Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko časa namakate laneno seme

koliko časa namakate laneno seme

koliko časa namakate laneno seme , jaz sem ga 20 min pa se še ni nič napelo , samo neka sluz je , imam pa unga iz BIO topa

Sploh ga nič ne. Pri nas doma ga uživamo tako, da ga damo v kavni mlinček (v katerem nikoli ne meljemo kave, ampak samo taka in podobna semena), zmeljemo in potem posujemo po jedeh. Sinoči recimo je bila za večerjo kisla repa z lanenimi semeni:)

Včasih sem namakala čez noč. In ja, če ga želiš uživati zaradi prebave, potem je ravno sluz poanta (lan se pa neprebavljen izloči). če bi ga uživala zaradi “zdravja” v smislu omega xyz, potem ga raje zmelji.

Hvala , ravno to sem hotel slišat , ja užival bi ga zaradi prebave ..

ena dan dva dni,en dan pa tri dni :))

drugač pa ene pol urce je čist dost.lahko ga pa tud zmelješ

Jaz dam v skodelico navaden jogurt, kompakten (ne tekoč), žlico lanenega semena in pol dl tople (ne vroče) vode. Zmešam in čez 15 minut je mnjami! Prebava tudi ko šus.

Jaz ga v loncku z vodo namakam cez noc. Zjutraj vodo spijem,
semena pa pojem. Zaradi prebave.

zmleto laneno seme se doda v jogurt, skuto in takoj poje, ker drugače oksidira, oksidacijo preprečimo, če ga damo v med, ga pa je potrebno na hitro zmleti, ker,če se dolgo melje se pregreje in oksidira, če pa oksidira pa naredi več škode kot koristi
celo laneno seme v jogurt in spiješ takoj, deluje in zasluzi v črevesju, tako mehansko potiska blato
namakanje lanenega semena v jogurtu/vodi deluje pri težavah v dvanajstniku, ker sluz deluje takoj
kuhanje lanenega semena, da se naredi sluz je za želodčne težave in vetja,da zaščiti sluznico (to si kuham jaz, spijem pa predno grem v posteljo poovicol in pol na tešče)

Koliko casa kuhate lalneno seme in ali potem popijete samo sluz ali se lahko zraven poje tudi semena?

Lp Petra

Koliko casa kuhate lalneno seme in ali potem popijete samo sluz ali se lahko zraven poje tudi semena?

Lp

Totalno isto. Se zmelje v kavnem m tik pred zdajci za najvecji mozni ucinek. Dam v ovseno kaso s sadjem in oreski

namakam ga dokler mi ne pride …

Laneno seme se NE namaka in NE melje. Ko boste poznali namen in pomen, vam bo marsikaj jasno, čudijo me vsa taka vprašanja, pri vseh teh info kanalih in dolgih jezikih.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

seveda se melje in namaka, od kje ti ideja da se ne?
https://www.utrinek.si/laneno-seme
celega pa nima smisla uživat, ker od sebe ne da veliko.

seveda se melje in namaka, od kje ti ideja da se ne?
https://www.utrinek.si/laneno-seme
celega pa nima smisla uživat, ker od sebe ne da veliko.
[/quote]

Ojoj. In kaj po tvoje in tvojega linka, bi moglo dat od sebe oz. poznaš poanto lanenega semena??

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Jaz ga mletega namočim za 10 min in uporabljam kot nadomestek za jajca pri peki.

Ojoj. In kaj po tvoje in tvojega linka, bi moglo dat od sebe oz. poznaš poanto lanenega semena??
[/quote]

pa zgleda da ne, napiši ti.

New Report

Close