporabne, nam je dala pa strgane, umazane, poflekane in celo dve majici sta bili plesnivi… In to s čokolado ni bilo prvič…zato pa sem prepričana, da je bilo to namerno…

Saj imam na koncu jezika, da ji enkrat povem, da res nimamo plače 2500€, res ne hodimo v eksotične kraje na dopust in ne nosim Diorjevih oblačil…. imam pa zato moža, ki me spoštuje, dva pridna otroka, in skupaj kot družina živimo res lepo…. med tem ko je njen cele vikende po gostilnah, smo mi vsak vikend skupaj kje..res si bazena, toplic in dragih izletov ne moremo privoščiti, je pa vseeno luštno iti skupaj na bljižnji hrib ali pa v gozd nabirati od listja, do drugih gozdnih plodov….res smo v njenih očeh manjvredni, ampak v mojih očeh pa ni vrednejšega, kot družina ki drži skupaj, kot oče ki mu največ pomenijo trenutki ki jih lahko preživi s svojima otrokoma… in ja lepo se imamo, pa čeprav ne moramo iti po nov paket lego kock in raje z vodenimi barvicami barvamo listje ki smo ga nabrali…… se tudi skregamo, to je res, ampak v vseh letih pa z možem še enkrat nisva zaspala skregana…. in to več šteje kot njena kao bajna plača

Uf….to sem rabila dati iz sebe….njej tega ne bom šla govorit, ni vredno mojega časa, itak bom s tem le poslabšla odnose s prikritega na odkrito sovraštvo… gledati jo bom mogla pa še vseeno dolgo časa….. se pa počutim, kot da sem ji ravnokar vse to zlajala

Na vseh prehrambenih izdelkih po zakonu mora biti napisan rok trajanja, čeprav pogosto nima nobene zveze z resnično uporabnostjo hrane. Naravna čokolada takoj oksidira in postane sivkasto bela, kar pa v ničemer ne zmanjšuje njene kvalitete. Ker pa ljudje nimajo radi sive čokolade, so začeli vanjo butati kemikalije, ki bolj ali manj preprečujejo oksidacijo. Torej oksid sploh ne pomeni pokvarjene čokolade ampak samo, da je čokolada kolikor toliko naravna.

Ampak kolikor sem razumel naslovni post ni problem v čokoladi, ampak v medsebojnih odnosih. Gre očitno za dve ženski, ki se med seboj ne prenašata, zato si podtikata klopotce. Verjamem, da tukaj še kako drži rek o tem, da sta za prepir vedno potrebna dva. V oglašanjih avtorice namreč ta niti enkrat ni spustila dejstva, da ima svakinja 2500€ plače. Pa kaj to briga nas, pa kaj to briga tebe, avtorica. Poudarjanje zneska samo pomeni, da imaš strahotne frustracije zaradi tega. In da si ji pripravljena za vsako pičico greniti življenje. S tem malo kompenziraš svoje probleme.

Pri darilu je treba biti pozoren na to t.j. preveriti datum. Za darilo reees ne moreš dati stvari s pretečenim rokom. Z 2 leti pretečenim pa še manj -kdo pa sploh ima doma tako stare sladkarije !? !! 😉

Jaz bi za piko na i še taščo vprašal kako se ji je to moglo zgodit. Jaz doma pojem stvari z pretečenim rokom, a da bi pa komu dal darilo po predpisani uporabi pa nikakor ne. Prav si naredila.Če še imaš kaj v planu javi, pa ti bomo skupno svetovali na forumu.

