Najdi forum

Ali mi lahko pomagate z informacijo kdo izvaja ABA terapijo v Sloveniji za predšolske otroke; predvsem na območju Gorenjske in Ljubljane. Vemo samo za Ambulanto za avtizem in Center za avtizem v Celju ( predaleč ). Terapijo pod strokovnim nadzorom bi trajala vsaj 4 ure na teden. Ostale terapije bi izvajali med tednom sami doma.
Hvala !

Če pozna kdo kakšno vzgojiteljico iz območja Gorenjske, ki je že delala z avtističnimi otroci mi naj pošlje njene kontaktne podatke na [email protected]. Hvala !

Upam, da se bo oglasil kdo z izkušnjami in potrebnimi informacijami.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

da odgovorim na vaša vprašanja. ABA terapija se izvaja v Ambulanti za avtizem v Ljubljani, v Celju ne izvajajo ABA terapije temveč obliko vedenjske modifikacije. Je dobra, a med tem dvojim obstaja velika razlika.
Če se odločite za ABA terapijo je je potrebno izvajati minimalno 2-3 ure na dan, dalj časa (izvaja jo lahko le za to usposobljen strokovnjak), sami terapije ne morete izvajati.

lep pozdrav!

traparija. strokovnjak vas nauči, kako delati z otrokom. Terapija je zato, da se starši naučijo določenih principov in jih potem uporabljajo v vsakodnevnem življenju, pri vseh dejavnostih, ves dan. V čem je potem smisel terapije, če jo izvaja strokovnjak 2 uri, potem pa starš od tega nič ne odnese oz. teh pristopov ne sme uporabljati sam?

Kolikor je meni znano, je smisel ABA terapije v tem, da se jo dodobra naučijo starši in jo nato izvajajo vsakodnevno, čimvečji del dneva, vsaj 8 ur na dan, najbolje pa, če ves čas delujejo po njenih principih.

Predlagam son-rise, ki ga lahko starši izvajate sami doma in tudi ne bo tako “robotsko” kot je ABA.

Kimla, našište kaj več o son-rise, prosim.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close