Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vsi ti dogodki, koncerti, opere …

vsi ti dogodki, koncerti, opere …

Vsak večer se ob gledanju TV čudim, od kod tak porast dogodkov, koncertov, nekih plesnih predstav in nekih drsajočih palčkov. Pa ljudje nekaj jamrajo o recesiji, da ni denarja. Dokler z drsajočimi palčki napolnimo Stožice ali Tivoli, recesije ni!

No ja, če je to merilo, potem tudi v podsaharski Afriki ni lakote.

a zej koje recesija pa naj bi vsi sedeli doma in se žalostno držali? poleg tega pa morajo drseči palčki tudi od nečesa živeti, plačevati položnice itd.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, sam dvomim, da v podsaharski Afriki za drsajoče palčke plačajo 30 eur+. To je že kruha za cel mesec!

Pa kaj bi radi ljudje? Da visimo doma, jamramo in crkujemo zaradi svoje usode?

Vsaj zabava naj bo – kulturno razvedrilo.

Veseli december vsem želim – tudi če je bolj skromen – nasmeh na usta in rdeča lička pokažite zunaj, med ljudmi.
Samo da smo zdravi in da imamo mir. . .

Daj ne serite s takimi. V Sloveniji je dost folka, ki praktično nima za kruh. Ampak ti ljudje večinoma niso iz Ljubljane in seveda ne hodijo na koncerte, predstave..

O, kako rada bi šla na Sengiljčico, pa carmen, vsaj v kino… Pa SE ODLOČAM SAMO O TEM , KATERE NAJCENEJŠE MAKARONE BOM KUPILA,DA BOMO PRIGURALI DO PETEGA… Eni imamo recesijo, pa še kako zelo jo imamo. celo v Ljubljani!

tudi mene čudijo vsi ti dogodki, ki žal niso poceni, tudi meni zmanjkuje in gledam, da imam za najnujneše, nekateri pač so še vedno lačni iger drugi pa kruha.

Ja, eni očitno še imajo in prav je, da plačujejo vstopnice, se denar obrača, pa še kdo, ki nastopa kaj zasluži in ima za kruh.

Govorit, da revežev ni v Ljubljani, je pa smešno, trapasto, neumno. Samo Klinični center poglej. Koliko je tam strežnic? Plače imajo pa okoli 600 evrov, kar je daleč pod ravnijo dostojnega življenja.

Že v času starega Rima so najbolj laufale “cirkuške predstave” v času največje lakote – kruha in iger. Ergo – v največji recesiji človek dobi neko malenkost da ga razveseli in ima občutek da si nekaj privšči in svet je prec lepši. Ali misliš, da bodo eni in isti ljudje obiskali vse to in še kaj?

Vam vsem so možgane oprali novinarji in mislite da obstaja samo tisto kar vidite na tv. Hej pojdite iz svoje vukojebine, odpeljite se 20 km iz svojega sela, a veste da obstaja še en svet in to resničen. Že odkar sem na svetu (55 let)je kriza v državi, skoz je treba šparat se odpovedovat za dobro države, če bi to resno jemala…Kljub vsem “grozotam” s televizije sem rodila, se poročila, šparala, zapravljala, bila zaljubljena…a vam država kroji čustva? ja seveda, sedaj pa se boste oglaili da nimate za makarone – glavno da je za internet…

Danes smo kupovali v Qlandii NM….ni da ni…polni vozički, ljudi kolikor hočeš. Trgovine čisto vse polne, nabite na..saj smo tudi mi kar veliko zapravili, da ne bom samo o drugih:))
Nisem pa nič bolj srečna zaradi tega:) Šoping mi je bolj v nujo, kot razvedrilo!

Lep pozdrav

Avtorica se najbrž čudi, kako ima toliko ljudi denar za te predstave, ker to je pač luksuz. Mi žal ne bomo šli.

Je luksuz, ampak recesija ne pomeni, da si luksuza nihče več ne more privoščit.

Mogoče bo marsikdo, ki je prejšnja leta hodil v opero gledat predstave za 100 evrov, šel letos na palčke za 30. In nekdo, ki je včasih hodil na palčke, bo moral letos ostat doma.
Še vedno pa obstajajo ljudje, ki gredo lahko gledat Carmen in še več tistih, ki gredo lahko na palčke.

New Report

Close