Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kia ceed 7 let

kia ceed 7 let

koliko plačujete redni servis lastniki kia pro ceed ker ima 7 let garancije a ste zadovoljn z avtom

Servisi niso poceni in izpod 240 € ne prideš skozi. Drugače pa z avtom zadovoljen in tudi vsako malenkost, ki jo je potrebno zamenjati ali popraviti na račun garancije, naredijo brez problema.

Nad 300e…garancija pa gre kakor malo zamudis na servis ali naredis par km prevec…. nekje morjo not dobiti…. za isti servis ki sem dala jaz za moj avto 145e je dala soseda za kio 360

si ziher da so iste stvari naredili?

Če toliko daje za reden servis, potem naj zamenja serviserja. Tule pa je test, kjer so objavljene tudi cene rednih srevisov http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2011/10/kia_ceed.aspx Res gre za Kio Cee’d, vendar pri različicah ni bistvenih razlik.

različni, glede na to ali je dizel ali bencin. bencin je nekoliko cenejši. Cene se gibljejo od nekje 140-160 € navzgor, pač odvisno kaj ti morajo narediti

zavisi tudi kaj ti vse naredijo na servisu

imam 3 leta starega ceeda in sem bil prejšnji teden na serviu (3 servis – pač 1X na leto oz vsakih 15000km. no moj jih ima 30000)

zamenjali so filter olja + olje, filter klime, zavorno olje, filter zraka in pregled vozila .dela je bilo za 2 uri in ti lahko povem, da je delo svinsjo drago. račun za servis me je prišel 213 €

je pa polovica tega stroška praktično samo delo
sam če je ne voziš na servis, ti gre pa garancija falirat.

pa preden sitnarite, koliko so ti servisi, poglejte koliko je konkurenca (renault, peugeot in podobne zadeve). ti pa res izpod 200 € niso.

Imam par mesecev staro kio proceed, bencin, pravkar opravila prvi servis na 15.000 km, natanko 145 €. Za dizla so servisi nekaj dražji, je pa res, da so tudi na daljši interval – 20.000 km. Z avtom sem v nulo zadovoljna in mi niti najmanj ni žal, da sem v konkurenci izbrala prav proceedko.

Menim, da bi se tukaj morali pogovoriti, kaj je redni servis in kaj je garancija.Naprimer, avta ne vozim več na servis, crkne mi pa motorček za pomik stekel.Dajte se zmenit in mi povejte, ali lahko uveljavljam garancijo? Pa da vidimo, kaj bo gratalo ven iz tega.

Garancijo lahko uveljavljaš le, če avto servisiraš pri uradnem serviserju, kar je razvidno iz servisne knjižice.

Garancijo lahko uveljavljaš le, če avto servisiraš pri uradnem serviserju, kar je razvidno iz servisne knjižice.[/quote
Pa začnima. Kako naj bi potekal servis :zamenjali so filter olja + olje, filter klime, zavorno olje, filter zraka in pregled vozila. Razumem, da ne morem uveljavljat garancije ko mi zruži motor, menjalnik, zavorni sistem, seveda vse kar je gor napisano, če nisem vozilo vozil na pooblaščen servis. Sprašujem, kaj ima veze to olje in razni filtri, ko pa se mi ne zapirajo vredu zadnja vrata, crkne motor pomik stekel, zataji stikalo za pripenjanje varnostnega pasu itd drobnarij. Kako to vi gledate na moj komentar? Jaz imam svoje mnenje.

Saj ni fora v tem, kakšno mnenje ima kdo. Pač so to pogoji proizvajalca in če jih ne sprejmeš, tvoj problem. Sicer ni logike, ampak pri marsikateri stvari v življenju je tudi ni. Take it or leave it – če si se odločil, da avta ne boš servisiral pri pooblaščenem serviserju, adijo garancija. Pa če se mi s svojim nestrinjanjem na glavo postavljamo…

se pravi…če imam avto star 4leta in 40000prevoženih km, avto pa je brez opravljenega rednega servisa pri pooblaščenem serviserju, mi garancija avtomatsko ne velja več za nič? kar pomeni, da se mi tud na naslednji servis ne splača it k pooblaščenemu serviserju?

New Report

Close