Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija dojenček in škodljivost homeopatskih kompozitov?

dojenček in škodljivost homeopatskih kompozitov?

Pozdravljeni,
Imam 8 mesečnega sina, ki že od 3,5 meseca zelo slabo spi. Zbuja se v povprečju 6x na noč in trenutno smo vsi že popolnoma izčrpani. Poizkusila sem kar nekaj homeopatskih zdravil:

Najprej smo pri 4ih mesecih začeli z zdravilom za zobke Chamodent, ki vsebije v eni globuli: Chamomilla dh12, ferrum phosphoricum dh12, cuprum mtallicum dh 12, calcium phosphoricum dh8, cypripedium pubescens dh 12. To zdravilo sem dajala 3x dnevno skoraj 3 mesece, ker so mi rekli, da ni nevarno. Obenem sem takrat v Italiji dobila tudi še nek drug homeopatski pripravek istega proizvajalca Loacker, Homeokind, ravno tako kombinacija večih sestavin, vendar se ne spomnim imena.

Ker je zdravilo za zobke delovalo, sem se navdušila nad homeopatijo in ko je dojenček prvič zbolel za prehladom,so mi v lekarni (ITA) svetovali najprej Rimikind (tudi kombinacija večih zdravil: Luffa operculata dh6, Sambucus nigra dh3. Pri naslednjem prehladu sem v slovenski lekarni dobila nasvet za allium cepa 5ch za tekoč izcedek in nato Pulsatilla c6 za gost izcedek. pri obeh prehladih sem zdravila dajala cca 1 teden 3x dnevno.

Nato so mi za spanje v Ita priporočili še Chamomilla ch30, ki sem ga dala 2 dni in ni bilo učinka.
Kot zadnje pa sem tudi za spanje uporabila še Arnica montana c30,po metodi Joe de Livera (par globul v 400ml vode in 6x pretreseš ter uporabiš 4 kapljice pred spanjem. To sem dala 2 dni,vendar se mi je začelo dozdevati, da otrok spi še slabše. Tako sem pred dobrim tednom prekinila z vsemi zdravili, otrok pa se zbuja še veliko več, kot se je, oziroma izgleda tudi že kronično utrujen,za kar prej ne bi mogla trditi. Ravno tako se sedaj zbudi tudi po 30min popoldanskega počitka,očitno nenaspan in z jokom.

Skratka, žal mi je, da sem se sploh spustila v t.i. samozdravljenje s homeopatijo oziroma, da sem zaupala homeopatom v lekarnah, ki so mi zatrjevali, da je homeopatija za dojenčke varna. Ravno to je bil tudi vzrok, da sem se je poslužila, saj nisem hotela škodovati otroku s čim močnejšim.
Moje vprašanje pa je, ali je mogoče, da je kombinacija vseh teh zdravil res poslabšala sposobnost spanja in,ali je v tem primeru mogoče kaj popraviti ali le dati času čas. Hvala.

Spoštovani,
Težko bi našli bolj nazoren primer, ki bi pričal o nevarnostih nekompetentnega homeopatskega zdravljenja in nevarnostih homeopatskih kompozitumov – ko ena globula vsebuje več različnih homeopatskih zdravil. Vi ste imeli smolo in naleteli na oboje sočasno.

V klasični terapiji zagovarjamo monoterapijo, se pravi eno zdravilo za večino težav. Kasneje lahko menjamo zdravilo, a vedno iščemo samo eno zdravilo, ki bo dobro sledilo. Monoterapijo zagovarjamo točno zaradi takih zapletov politerapije, kot jih opisujete vi. Pri njej namreč izgubimo kontrolo, pri monoterapiji pa nikoli, ker nam teorija vedno vse razloži in nam kaže pot naprej.

Vpliv homeopatskega zdravila v organizmu sam velikokrat ponazarjam z generalom. Postroji obrambno vojsko, pokaže pravo smer in taktiko za napad in potem obrambni sistemi telesa naredijo svoje. Če naenkrat spustimo v organizem več generalov (več homeopatskih zdravil), vsakega s svojo taktiko in svojo strategijo, organizem postane zmeden. Vojska se razkropi na razne fronte in pri takem načinu je tudi zelo verjetno, da niti ena fronta ne poteka na pravem mestu. Na koncu je vojska izmučena, zbegana, kar pa je najslabše, tudi, če se naposled pojavi pravi general, mu ne sledi več prav rada. Tako vidimo, da so pacienti z zgodovino napačnih predpisov homeopatskih zdravil na splošno slabe energije in zelo slabo reaktivni, tudi če naposled dobijo pravo homeopatsko zdravilo. Ker opisujete, da je otrok kronično utrujen, se je najbrž zgodilo prav to.

Kako sedaj naprej? Prvi in zelo pomemben korak ste že storili – takoj ste nehali dajati otroku kakršnakoli homeopatska zdravila. Sedaj je treba čim dalj čakati, da si »vojska« opomore, vsaj en mesec. Potem pa poiščite dobrega homeopata in počasi se bo otrok okrepil in naposled boste lahko pozdravili tudi njegove motnje spanja. Ne biti preveč zaskrbljeni, otroci (tudi dojenčki) imajo načeloma precej dobro življenjsko energijo in je prognoza dobra.
Še eno opozorilo. Pišete, da ste zaupali homeopatom v lekarnah!? V lekarnah pri nas in v tujini ni nobenih homeopatov! To so samo farmacevti z nekaj znanja iz homeopatije, da lahko izdajajo homeopatska zdravila in svetujejo za blažja akutna obolenja. Motnje spanja pri dojenčku so daleč od tega!!!

Še enkrat. Močno, močno in še enkrat močno odsvetujem kakršenkoli homeopatski kompozit kadarkoli!

Pa še to. Klasična homeopatija v rokah dobro izobraženega homeopata je izredno varna in učinkovita, tudi pri dojenčkih.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close