Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek piščančja bedra, perutničke v pečici-kako se naredi ;)

piščančja bedra, perutničke v pečici-kako se naredi ;)

kako se začini, koliko točno časa se peče? Je treba kaj zarezati v meso? ne mi linkov pošiljat, ker sem že gledala pa nikjer ne dobim odgovora po kmečko 😉

Za perutničke….peče se jih cca. 45 minut. Točno ne vem, ker je odvisno od “debeline” le teh..

Jst jih pred peko samo posolim….ko so pa pečene, pa dodam razne omake (pekočo, senf, med,..)

Namaži vse skupaj z (gorčico, oljem in rdečo papriko, sol)-to prej zmešaj v posodici, vrž v peč pa naj se peče:)

Jaz samo še tako le pečem vsako meso v pečici: kose ali celega piščanca začinim in ga lepo pospravim v ALU FIX vrečko ( na embalaži so navodila ), zaprem in po navodilih segrejem pečico. Meso se speče v lastnem soku, pečica čista, minimum časa porabim in še okus mi je zelo všeč. Za piščanca vedno uporabim tudi origano in rožmarin, odvisno kakšne začimbe so ti ljubše.

Jaz vzamem vedno tiste perutničke ali bedra, kimimajo zraven “omakco” po Ptujsko. Posolim, tole čez, v pečico za eno uro! Da so lepo hrustjava. Jaz ne maram mehke piščančje kože.

Dobiš “nasvet meseca”, če povabiš, ko bo narejeno :)))

Pejt v najboljšega soseda in kupi Maggi začimbo za “Sočne piščančje krače” s priloženo vrečko za peko. V zgornjem delu začimb je ena vrečkica, ki zadošča za cca kilo nogic ali perutničk. Mi smo dali skoraj 1,5 kg, pa je vseeno bilo enkratno.

Skratka meso daš v tisto prazno vrečko, noter streseš priložene začimbe, fajn prestreseš, zapreš tisto vrečko, daš v pekač in v pečico – navodila za temperature in peko imaš zraven.

Ej, prste za polizat, ko se tisti sokovi sprostijo, zmešajo, stečejo mmmmmm. Pa brez nobenega matranja in packanja. Okusi so:česen, paprika, zelišča…. Vse je špica.

Če ne povabiš, ti ne bo ratalo :)))))

Dobiš “nasvet meseca”, če povabiš, ko bo narejeno :)))

Pejt v najboljšega soseda in kupi Maggi začimbo za “Sočne piščančje krače” s priloženo vrečko za peko. V zgornjem delu začimb je ena vrečkica, ki zadošča za cca kilo nogic ali perutničk. Mi smo dali skoraj 1,5 kg, pa je vseeno bilo enkratno.

Skratka meso daš v tisto prazno vrečko, noter streseš priložene začimbe, fajn prestreseš, zapreš tisto vrečko, daš v pekač in v pečico – navodila za temperature in peko imaš zraven.

Ej, prste za polizat, ko se tisti sokovi sprostijo, zmešajo, stečejo mmmmmm. Pa brez nobenega matranja in packanja. Okusi so:česen, paprika, zelišča…. Vse je špica.

Če ne povabiš, ti ne bo ratalo :)))))[/quote]

A ti se pa včeraj odločil škifece delit? Dobro in ojačevalci okusa pa nikakor ne gre skupaj. V bistvu je pravilen komentar ke škifo.

Recept za pečena piščančja bedra v pečici 🙂

https://znam.si/recepti-in-hrana/mesne-jedi/piscancja-bedra-v-pecici/ 

New Report

Close