Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož bi rad, da tašči podarimo 1 teden toplic

Mož bi rad, da tašči podarimo 1 teden toplic

Mož bi rad, da tašči podarimo 1 teden toplic.
Našel je nek paket – cel penzion z neko animacijo pa masažami pa nekimi neumnostmi za 500€ in sedaj si teži s tem, da bi ji to skupaj kupila.

Pri tem naj omenim, da jaz vsako leto fehtam sorodnike za vikend, da imamo z lastnim dopustom za 4 ja čim manjše stroške – računajo nam 100€ za 10 dni.

Rahlo mi je dvignilo pritisk.

Ima me, da bi mu rekla, da naj kar sam kupi.
Jaz ji bom kupila rožo!

Mene ima, da bi mu rekla, da naj ji ne kupi 🙂

ja izvoli, povej mu, da nimaš denarja za svoj dopust, ko boš enkrat ti imela cel teden normalnega dopusta, pa boš začela razmišljat tudi o tem, da ga boš podarila še tašči.

Lepo darilo, če si ga lahko privoščite. Da pa bi družini karkoli odrekali na račun taščinega darila, pa ne vem no. Jaz nebi niti pod razno.

Živi in pusti živeti

Kaj bi jaz dala, da bi moja dva sploh hotela kam iti.

No, jima pa zato s sestro poklanjava kar bogata darila – seveda tisto, kar rabita, da jima je malo laže, ker denarja direktno nočeta sprejet.
Letujemo pa tudi mi vseeno čim bolj skromno, tudi sicer moram malo pazit na izdatke. Ampak za starše pa pač prišparam.

Jaz bi znorela! (P.s.: Mož naj TEBI kupi tako darilo!)

Glede na to, kar pišeš, mislim, da ni dobro, da ji to kupi/te (saj imata skupno blagajno? ). Mogoče vikend….ponekod imajo upokojenci popust in bi mogoče dobil že za 120-140€.

Pa obstaja kak poseben razlog zakaj si želi kupiti tako darilo?
Mi smo se recimo odpovedali dopustu, da smo ga plačali tašči potem, ko je prebolela hudo bolezen.
Je mogoče vam izdatno pomagala pa bi se rad oddolžil? Kaj predlaga kot darilo tvojim staršem?

Se podpišem pod Gretko.
Po svojih zmožnostih.

Po mojem ima slabo vest, ker sem ga odvlekla od mamice v lastno stanovanje.

Denarja nimava skupnega, ker bi zarad takšnih in podobnih neumnosti potem bila vedno oba brez, sedaj pa je pač samo on.

Dava vsaki v kuverto 500€ in potem tisto trošimo dokler je. Ko zmanjka damo spet itd.
Za dopust dava vsaki pol.

Ne vem koliko je to čez vaše možnosti, kako se običajno obdarujete, ali imata z možem skupni proračun itn itn………………………ampak KLJUB vsemu se mi zdi lepo, da sin želi razveseliti lastno mater.
Tudi mene kdaj “napade” kakšna takale in mi je zelo všeč, ker mož v tišini razume.

Toplice dobiš že za manj denarja. Sama poišči bolj ugodno ponudbo. Če pa si odločno proti pa možu povej in naj ji sam kupi.

Moje mnenje: ni šans.
Kaj pa bosta kupila tvojim staršem?

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

Mogoče pa želi to darilo podariti tebi in ga samo zanima tvoja reakcija, če ti bo všeč. 🙂

Da bi bilo vsaj več takih moških kot je tvoj mož in manj žensk kot si ti….

Je mož edincec?
Morda bi skušal najti ugodnejšo ponudbo in darilo podariti skupaj s sorojenci – če jih ima – sicer bo pač sam.

Je kakšen poseben razlog, zakaj bi rad mamo tako bogato obdaril – okrogla obletnica, zahvala za nekaj vrednejšega, kar vam je bilo (kot družini) z njene strani dano?
Potem – če zmoreta – ji to podarita.
Pri nas darila dajemo skupaj.

Toplice za starejše so zelo lepo darilo – in da se ga najti tudi za ugodnejšo ceno – poglejte pri Sončku, npr.

Predlagaj mu, da da vsak 500 evrov, 500 zapravita za njegove starše, 500 pa za tvoje. Če pa mu to ne bo v redu (in najbrž mu ne bo), pa reci, naj on kupi svojim, ti boš pa svojim. Pa lahko on zaprav 500, ti pa 50 – če že imata ločene finance.

Po tvojem pisanju sklepam, da nimate ravno dosti denarja (že za sebe, kaj šele kaj več).
Mah res ne razumem tega, kako lahko nekdo sploh razmišlja o čem takem, če še za osnovne stvari je glih za glih!?

Ne razumem. Ma kakšne toplice neki, če nima ravno nekih zdravstvenih težav, bi jaz rekla ni govora – v vašem primeru.

Ma ne vem, sem res brez besed ob takšnih neumnostih!

