Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učiteljice, že komaj čakate na počitnice?

Učiteljice, že komaj čakate na počitnice?

Samo še jutri …

Saj imam otroke zelo rada, ampak zadnje dni sem že tako utrujena, res komaj čakam, da bodo počitnice. Tudi otroci zelo potrebujejo počitek, kolikor smo se pogovarjali, so že tudi zelo utrujeni od obveznosti..

Ja tudi starši komaj čakamo počitnic.

Mi jih oziroma še komu zagrenijo prav učiteljice, ki napovedo teste ” po počitnicah”. Zakaj?

Še tistih par dni dopusta ki ga skupaj preživimo kjerkoli že – tovorimo matematične naloge in zgodovinske atlase…………………………………..TO NISO POČITNICE

Jap, že komaj čakamo … samo še danes:)
Tudi jaz sem napovedala teste in ustna ocenjevanja že za ves januar. Prvi test pišejo 5.1.2012. Drugače ne gre, ker je konec meseca konferenca, napovedati se mora pa 1 teden prej, v tem primeru 14 dni prej.
Sem pa odločno proti testom takoj v torek, 3.1.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, samo učiteljice tako zelo potrebujete počitek, vsaj ena tako piše, otroci ga pa ne morejo imeti, ker se morajo med počitnicami učiti za teste.

Ja, samo učiteljice tako zelo potrebujete počitek, vsaj ena tako piše, otroci ga pa ne morejo imeti, ker se morajo med počitnicami učiti za teste.[/quote]

Točno tako. Se močno strinjam. Po možnosti bodo še pri skoraj vseh predmetih dobili en kup domačih nalog, da te kap ko to vidiš. Beda od bede. revce potrebujejo dopust. Ha, zanimivo, res.

Sem tudi učiteljica in starš, zato moji učenci nikoli ne dobijo domače naloge med počitnicami, ker vem, da bi jim s tem uničila počitnice, predvsem staršem. Njihova edina naloga je, da se v šolo vrnejo veseli in zdravi.

Moji niso dobili naloge. Učiti se pa morajo., ker imajo napovedane teste. Jaz jim ves čas govorim, da je učenje privilegij. Lahko se učijo, imajo vse pogoje za to( topel dom, hrano, starše, da pomogajo itd…) Marsikje morajo otroci delati za hrano.

Dajte ne zavijajte otrok v vato.

Kakšno zavijanje otrok v vato? Če so počitnice, so namenjene počitku, pavzi od učenja, a ni to logično?
A učiteljice, ki jamrajo, da nujno rabijo počitek, se pa smejo zavijati v vato? Učiteljice, odrasle osebe smejo potrebovati počitek, otrok in njegova družina pa ne?

Pa da ne bo pomote, svojih otrok ne zavijam v vato, so zelo delavni. A že krompirjeve počitnice smo morali popolnoma podrediti hčerini šoli, na dan smo jo samo za uro ali 2 spravili na kak sprehod, da bi šli za 1 dan v kake toplice ali na morje, ni bilo šans. Te počitnice bo glede tega bolje.

Načeloma se strinjam, da so počitnice namenjene za počitek. Še v tistih starih časih, ko so bili novoletni prazniki le dva dni, potem je sledilo delo do polletja, temu pa zimske počitnice, se je to dalo. Danes, ko je zaključna konferenca v srednjih šolah recimo v petek, 12. 1. 2012, se pisanju po novoletnih počitnicah ne da izogniti. Pa ne kar za vse povprek. Tisti “tapridni” so svoje teste odpisali, imajo pozitivne ocene, morda jih po praznikih čaka kakšna ustna, a prav hudo ne bo. Tisti, ki so menili, da učenje ne spada niti v začetek prazničnega decembra in so njihove redovalnice še “cvekaste” imajo po praznikih možnost, da ocene popravijo. Če jim da vsak učitelj dve možnosti, recimo za dva vsebinska sklopa in je predmetov samo osem, se nekaterim “junakom” lahko zgodi, da do konference pišejo dva testa dnevno, “piflarji” pa nobenega.
Morda je v osnovni šoli stanje drugačno, ampak v srednji se po praznikih do polletja rednih testov praviloma ne sme pisati, saj je to že obdobje 14 dni pred konferenco …

jaz žal nimam dobrega mnenja o učiteljih, sploh pa ne takih ki sami takooooo zelooooo potrebujejo počitnice, otrokom in njihovim staršem, ki že tako cele dneve garajo do 17h in dlje (vemo kakšen je urnik učiteljev!) pa za počitnice naložijo še dodatno šolsko delo.

res je tudi to, da delavski starši največkrat dopusta med počitnicami sploh ne dobijo …………….

Zakaj? Iz čiste zlobe!