Tu se pa motiš, toliko jih poudarjam, ker vedno, vedno, ko se vidimo omeni svojo plačo…zato jih imam vrh glave…. ja tudi jaz bi imela tako plačo, ampak podlo mi pa je, ker ve da sem zaradi nosečnosti zgubila službo in ima moj minimalca, da vsaj dvakrat na mesec slišim, joj si ne predstavljam kokao bi čez mesec prišla brez moje plače, pa potem mojemu, a pri vas je kaj bolje, saj so vam verjetno že kaj dvignili….ko točno ve in bere, da ni, da tudi božičnice ni bilo….ampak to je vse kar ima in ja špika me s stem…ne zato ker nimam zato, ker me jebe z njenimi 2500€ …. ta mesec ga je 4x vprašala koliko božičnice je prejel… zato sem jih tolikokrat omenila… Omenjam jih, ker jih ona samo vidi, ker se tako rada pohvali s plačo, ker se s čim drugim ne more… do nas pa je žaljiva (niti ne z besedami, ko z dejanji)…. in ja čokolada čez rok ni jabolko spora…. in sem kakršna sem….tiha in nasmejana…ko mi ven butne, se ne razpizdim, ampak sem ji zabila pač s tem, in mi je uspelo…
In res mene ne briga njena plača, kot od vseh ostalih ne, ko pa jo non stop dobivaš naprej, ja me pa hočeš nočeš briga…
Tudi sama sem svoj čas imela lepa plačo, moj pa tudi (čeprav je ni istem delovnem mestu je bila njegova plača še lani povprečna, letos pa minimalna… )…pa nisem nikoli nobenem, rekla, joj kako pa preživiš, jaz si ne predstavljam da bi imela manj….
Po drugi strani je bila pa omemba njene plače tudi zato, da ne bi kdo mislil, da si enostavno ne more privoščiti in da pač nekaj starega…. ma ne rabim nič…od nje pa res ne, samo zame je to veliko žaljenje in nič drugega….enkrat spregledaš…tolikokrat kot ona je pa namerno…. in nič drugega nočem, kot se spljuvati, razjeziti in povedati kar si mislim o njej,
ker njej tega ne bom šla govorit….zato pa imamo forume…. zaradi mene se lahko naslanjate, me napadate in karkoli…. zlajala sem se in povedala svoje in zame je tema ad acta… zaključeno, grem naprej in se ne bom več vračala nanjo…

Pa vsem skupaj srečno pa zravo novo leto…. če pa kdo želi mi lahko pusti kontakte bom naslednjo pretečno čokolado z veseljem podarila…. 😛

:)…tašča je na moji strani, ravno tako tast in obe svakinji (ostali)…ona je pa na bojni nogi z vsemi…. pri tašči ne je – ker nima pomivalnega stroja in je na roke pomita posoda baje nagravžna, .idt…. kot sem rekla zlajala sem se, in to je to, (ker če bom nadeljevala, bo vrelo, vrelo vrelo kot vulkan, ki se ga ne da ustaviti) otroka se prebujata grem se z njima ukvarjati….
Zaključujem s temo…. lep pozdrav vsem….

Tu se pa motiš, toliko jih poudarjam, ker vedno, vedno, ko se vidimo omeni svojo plačo…zato jih imam vrh glave…. ja tudi jaz bi imela tako plačo, ampak podlo mi pa je, ker ve da sem zaradi nosečnosti zgubila službo in ima moj minimalca, da vsaj dvakrat na mesec slišim, joj si ne predstavljam kokao bi čez mesec prišla brez moje plače, pa potem mojemu, a pri vas je kaj bolje, saj so vam verjetno že kaj dvignili….ko točno ve in bere, da ni, da tudi božičnice ni bilo….ampak to je vse kar ima in ja špika me s stem…ne zato ker nimam zato, ker me jebe z njenimi 2500€ …. ta mesec ga je 4x vprašala koliko božičnice je prejel… zato sem jih tolikokrat omenila… Omenjam jih, ker jih ona samo vidi, ker se tako rada pohvali s plačo, ker se s čim drugim ne more… do nas pa je žaljiva (niti ne z besedami, ko z dejanji)…. in ja čokolada čez rok ni jabolko spora…. in sem kakršna sem….tiha in nasmejana…ko mi ven butne, se ne razpizdim, ampak sem ji zabila pač s tem, in mi je uspelo…
In res mene ne briga njena plača, kot od vseh ostalih ne, ko pa jo non stop dobivaš naprej, ja me pa hočeš nočeš briga…
Tudi sama sem svoj čas imela lepa plačo, moj pa tudi (čeprav je ni istem delovnem mestu je bila njegova plača še lani povprečna, letos pa minimalna… )…pa nisem nikoli nobenem, rekla, joj kako pa preživiš, jaz si ne predstavljam da bi imela manj….
Po drugi strani je bila pa omemba njene plače tudi zato, da ne bi kdo mislil, da si enostavno ne more privoščiti in da pač nekaj starega…. ma ne rabim nič…od nje pa res ne, samo zame je to veliko žaljenje in nič drugega….enkrat spregledaš…tolikokrat kot ona je pa namerno…. in nič drugega nočem, kot se spljuvati, razjeziti in povedati kar si mislim o njej,
ker njej tega ne bom šla govorit….zato pa imamo forume…. zaradi mene se lahko naslanjate, me napadate in karkoli…. zlajala sem se in povedala svoje in zame je tema ad acta… zaključeno, grem naprej in se ne bom več vračala nanjo…

Pa vsem skupaj srečno pa zravo novo leto…. če pa kdo želi mi lahko pusti kontakte bom naslednjo pretečno čokolado z veseljem podarila…. :P[/quote]Dvomim, da ti bo prinesla staro čokolado. Bodi pripravljena, ker si bo spomnila kakšno drugo foro. Tebi tud srečno pa zdravo. Pa ne pozabi javit ko bo tašča spet kaj novega špičla.

