Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miš – NA POMOČ!!!

Miš – NA POMOČ!!!

V našo hišo – stanovanje, se je naselila tudi miška. Pride, kaj pa drugače, vsepovsod, tudi v kuhinjo, v spodnje omarice… V glavnem, vsepovsod pušča sledi za sabo.
Nastavili smo že 5 vab, kjer se sprehaja, pa se ne sprožijo (mišolovke) oz. se miška ne zalepi (umetna smola). Koščke vabe pa poje…
Razmišljala sem tudi o zastrupljeni hrani, malo me je strah, saj imamo otroke doma, da ne bi slučajno kaj oni dobili v usta. Še kakšen namig, kaj nastavit, da bo učinkovito, pa nestrupeno oz. varno za nas, ljudi…

Druga stvar pa je higiena oz. koliko je miš umazana (prenaša bolezni) glede na to, da se mi sprehaja tudi po omaricah (spodnjih) v kuhinji. Seveda smo že vse kolikor se je dalo umaknili (pribor napr.), kaj naj naredim s tistimi stvarmi, ki so ostale, kako jih naj sčistim, bo Cet zadosti ali kaj drugega …

Kako ste se vi lotili te nadloge (kateri ste jo imeli že v stanovanju, seveda…)…

Imeli. Skrivala se je toliko časa, da je dobila že mlade. Strupa nikakor, ker se lahko zavleče kam, kjer je ne boste dobili in se bo razkrajala. Če me spomin ne vara, smo jo ujeli na to lepilo. Zmeraj smo ga dali na kakce.

Te vabe ponavadi delujejo – sploh tiste z lepilom. Po drugi strani pa— ali si ne bi bilo enostavneje kje sposoditi kakšno lovsko navdahnjeno muco?

Pa daj pomiri se, ena miš pa celo vojno zganjaš. Kupi mišolovke, ki so prijazne za vas in za miš, ko se bo ujela jo lepo spustite ven in bo stvar zaključena. Mislim res ne razumem te agresije s strupi, lepili in ne vem še čim. Kakšen zgled boš otrokom, če boš na krute načine pobijala nedolžno žival? Saj nič ne reče, res je neprijetno, da je v stanovanju…samo ena meja pa tudi more biti in stvar se da rešiti tudi na prijazen miren način. Malo manj evforije, pa bo vse ok.

Edini pameten zapis. Lepo!

Če nastavljaš lepilo, da moraš obvezno nastavit v kaki skrit kotiček, na odprtem ne bo “nasedla”.
Prav tako je strup za miške pakiran v vrečkicah, ki jih nastaviš npr. za omaro … vrečkice ne odpiraš in ni nevarnosti, da bi otroci pojedli. Poleg tega ta strup vsebuje snov, zaradi katerega se trupelce posuši in ne razpada, tako da ravno smrdelo ne bo. Itak pa boš vse očistila, ko ne bo več sledi, da se miška še kje potika.

Ja, zagovarjam to, da se prvo poskusi lovljenje in spuščanje, a to se neha, ko se ti miš podi po kuhinji med priborom in živili.

Za mačka še nisi slišala? Pa ne tega iz risanke: http://www.google.si/url?url=http://www.youtube.com/watch{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3Fv{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3DrdNdmc83xe4&rct=j&sa=X&ei=oFX4TqC0H82z8QPH3eDTAQ&sqi=2&ved=0CEYQuAIwBQ&q=tom+in+jerry&usg=AFQjCNHCrydB7iNOO7XfQd3uHLintkV_3A

Lepo prosim, samo ne mi s tistim, o pobijanju nedolžne živali in ne vem kaj še…

Me res zanima, kako bi vi jedli, če bi vedeli, da se je miš smukala po žlicah in vilicah, ali kakce puščala v kakšnem loncu ipd…. Ne vem no, jaz ne bi ravno imela apetita!

Mačk nimamo.

Me zanima, kaj je s tistim, lepilo na kakce … ???

Pa higiena… kako to spucati, da bo spucano…

Se podpišem.