Ah, 3. ali 5, strašna razlika! Samo sram te je lahko. Očitno si sama prikrajšana za materinstvo in se zato izživljaš nad tujimi otroki. Sramota za naše šolstvo.
Vem, da to delaš iz same hudobije in vem tudi, da s tem uničiš počitnice ravno najbolj pridnim učencem, tistim, ki jim za ocene ni vseeno, tisti bodo imeli cele počitnice pred očmi tvoj hudičevi test, tisti poredni, se pa itak na vse skupaj požvižgajo.
In praviš, da drugače ne gre? A res? Zakaj potem nisi pisala testa raje tik pred počitnicami?
Zakaj pa bi a ne, ko pa je tako lepo nekomu nekaj prostih dni pokvariti!
Si ogledalo našega šolstva in rečem lahko le: FUJ


kaj teb ni jasn?
otroci nimajo kaj za delat.JE NEZAKONITO.

Ah, 3. ali 5, strašna razlika! Samo sram te je lahko. Očitno si sama prikrajšana za materinstvo in se zato izživljaš nad tujimi otroki. Sramota za naše šolstvo.
Vem, da to delaš iz same hudobije in vem tudi, da s tem uničiš počitnice ravno najbolj pridnim učencem, tistim, ki jim za ocene ni vseeno, tisti bodo imeli cele počitnice pred očmi tvoj hudičevi test, tisti poredni, se pa itak na vse skupaj požvižgajo.
In praviš, da drugače ne gre? A res? Zakaj potem nisi pisala testa raje tik pred počitnicami?
Zakaj pa bi a ne, ko pa je tako lepo nekomu nekaj prostih dni pokvariti!
Si ogledalo našega šolstva in rečem lahko le: FUJ[/quote]

Če bi teste pisali tik pred počitnicami, bijih morala učiteljica med svojimi počitnicami popravljati. Jasno, da je za pisanje raje zbrala termin po počitnicah. Bolje, da imajo učenci pokvarjene počitnice, kot pa ona, ki takooo potrebuje počitek, a ne?

Pa naj se oglasi starš, čigar otrok ne rabi prvi teden po počitnicah nič znati. GA NI! Po počitnicah je šola in sem sodijo tudi šolske obveznosti. Pisati test 1. dan po počitnicah ali pa 3. dan po počitnicaj je pa velika razlika. Večina učencev v nižjih razredih se uči za test 1 dan prej – se pravi, da se jim ne bo potrebno učiti med počitnicami. Večina pa rečem zato, ker ostali, ki niso večina, se pa tako ali tako ne učijo.
Testov nikoli ne popravljam doma, ampak v šoli.
Za vas starše pa tako ali tako ni nikoli pravi čas, da otrok pokaže svoje znanje. Niti pred počitnicami niti po počitnicah … Govorim iz izkušenj.

In ne, nisem hudobna in ne prikrajšujem otrok počitnic, ker vem, da bodo vsi (večina) pisali dobro, ker bomo takoj po počitnicah še vadili in se jim ni potrebno učiti med počitnicami.

In ja, sem utrujena, ker ne sodim v tisti rang učiteljev, ki pridejo v šolo ob 8.00 in gredo domov ob 11.30 (če taki sploh obstajajo), ker mi ni vseeno za učence, delam z njimi še po pouku (zastonj), sem na razpolago staršem kadarkoli želijo, …

In ne, nisem prikrajšana za materinstvo, imam svoje otroke, pa ne samo 1.

Toliko, pa lepe praznike vam želim.

Tudi jaz se ne strinjam s pisanjem takoj po praznikih. Ne razumem učiteljic, ki imajo tudi same otroke, pa en dan pred prazniki napovejo test za 3. januar, drugi napovedan 5. januarja in tako naprej po 2 na teden v januarju. Kaj pa ste delali novembra in decembra? A je vse treba pisat tik pred konferenco???????????

Bogi otroci pišejo dva testa na teden.
Jaz sem dijakinja in nimam nič proti če se test piše en dan po počitnicah. Konec koncev moramo snov znati sproti a ne? Jaz sem jih prejšnji teden imela 4,3 redno in 1 smo popravljali.
Kakšno pretiravanje no. A vi med dopustom tud samo ležite? Verjetno tud kaj pospravite, skuhate, čeprav mate dopust…

Svašta………

Draga dijakinja!
Če ti nimaš nič proti testom takoj po praznikih, v redu, dopusti pa drugim svoje mnenje in svojo organizacijo dopusta. Nekateri bi radi imeli počitnice za popoln oddih, tako starši, kot otroci in če ima osnovnošolski otrok test, je jasno, da bo vlačil knjige s seboj na dopust, namesto da bi brezskrbno smučal, bo pri knjigah. In mogoče zraven njega tudi starši, če je na primer dislektik. Da človek dobro funkcionira in dela s polno paro, rabi vsake toliko oddih, ne pa, da se je med počitnicami treba ubadati z nalogami, učenjem…Vedno se da tako organizirati, da so testi lahko pred počitnicami in imajo otroci potem mir.