Pusti čokolado. Če pa se kdaj pri tebi najde steklenica kvalitetnega belega vina s pretečenim rokom uporabe, se pa vseeno priporočam 🙂

Ampak … ona ima še vedno 2500 eur plače.

Za darilo se starih stvari ne daje in pika. Jaz sem tudi dobila pokvarjeno bonboniero in to od osebe ki se jaz zanjo vedno potrudim in me je užalilo da je tako naredila. Zraven mi je dala še neko drugo zadevo tudi staro, se je videlo da je bilo že odprto in je nazaj zaprla in meni dala. Dala mi je tako kot da mi je dala tako bogatstvo, naslednji dan pa ko sem bolje pogledala sem bila pa razočarana. Darila sem bila sprva vesela potem me je pa vse minilo. Kako lahko nekdo da stare stvari za darilo, je res tako težko pogledat na datum ali vsaj se spomniti da je zadeva že zelo stara obrabljena in da je to žalitev. Kot je avtorica omenila ima svakinja veliko plačo, ravno tako je bilo pri meni, ženska ima denar pa je tako naredila.

Ti nisi nič narobe naredila, če si rekla da tega ne smejo jesti, naj te ne užali to kar je potem ona bila jezna, užaljena bi morala biti ti in ne ona.
Svakinja je verjetno hladna ženska in najbolje bi bilo da od nje ne pričakuješ nič in je tudi ne vabiš pogosto oz. ji daš vedeti da si več vredna.
Bolje priti praznih rok kot stare stvari nositi in s tem žaliti druge.

Razumem avtorico, ker imam izkušnje – pa sploh ne gre za rok uporabnosti ali vrednost darila. Gre za občutek, da ti nekdo nekaj podari zato, da pri sebi “pospravi” navlako.
Jaz osebno bi raje videla, da mi (isto svakinja) ne nosi ničesar, kot da nam podturi za božič – velikonočna jajčka, za veliko noč pa božične čokolade (pa navadno so še v roku).

Če jaz svojim nečakom izbiram sladkarija, vzamem kvalitetno čokolado in takšno, za katero vem, da jo imajo radi. Upoštevam želje staršev, da jim ne dajejo bonbonov z E-ji…torej, jim ne kupim takšnih sladkarij.
Moji pa pač dobijo od njih kaj iz predala, pa začuda, nikoli kake dobre in priljubljene znamke – ne, dobita polno vrečko raznoraznih bonbonov in čokoladic iz preteklih sezon…zavito z barvnim trakcem;)

No, jaz sem eno leto vrnila njihove bonbone nazaj, tiste, iz pred-pretekle sezone:) – po tistem se je ustavilo to velikodušno obdarovanje.

Aja, ne bi me motilo, če bi vprašala otroke, če imajo radi, pa jim ponudila kar tako, naj pač nesejo, da ne meče stran – ne pa k darilom…. tukaj gre pa za princip.

pri nas ista pesem (ista plača)
vzamem, pogledam rok in vržem v smeti brez slabe vesti, ker nismo tako revni, da bi morali jesti čokolado tik pred potekom roka,ker niti okusna ni več

