Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Losos – priloga?

Losos – priloga?

Imam idejo, da bi za Bozicno kosilo naredila za glavno jed lososov file ovit v blansirano blitvo in v listnatem testu peceno.
Nimam pa ideje, kaj za prilogo, ali samo razlicno kuhano zelenjavo (korencek, brokoli, bucke, …)
ali bi morda pasal zraven riz?

Pečen krompir in solata.

Bi pasal zraven, mogoče tudi kuhan koromač.

Lepo te prosim, ne seri z riži, pečenimi krompirji ali še huje – kockami korenčkov, grahov in cvetač!

Losos je v testu, testo je že samo po sebi priloga k ribi, poleg je tudi blitva. Res ne rabiš priloge v klasični obliki, kot jo poznamo slovenci.

Najbrž boš predtem postregla kakšno predjed, morda juho?
Glavna jed naj ti bo ta losos v testu, poleg naredi nežno smetanovo omako (pa lepo te prosim, ne iz kisle smetane, pač pa kupi smetano za kuhanje), na netu poišči kak recept, jaz bi recimo naredila nežno smetanovo omako z zelišči (morda samo drobnjak, ali drobnjak in koper), smetano bi razredčila s kapljo mleka ali vode. Na vsak krožnik položiš lep kos lososa v testu, poleg daj kakšne kozarčke posebne oblike in vanj nalij nekaj žlic te goste, nežne omake. Aranžiraj s kolesci limone in pomaranče, krožnik posuj z dan prej na drobno nasekljanim in na zraku posušenim peteršiljem.

Zraven te jedi postrezi v lični skledici še solato. Izberi kaj drugega kot običajno endivijo. Vzami motovilec, nanj posuj pinjole in kruhove kocke, zabeli z olivnim oljem in balzamičnim kisom.

Pečen krompir šparaj za k čevapom. Riž postrezi zraven mesa v omaki.

Super ideja! Hvala.

Hvala, sploh za zadnjo idejo z omakco.
Sem se malo bala, da ne bo dovolj, ce bo samo losos v srajcki… a priloga razen solate in morda kaj zelenjavnega, me nekako ni prepricala… Seveda bo za predjed juha (verjetno kaksna kremna zelenjavna) pa sladica tudi.

Meni se to zdi dovolj.
Če se ti da, lahko pred juho narediš še kruhke, brez večjega kompliciranja narežeš kruh za toast (imaš v bližini eurospin? tam imajo kruh za tramezzine, lahko izbereš ta kruh, je za obložene kruhke boljši), nanj namažeš bakala.

V eurospinu, če ga imaš blizu, prodajajo tudi Piadine romagnole. To je kot ena tortilja. v to tortiljo lahko zaviješ (tudi imajo v eurospinu) popražene šampinjone in rukolo, zaviješ in porežeš kot rolado, naložiš na krožnik, okrasiš s koščki parmezana, ki ga “nalupiš” s tistim nožkom za lupljenje krompirja.

Vsega skupaj nič dela, a po principu “jedite gladne oči” 🙂

Za omakico.

Roladice.

Kolk si ti pridna. Hvala.

New Report

Close