Ah, 3. ali 5, strašna razlika! Samo sram te je lahko. Očitno si sama prikrajšana za materinstvo in se zato izživljaš nad tujimi otroki. Sramota za naše šolstvo.
Vem, da to delaš iz same hudobije in vem tudi, da s tem uničiš počitnice ravno najbolj pridnim učencem, tistim, ki jim za ocene ni vseeno, tisti bodo imeli cele počitnice pred očmi tvoj hudičevi test, tisti poredni, se pa itak na vse skupaj požvižgajo.
In praviš, da drugače ne gre? A res? Zakaj potem nisi pisala testa raje tik pred počitnicami?
Zakaj pa bi a ne, ko pa je tako lepo nekomu nekaj prostih dni pokvariti!
Si ogledalo našega šolstva in rečem lahko le: FUJ[/quote]

Če bi teste pisali tik pred počitnicami, bijih morala učiteljica med svojimi počitnicami popravljati. Jasno, da je za pisanje raje zbrala termin po počitnicah. Bolje, da imajo učenci pokvarjene počitnice, kot pa ona, ki takooo potrebuje počitek, a ne?[/quote]

bolj se nebi morala strinjati…

pedagoških fakultet so odprta na stežaj. Pridite in še ve boste uživale v vsem dopustu in ‘na izi’ delu, ki ga imajo učiteljice.
Tistim, ki znate računati pa poglejte koliko predmetov ima vaš otrok, pri gl. predmetih pišejo po dva testa + morajo imeti še 2 ustni oceni, drugje je po ena, pol pa še popravni testi in še nadaljevanje snovi po učnem načrtu.. Zraven prištejte še športne, kutrurne in podobne dneve, ko ne izvajajo pouka in pravilo o koliko testih na dan in teden lahko pišejo ter sestavite načrt testov, ki bo ustrezal vam in vašemu sončecu – predlagajte ga ravnatelju/ici.
Najbolje da sploh ukinemo teste in ocenjevanje v šolah. Učence bodo ocenjevali njihovi starši kar sami, saj svoja sončeca najbolj poznajo in vedo kakšne so njihove individualne potrebe in posebnosti.
A ste vsi čist zmešani?

Po zakonu imate otroka pravico šolati doma. Pa boste teste lahko razporejali lih kakor boste hoteli, sej je biti učitelj vendar tako lahko, kajne?

Poznam veliko dobrih učiteljic, ki imajo čut in razumevanje za otroke in začuda, pri njih se vse da, načrtujejo vnaprej, izpeljejo vse. Poznam pa tudi nekaj slabih učiteljic, brez čuta za otroke, one ne morejo nič, njim se morajo vsi prilagajati, branijo se pa na podoben način, kot ti.

če bi res poznala kakšne učiteljice bi vedela, da velikokrat stvari niso odvisne od tebe, niti od tvojih (ne)sposobnosti. Se je zgodilo, da je bil test najavljen, preverjanje odpisano pa so na hitro, zaradi lepega vremena, na tisti dan naredili športni dan. In cel sistem se je sesul, ker druge datume imajo pa drugi učitelji, itd. Ponavljam, preštej št. predmetov, ki jih ima otrok, upoštevaj vse kar je napisano zgoraj in ti bo jasno, da je nemogoče planirati tako, da bi do 31.1 ko je ocenjevalna konferenca IN ŠE tako da otroci ne bodo imeli ničesar po počitnicah pa pred, pa ne vem kdaj še vse.
Sodila boš pa lahko, ko boš: 1. učila sama in 2. ko boš v poziciji da ocenjuješ MOJE delo. Do takrat pa veselo zmerjaj vse, ki se ne strinjajo s teboj z nesposobnimi.

Pri planiranju moraš itak računati na to, da se lahko zgodi kaj izrednega in zato moraš imeti vedno rezervo, vsaj tako delam jaz, pa sem do sedaj še vedno izpeljala vse, enim se pa stalno nekaj podira in vedno so po njihovo drugi krivi zato.

In ravno o takih učiteljih, ki za svojo obrambo uporabljajo vzvišeno avtoriteto in izgovore, kot ti, nimam dobrega mnenja.Tak način pri meni ne pali:)

če ti izkušnje z najrazličnejšimi izrednimi dogodki enačiš z ‘vzvišeno avtoriteto in izgovori’ potem se nimava kaj pogovarjati.
Ti očitno živiš v svetu, kjer imaš na voljo datume in rezervne datume in rezervne datume rezervnih datumov. Pri po dveh testih na konferenco, ustnih in popravnih testih, preverjanih itd. Daj zaupaj mi svojo skrivnost.
In stojim za tem, kar sem napisala. Upoštevajoč vse kar se dogaja tekom pouka, so primeri, ko je nemogoče, ustreči vsem, staršem, ki bi najraje, da otroci še spijo v šoli in doma ne bi delali prav ničesar, šolskim pravilom in še ostalemu.
Bravo če tebi uspeva, če tebi pali.
Verjetno si ravno med tistimi ‘kolegicami’, ki, ko gre za njihove datume ne poznajo ne šale, ne dogovora, ne kompromisa. Kolegom se pa v težavah sladko smejijo in jim pripisujejo nesposobnost.

Brez skrbi, mislim, da bom tudi brez tvojega odobravanja preživela, nekako.

/bolj se nebi morala strinjati… /

vidiš, to je pa zato, ker se med počitnicami nisi učila:). prav ti bodi!

New Report

Close