Tu se pa motiš, toliko jih poudarjam, ker vedno, vedno, ko se vidimo omeni svojo plačo…zato jih imam vrh glave…. ja tudi jaz bi imela tako plačo, ampak podlo mi pa je, ker ve da sem zaradi nosečnosti zgubila službo in ima moj minimalca, da vsaj dvakrat na mesec slišim, joj si ne predstavljam kokao bi čez mesec prišla brez moje plače, pa potem mojemu, a pri vas je kaj bolje, saj so vam verjetno že kaj dvignili….ko točno ve in bere, da ni, da tudi božičnice ni bilo….ampak to je vse kar ima in ja špika me s stem…ne zato ker nimam zato, ker me jebe z njenimi 2500€ …. ta mesec ga je 4x vprašala koliko božičnice je prejel… zato sem jih tolikokrat omenila… Omenjam jih, ker jih ona samo vidi, ker se tako rada pohvali s plačo, ker se s čim drugim ne more… do nas pa je žaljiva (niti ne z besedami, ko z dejanji)…. in ja čokolada čez rok ni jabolko spora…. in sem kakršna sem….tiha in nasmejana…ko mi ven butne, se ne razpizdim, ampak sem ji zabila pač s tem, in mi je uspelo…
In res mene ne briga njena plača, kot od vseh ostalih ne, ko pa jo non stop dobivaš naprej, ja me pa hočeš nočeš briga…
Tudi sama sem svoj čas imela lepa plačo, moj pa tudi (čeprav je ni istem delovnem mestu je bila njegova plača še lani povprečna, letos pa minimalna… )…pa nisem nikoli nobenem, rekla, joj kako pa preživiš, jaz si ne predstavljam da bi imela manj….
Po drugi strani je bila pa omemba njene plače tudi zato, da ne bi kdo mislil, da si enostavno ne more privoščiti in da pač nekaj starega…. ma ne rabim nič…od nje pa res ne, samo zame je to veliko žaljenje in nič drugega….enkrat spregledaš…tolikokrat kot ona je pa namerno…. in nič drugega nočem, kot se spljuvati, razjeziti in povedati kar si mislim o njej,
ker njej tega ne bom šla govorit….zato pa imamo forume…. zaradi mene se lahko naslanjate, me napadate in karkoli…. zlajala sem se in povedala svoje in zame je tema ad acta… zaključeno, grem naprej in se ne bom več vračala nanjo…

Pa vsem skupaj srečno pa zravo novo leto…. če pa kdo želi mi lahko pusti kontakte bom naslednjo pretečno čokolado z veseljem podarila…. :P[/quote]

A si se kdaj vprašala, ZAKAJ se tako obnaša?

Zavida ti tvoje življenje, ker kljub temu, da ste “revni”, imaš tisto, kar njej denar ne more kupiti – srečo, moža, ki te ima rad, dva otročička srčka… neprecenljivo… zavidanja vredno življenje v primerjavi z bedo, v kateri živi ona. In denar ji tu ne more nič pomagati…

Ne jezi se, čez čas boš videla, kako je v resnici “boga v glavi”.


men se je to zgodilo.
sem dobila sladkarije trgovske znamke lidl (tudi po kvaliteti ni preveč okusno) za božič od sordnikov.
te iste sladkarije je njihov otrok dobil za rojstni dan ampak mu je niso dali ampak so jo lepo meni podarili.
naj povem da je ta njihov otrok od staršev dobil za božič milko,twix,mars,ferrero.
no ampak zame je pa lidl zanič čokolada očitno primerna.

naj povem da nimam nič proti znamkam mercator,lidl,hofer ker jih tudi sama kupujem in marikatera sladkarija je zelo dobra.
ampak nikoli pa nebi dala ra rojstni dan,novo leto ,božič čokolade hofer,lidl,mercator.

podobno darilo je dobil moj oče za rojstni dan.piškote spar.medtem ko pa svojim otrokom kupujejo zelo drage sladkarije,priznanih dragih blagovnih znamk.
in ne NIMAJO slabe plače.
če bi imeli bi še nekak razumela…

Upam, da bo avtorica tole trikrat prebrala.


men se je to zgodilo.
sem dobila sladkarije trgovske znamke lidl (tudi po kvaliteti ni preveč okusno) za božič od sordnikov.
te iste sladkarije je njihov otrok dobil za rojstni dan ampak mu je niso dali ampak so jo lepo meni podarili.
naj povem da je ta njihov otrok od staršev dobil za božič milko,twix,mars,ferrero.
no ampak zame je pa lidl zanič čokolada očitno primerna.

naj povem da nimam nič proti znamkam mercator,lidl,hofer ker jih tudi sama kupujem in marikatera sladkarija je zelo dobra.
ampak nikoli pa nebi dala ra rojstni dan,novo leto ,božič čokolade hofer,lidl,mercator.

podobno darilo je dobil moj oče za rojstni dan.piškote spar.medtem ko pa svojim otrokom kupujejo zelo drage sladkarije.priznanih dragih blagovnih znamk.
in ne NIMAJO slabe plače.
če bi imeli bi še nekak razumela.


lahko te je sram da zavržeš darilo samo zato ker je par dni pred rokom in smatraš da je zanič.

New Report

Close