Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Ford Mondeo Wagon 1.6 Ecoboost Titanium

Default avatar

dddddd8

Moram priznati, da me fordi vse bolj in bolj navdušujejo. Sicer vozim že 20 let VW in razmišljam o prehodu s passata na mondea.
Default avatar

p13

Mondeo je super, predlagam testno vožnjo in ne bo potrebno več razmišljati.
Default avatar

dragje

meni je drag.
Default avatar

e4t4

Za porabo samo gledate na potovalni računalnik ali tudi kdaj ročno izračunate?
Default avatar

ford vs. hyundai

Oblikovno sta mi všeč oba avta mondeo in i40.
Kateri je zame primernejši? Ta ali tisti testni i40? Letno delam okoli 30.000 km in sedaj vozim starega passata.
Cena me toliko ne zanima ker je itak odvisna od tega kater paket opreme vzameš.
Default avatar

Fordovec

dddddd8 je napisal/a:
Moram priznati, da me fordi vse bolj in bolj navdušujejo. Sicer vozim že 20 let VW in razmišljam o prehodu s passata na mondea.
Že vse življenje vozim Forde, star sem več kot 50 let da ne bo kake pomote in jih bom do konca življenja. Vredni nakupa, ti priporočam. Sem pa imel zmeraj večje avtomobile.
Default avatar

p13

Mondeo je cenovno ugodnješi od i40.
Default avatar

wegte56

Sprobaj oba, pa boš takoj videl kateri ti bolj ustreza...
Default avatar

IztokFranko

ford vs. hyundai je napisal/a:
Oblikovno sta mi všeč oba avta mondeo in i40.
Kateri je zame primernejši? Ta ali tisti testni i40? Letno delam okoli 30.000 km in sedaj vozim starega passata.
Cena me toliko ne zanima ker je itak odvisna od tega kater paket opreme vzameš.
Predlagam, da se sami usedete v vsakega posebej in ugotovite kaj vam je bolj všeč.

Ford Mondeo se res lepo vozi, podvozje je udobnejše, vsaj kar se tiče pri vožnji čez kakšne nepričakovane neravnine. Na relaciji pa sta avtomobila precej podobno udobna. Če primerjam direktno ta dva omenjena testna avtomobila, saj sta opremsko na podobnem nivoju imata vsak svoje prednosti. i40 je imel samodejni menjalnik in ogrevan volan, kar je plus. Vendar če vzamete pri Fordu Powershift menjalnik boste še bolj zadovoljni.

Za kaj več bi pa potreboval kakšno podvprašanje.
Default avatar

carodcara

Iztok koliko stane takšen mondeo z avtomatikom kot ga ima smax?
Default avatar

IztokFranko

Žal ni mogoče naročiti Mondea skupaj z 1.6 EcoBoostom in Powershiftovim samodejnim menjalnikom. Mondeo s tem motorjem je dobavljiv le s 6.-stopenjskim ročnim menjalnikom.

Če pa naročite 2.0 EcoBoost motor v Mondeu s 149 kW pa je ta menjalnik že serijsko vgrajen notri.

Pri ostalih opcijah, denimo dizlu 2.0 TDCi s 103 kW pa je razlika za doplačilo za omenjeni menjalnik 2.000 evrov.
Default avatar

i40 dam točko

Meni osebno je i40 bolj všeč. Dolga leta smo vozili sonato in res ni bil najboljši avtomobil je pa vsaj delal brez težav in verjamem da je novi i40 sedaj še toliko bolj naprednejši in boljši. Mondeo pa postaja preveč klasičen ala nemec.
Default avatar

Ppp

Ford je precej napredoval, pri bencinarjih sploh, ravno tako vw z tsi motorji, malo pijejo, letijo, so tihi in podobno. Podvozje korejcev je se vedno bolj kočijaško, se zvija, Forda obremeniš se sploh kaj dosti ne pozna. Kdor ima veselje do vrtenja volana in nima za BMW naj kupi Forda, za tiste ki ne čutijo razlike je pa vseeno kaj, naj ima čimveč lučk v notranjosti :-)))
Default avatar

Osram

Vozim že drugega korejca, službeno ravno mondea zadnje generacija.. Res je razlika najbolj očitna v podvozju kar pa recimo vsakdo niti ne opazi! Če bi sedaj kupoval mondea ali i40, bi se zelo težko odločil... no se bom moral pa čez kakšni 2 leti. Bomo videli kaj bo potem. Vsekakor če bo evropejec/amerikanc bo Ford ali pa naprej korejec.
Default avatar

carodcara

carodcara je napisal/a:
Iztok koliko stane takšen mondeo z avtomatikom kot ga ima smax?
Hehe, sem končno našel tole temo na forumu.

Pred nekaj meseci sem kupil mondea karavana dizla. Sodeč po testu tu in drugje je bencinar pač preveč potraten. Sedaj dober mesec ko se vozim večinoma pol pol mesto/relacija mi znaša poraba 6l/100km. Sem zadovoljen, bomo pa videli kakšni bodo stroški servisov. Odločil sem se, da kljub temu, da je nov, da ga servisiram pri privatniku.