Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj so kokosovi kosmiči

kaj so kokosovi kosmiči

V receptu so kokosovi kosmiči, kaj je to? Kje to kupim?

hvala

Tudi tukaj – glej pod kokosraspeln=nastrgan kokos:

Tudi tukaj – glej pod kokosraspeln=nastrgan kokos:

[/quote]

Kaj to potem ni isto kot kokos-kjer je napisano samo kokos, to sem že kupovala. Kaj ti kosmiči so potem bolj grobi?

Tudi tukaj – glej pod kokosraspeln=nastrgan kokos:

[/quote]

Kaj to potem ni isto kot kokos-kjer je napisano samo kokos, to sem že kupovala. Kaj ti kosmiči so potem bolj grobi?[/quote]

To so ostružki, nastrganci, kokosovega oreha – potem se v pecivu to čuti, ko zagrizeš – podobno, kot če daš npr. corflakes=koruzne kosmiče v pecivo – malo bolj lepo zahrusta in je še bolj aromatično in pride lepo okus kokosa do izraza; meni je bolj všeč, ker ne maram kokosove moke, gre tako rada za zobe 😀

Pa to je en šalabajzar prevajal recept iz nemščine oz. angleščine.

Pri nas temu rečemo kokosova moka.

Takole zgledajo kokosovi kosmiči in ti “ma isto”, se ti ne zdi, da to niti približno ni podobno moki?!
http://maxximum-portal.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=24289&start=0

Takole zgledajo kokosovi kosmiči in ti “ma isto”, se ti ne zdi, da to niti približno ni podobno moki?!
http://maxximum-portal.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=24289&start=0%5B/quote%5D

Ja itak, da ni isto, ker to je recept za kosmiče, ki jim dodaš kokosove koščke in močno dvomim, da je to to kar išče pekačica. Temu bi jaz rekla kosmiči s kokosom in nikakor ne kokosovi kosmiči.

Če gre za kokosove kosmiče, kot ena sestavina, gre pa za kokosovo moko. Ker je to direkten prevod iz nemščine za kokosflocken oz. kokosraspeln. In za prevajalca, ki ne pozna živil.

Ma daj si preberi še enkrat in pravilno izvirni post, no! Avtorica spračuje po kokosovih kosmičih! In kokosovi kosmiči dejansko obstajajo. Kaj še nikoli nisi jedla nobeni mueslijev, kjer so noter tudi kokosovi kosmiči, in ne kokosova moka??

Še pojmovanje nemščine:
A potem haferflocken = ovseni kosmiči so zate tudi ovsena moka, ali kaj ???

Kokosove kosmiče dobiš večinoma pri suhem sadju. Videl sem jih v Hoferju in v Sparu. So pa kar nekaj večji koščki od kokosove moke.

New Report

Close