Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek žive ali pastelne barve za odrasle?

žive ali pastelne barve za odrasle?

Halo? Se mi zdi, da se to nikakor ne spodobi oziroma da ne paše. Imam 28-letno sestro, ki ima rada žive barve oblačil, tudi pastelne, recimo ni pa nikakor ljubiteljica nekih bolj umirjenih kot se za odrasle spodobijo. Ok, saj ima tudi kaj črnega recimo, za sivo pravi, da je itak za stare mame, rada nosi tudi belo… Saj ne rečem, da ne skombinira okusno, ampak meni to ni všeč in sama se tako ne bi nikoli oblekla. Menim, da so konkretno barvna oblačila samo za otroke, najstnice. Sama se recimo oblačim pretežno v črno, rjavo, sivo, temno modro, poleti tudi belo malo.

Ojoj, meni se zdi pa da žive barve pašejo prav vsem, od otrok, najstnic do starih mam. V vsakem primeru lepo skombinirane ali kot dodatek.

Živi in pusti živeti

Hm, zakaj pravzaprav ne maraš svoje sestre (veš, da oblačila pri tem nimajo veze)?

Pustimo, da stil oblačenja tvoje sestre ni tvoja stvar, ampak po tvoje naj bi se pri rosnih 28 letih oblačila kot 60. letnica ali kaj? Tudi meni so všeč žive barve, imam 46 let in oblečem tudi kako živo roza majčko, ki jo kombiniram s kako umirjeno barvo.

Pusti svoji sestri, da se oblači po svoje, ti pa se oblači v puste barve, če ti tako paše.

Pustimo sestro in njeno oblačenje ob strani, ker je popolnoma nepomembno.
Zelo pomembno pa je, če so tebi temne in neizrazite barve VŠEČ ali so ti edino PRIMERNE.
Če so ti všeč in se zato tako oblačiš, pač nič zato, vsak ima svoj okus in zakaj bi zdaj kdo obsojal tebe zaradi barve oblačil, tako kot ti obsojaš svojo sestro.
Če se ti zdi, da so pa edine primerne, potem te lepo prosim, da si poiščeš strokovno pomoč in se skupaj z nekom, ki te bo znal vodit, poglobiš v sebe ter najdeš in odpraviš tisto zaradi česar si tako zategnjena v življenju. Velika škoda je, da to prenanšaš na druge in tudi tebi bo veliko lepše in lažje, če se odtegneš.

Koliko si pa stara, če ni skrivnost? Po napisanem sodeč, si že krepko čez 80. Verjetno tudi brez črne rutice na glavi ne greš nikamor! Katastrofa!!!!


Star sem 60 in imam rad , svetle, žive , pastelne, torej tople barve, ne pa temne , od črnega imam ene hlače in to je vse, sovražim temne barve.

Tudi jaz sovrazim temne barve. Rada imam zive in se enkrat zive.
Barve tudi zdravijo, ce se ne ves. Ampak ne crna, siva, rjava…

Vse moje prijateljice se oblačijo v pisane, živahne barve, jaz pa že od nekdaj v črnini (črni zgornji deli in obutev, kavbojke), ker mi je črna najlepša barva in se v njej najbolje počutim. Ne prenesem živih barv na sebi.

Ah spet posplošujete in pričakujete od drugih da bodo delali vse kar se vam zdi ok.

Osebno imam najraje črno in temne barve pozimi, poleti si tudi jaz nadenem velikokrat bele hlače, bele bluzice brez rokavov, rdeče majčke, rumene, svetlo zelene, ni da ni.

Moja prijateljica je vedno in pozimi in poleti v pastelnih barvah, roza, krem, svetlo lila, drap, oker, svetlo sivo, svetlo plavo, meni pa te barve na kožo, polt ne pašejo in v njih se ne počutim dobro, tudi ona dobro ne zgleda v črnem, rdečem, belem. Hecno kaj ne, da sva sploh prijateljici?

Imam pa tudi sodelavko, ki enostavno ne prenese črne barve in nima čisto nič črnega, je pa vedno v zelo zelo močnih barvah od tiste fluorescenčno zelene, rumene, lila, modre, močno roza, ciklam, same take barve in tudi več takih barv skupaj da nase, včasih zgleda kot tiste tropske pisane papige, a to je njen stil in brez teh barv, to ne bi bila ona…

Ne razumem, da dajete tak pomen nečemu tako banalnemu kot je barva oblačil?

Pusti sestri naj se obleče po svoje. Enemu je všeč eno, drugemu drugo.
Poglej moji najboljši prijateljici je najbolj pri srcu barva, ki jo sama praviloma ne oblečem, meni pa druga, ki je skoraj ni v njeni garderobni omari. Pa nisva v več kot tridesetih letih prijateljstva nikoli prepričevali ena druge, kaj naj oblečeva. Svet bi bil žalosten in pust, če bi vsi vedno ravnali enako.

živ dolgčas, kar se mene tiče.
Jaz se pri svojih petdesetih rada oblečem v rdečo, vijoličasto, živo modro … poleti malo bolj pisano, pozimi malce manj. V rjavem se počutim kot napol mrtva, brez življenja in energije.

New Report

Close