Samo si res primitivna. Tudi mi smo imeli miš v stanovanju v kuhinji, posodo sem pač vzela vedno direkt iz stroja ali pa sem stvari pred kuhanjem umila. Tako galamo pa nisem delala. Miš smo ujeli na navadno kletko, ki se zapre ko se ujame. Otroci so vsak dan hodili gledati če je že miška notri. No potem se je končno ujela, smo si jo skupaj ogledali, otroka sta bila navdušena, potem smo šli pa ven in jo skupaj spustili pa smo bili vsi veseli.

Me pa res zanima, če nikoli ne hodiš jest v restavracije? Si moraš misliti, kaj se šele tam vse čez hrano in piskre sprehodi ponoči? Ampak ja, ko dobiš na mizo zgleda lepo in se tukaj konča pa si vsa zadovoljna…tam te pa nič ne skrbi higiena in koliko miši in muh se je tam paslo prej, pa še kaj drugega…

Res je žalostno kako je človeška vrsta omejena in misli, da je treba pobiti vse kar je drugačno.

Mah, ja, če miš ujameš, potem pa jo pred hišo spustiš, si pa res ustrelil kozla. Ker bi švignila direkt nazaj noter ob prvi priliki. Mi smo ta manever izvedli samo enkrat in jo spustili na njivo, kjer v bližini ni bilo nobenih hiš.
Čisto vsakič se nam pa tudi ni dalo in včasih je žalostno končala. Bohpomagi. V naravi preži nanje vse živo in upam, da si ne delate utvar, da je miška potem živela srečno do konca svojih dni.

tudi jaz ne maram miši, res jih ne…..ampak, da bi jih fentala na take načine mi pa na misel ne pride. to je mučenje in bi mi bila ful grozna misel, da se neko živo bitje nalima na lepilo in se mu pol telesa tam topi ali pa si spuli nogo…..ali pa da zastrupljena nekje še cel dan krvavi iz ust in riti in umira v mukah. to mi je pa naravnost svinjarija, ki jo premore samo človek in kaj takega ne bi nikdar dopustila….čeprav gre samo za eno miš, ki se jo lahko odstrani iz stanovanja tudi na drugačen način. ampak eni ljudje imate to v sebi, da svojo agresijo sprostite na tak način. če bi ti nekdo dal oblast in ne bi bilo omejitev sem prepričana, da bi bila sposobna mučiti tudi ljudi.

ja ampak ti si človek in ti tega res ni treba, da zavestno in za brezveze na krut način maltretiraš miš…edino če se šteješ med ostale plenilce, ki prežijo v naravi na miši in imajo toliko bolj ustrezen iq…pol pa ok.

Pri nas najbolj delujejo te vrečke s hrano. Nastaviš in čez par dni je mir. Jih pa seveda daš za omarice, za hladilnik itn.

Pa ja… sama človečnost vas je.

Če moram izbirat med mano in otroci, ali pa miš, izberem zdravje svojih otrok oz. najbližjih…

Zato pa sprašujem, kako je s higieno. Pa lepo prosim, ne mislite, da miš ni umazana, ali da ne more priti do WC ščetk, naprimer… Ali imate vedno vse brezmadežno čisto v stanovanju, in ne more s svojimi tačkami prinesti nič umazanega na žlico, naprimer, da ne omenjam, da pušča kakce res vsepovsod… Pa še majhnega otroka imamo, ki z veseljem vse igrače,nosi v usta, če ne igrač, pa svoje rokice…

Tako da, ne bodite tako svetniški, če pa kdo želi, pa lahko pride k nam in si jo ujame in odnese domov, pa se naj pri vas sprehaja prosto po stanovanju…

Nihče ne pravi, da je super, da se ti šeta po stanjovanju. Ujemi jo na human način. In ne delaj panike. Če si kdaj imela mačka…. Uf, mački tudi vse živo bolezni prenašajo, a veš ti to? Pa….

Kupi uno mišelovko, ko notri zleze, ven pa ne more. Nastavi ji košček sirčka, ali pa… navaden pasji ali mačji briket. Mi jih lovimo tako.
Potem pa jo spusti.

Če je pa tako težko, potem pa jutri po uno lepilo… Ampak lej, miš umira v mukah na unem lepilu in je grozno videti to. Žival je, del našega bivanja. Hja, saj ni sama kriva, da jw uletela ravno v tvoj flet, a ne.