Vse je relativno, seveda. Ampak mogoče se je n let nazaj tale mama precej pretegnila, da je zbrala denar za sinovo kolonijo, mogoče za šolanje, za smučanje, za vozniški izpit, za prvi avto, za nove superge s katerimi je bil največji frajer itn itn.
Včasih ni slabo malo Cankarja v roke vzet .-))

Tole ločeno računovodstvo me malo bega – praviš namreč, da je tako brez denarja le on, ti pa ne. Sem imela podobnega tipa pred časom, sva tudi živela skupaj. Njegov denar je bil njegov, moj pa je bil “najin”.
Res je imel višjo plačo kot jaz, a napovedi za firmo v kateri dela, so bile slabe in iz leta v leto so jim plače nižali. V enem trenutku je prišel na idejo, da bi njegov račun pustili pri miru in za vse črpali iz mojega, češ da bi njegov denar šparali za hišo.
On je kupoval “igračke” (tv, dolby sistem, subwuferje, muziko za avto, ki je bila dražja od avta, razne tečaje, športno opremo), jaz pa plačevala račune, hrano, pijačo, njegove kazni, registracije ipd in tako sta se kar pridno praznila oba računa. Iz mojega računa so šla tudi sredstva za darila za njegove prijatelje, ki jim je obilno lezel v rit. Svojemu t.i. prijatelju (ki se ga je spomnil, le ko je kaj rabil) je tako za nek rojstni dan (nič okrogel, nič posebnega) kupil drag komplet usnjenih kovčkov, meni ni bil sposoben kupit niti rožice. Ko je bilo na tapeti kaj kar sem jaz želela kupiti, je bil vedno cel problem, cela inkvizicija, on pa je preprosto šel in dvignil denar ter kupil kar se mu je zazdelo, vozil pijan, dobil kazen, dvignil denar in plačal, pa še to se mu ni dalo niti v osmih dneh, da bi bila kazen vsaj polovična…
Svetujem ti, da bodi previdna.
Ti se odrekaš udobju, šparaš, fehtaš sorodnike za apartma, on pa se obnaša razsipno. Sicer ne rečem – če želi mami nekaj takega podariti se mi zdi lepo, a žal ne s tako računovodsko politiko.

Z možem sva mojim staršem tudi plačala toplice za mamin 50 rojstni dan. Vedno nama čuvata otroke ko rabimo varstvo, ko kaj potrebujemo si pomagamo, ustrežemo eden drugemu… tako že 6 let odkar živimo posebej še prej pa smo živeli skupaj. Nikoli velikih problemov. Toplic pa se je spomnil mož, ker imata težave z zdravjem.

Vse je relativno, seveda. Ampak mogoče se je n let nazaj tale mama precej pretegnila, da je zbrala denar za sinovo kolonijo, mogoče za šolanje, za smučanje, za vozniški izpit, za prvi avto, za nove superge s katerimi je bil največji frajer itn itn.
Včasih ni slabo malo Cankarja v roke vzet .-))[/quote]

Ja, ampak zato, če je mama v mladosti skrbela za otroka, še ne pomeni, da sedaj pa ji mora nekako vračat, tudi če nima, to mi je res čisto mimo.

Mene moja tašča zadnjič vpraša – kje pa ti kupuješ obleke?
Najraje bi ji rekla da samo in striktno v Armaniju in Gucciju, ko dobijo novo kolekcijo!

Kje jaz kupujem obleke? Jah pred 10 leti, ko sem si kupila zadnjo cunjo, se res več ne spomnim!!!
Ja sva vzela kredit za stanovanje (od A do Ž sama), sedaj pa jih pod nos dobivava, ja kako nimava denarja, ker ona nima za položnice itd.!
Ja nimava, ker sva zapufana do plafona, pa od nikogar nič nisva dobila, niti ne rabiva, samo mir naj nama dajo. So tu še ostali (brat, njegov oče) ki samo prežijo, kam dajemo mi denar!?

Jah kaj čmo, gospa telefonira za 5 mojih telefonskih računov, pokadi 2 do 3 škatle na dan… Očala si kupi taka, da jih moj mož verjetno nikoli ne bo niti videl, kaj šele pomislil na njih – pa ima precej solidno plačo…
Ja tudi mi smo si marsikaj odtrgali od ust in si bomo še nekaj časa pošteno trgali.
Tudi ona se mora malo “prizemljit”.

Nekateri starši so huje kot majhni otroci – ja kako moj sin sedaj nima? Ja lepo nima, ker si je želel nekaj ustvariti – mende lahko s svojo plačo dela kar hoče!?

“jaz takole”, pišeš iz svoje pozicije, jaz iz svoje. Ne vemo pa, v kakšni je tale mož oziroma sin……….

Skrbeti za otroka se da na različne načine. Moja mama je res živela za nas in nas dala krepko na prvo mesto. V vseh ozirih. In če ji lahko danes občasno uresničim neko željo, ki ji veliko pomeni (kot je meni nekoč recimo tečaj smučanja), bom to naredila.

Hja to mi je znano ja – moj mož sicer ne zapravlja za prijatelje in kazni, si pa zna omislit kak avto, ki presega naš budget, pa raznorazne “igračke” v obliki GSMov za 500EUR ipd.
Potem pa se joče, da nima denarja za gospodinjstvo, ker ima kredit, kar pomeni, da če bi slučajno bila jaz tako dobra, da bi plačala gospodinjstvo sama.

Po par letih neumnosti me je minilo in sedaj sterjam od njega denar za skupne zadeve. S preostankom pa naj počne kar ga je volja. Če na koncu meseca nima za burek, ne morem pomagat – bo pač prišel direkt domov in ne bo mogel na pivo hehe.

Iz tega razloga mi nimamo “skupne denarnice”.

Jaz bi se pogovorila z možem. Kaj je vzrok, da želi dati darilo takšne vrednosti, če sami varčujete pri dopustu? Si kaj pozabila napisati? Je mogoče tašča tudi vam kaj dala v večji vrednosti?

Ampak jaz mislim, da je nekaj v ozadju in da želiš tu na internetu le potrditve, da je nespametno,da ji kupite to darilo.

Ima okroglo obletnico? Rabi toplice, zaradi bolezni, pa si to ne more privoščiti?Potem je to lepo darilo.

Meni se zdi dobro, da se dogovarjata za koliko denarja bosta kupovala darila. Npr. za običajen rojstni dan okoli 30 eur, za okroglo obletnico pa npr. 500 eur.
Ampak za oboje približno enako – za tvoje in njegove starše.

New Report

Close