Pri nas na vikendu so miške pogoste obiskovalke, preganjamo jih pa ponavadi ne, ker nima smisla. 🙂 Posodo in pribor pač vedno, ko pridemo operemo (z navadnim cetom in vodo), pa do sedaj ni bilo nikoli nobenih težav.

V merkurju recimo se dobi taka past, ki jo trešči po glavi in je hitro mrtva. Lepilo je še najbolj kruto, ker se zalepi gor in cvili in umira počasi.

Tale na vzmet pa je hiter. Gor nastavi čokolado, se bo ziher ujela.

Pribor lahko tudi prekuhaš v vreli vodi.. (ene pet minut naj vre oz. lahko tudi manj)
Skratka karkoli želiš razkužit lahko prekuhaš in je to to.

miško živeti. ne vidite, kako inteligentna je…bolj kot vi…
Ujemite jo. in izpustute mogoče bo šla k sosedom….

Ne morem vsega prekuhat.

Nazadnje sem videla mišje kakce med igračami od tamalega… Bo dost da operem s Prilom, je to zadost varno? Ali pa da dam v pralni stroj (pomivalnega nimamo)… Ali naj kupim razkužilo (ki se uporablja v zdravstvu)… Kaj je boljš?

Pa še to, a lahko miš pleza po ploščicah, napr., ko je bolj gladko? Ali lahko pride na pult v kuhinji (zaenkrat opazila še nisem, po iztrebkih)…

🙂
Če je bolj inteligentna, kot mi, se ne bo “pustila” ujeti, kajne…

Tudi mene zanima, a mislite, da vam v gostilnah prekuhavajo pribor preden ga dobite na mizo? Pa verjemite, se najde kakšna miš in tudi še kaj drugega bolj groznega kot ena sama miš (npr. natakar ali kuhar je bil prej na wc-ju in si ni umil rok…a to vam je pa čist higiensko, ker je pač človek?). Resno? A tam pa ni problemov ali samo ne pomislite na to? Če ste tako čistunski, potem res ne morete nikamor ven jest, nikamor na dopust…skratka nič. Cela panika zaradi ene miši in zaradi enega otroka, ki bo ne vem kakšne vse bolezni dobil (tipična histerična mama). Najbolje da ga oblečeš v zaščitno obleko…pa ne pozabi, tudi za v vrtec ga tako obleči in kasenje za v šolo. Đizs, včasih smo na kmetijah odraščali skupaj z živalmi, prespali kot otroci na senikih…pa vsi preživeli, zdravi in živi.Tukaj pa ena nesposobna gospodinja dela celo paniko zaradi ene miniaturne miši. Raje pospravi umazane nogavice od moža in hrano, drobtine, ki se ti verjetno valjajo po celi kuhinji, miš ulovi in jo spusti na njivo, življenje ti bo takoj bolj svetlo.

Če boste miš ujeli in jo spustili ven, bo prišla nazaj v prostore prej, kot vi! Nato jo boste zopet lovili. Niso miši tako butaste, kot mislite.

Miši vedno dirkajo ob stenah, po robovih, itd; ne pa po sredi. Če jo boste lovili z lepilom, ga nastavite na desko v obliki kroga v širokem pasu, na sredo pa dajte kruh ali še bolje piškot (ne pa sir – to je za risanke). Če boste lepilo dali na papir, ga bo pregriznila. Pregrizne celo svoj rep, da se reši papirja. Desko z vabo dajte nekje na njeno pot (torej na rob).
Če se je miš že kdaj srečala z lepilom, ne bo več padla na štos. Tedaj je najboljša opcija maček ali zastrupljena pšenica v vrečkah strogo izven dosega otrok!

http://www.rotar-trgovina.si/produkti/dom/rocno-orodje-za-dom-vrt-gozd/stran/2/razvrsti/cena{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3Anarascajoce/240772/misolovka-plasticna-.html

Humano, hitro, zanesljivo in trajno… Nastaviš po vogalih (njenih poteh), noter malo sira, par drobtinic potreseš tudi okrog, ugasneš luči in va max 10-ih minutah je ni več.

Če jo pa slučajno ujameš živo, na neki “humani način”, potem jo obvezno pošlji humanistom zgoraj, katerim se smili boga(?) miška… omg….

New Report

Close