Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dolgi lasje in starost 45 let

dolgi lasje in starost 45 let

Moja sedem let starejša sestra, stara 45 let ima lepe, bujne dolge lase. Res, res lepe. Vendar ji spuščene ne pašejo več, kar je tudi sama ugotovila (gube, pa to…). Sicer lepi lasje ampak obraz pa že s številnimi gubicami in podbradkom. Sedaj že nekaj mesecev nosi lase spete v čop. Na začetku se je vsem zdela kot frklja, zdaj pa ne več, izgleda kot ena stara mama, res. Seveda ji nisem nič rekla, a ravno včeraj mi pravi točno to – da ko se pogleda v ogledalo vidi našo staro mamo (ki pa za časa svojega življenja ni nosila čopa ampak kito, včasih iz kite figo – ampak frontalno in s profila je pogled na obraz isti). Kaj svetujete? Naj si ostriže lase? Las je pa škoda in toliko časa je treba, da zrasejo…

Tudi iz kratkimi lasmi bo kot stara mama. Tako, da naj pusti lase ali pa naj se postriže na lepo dolžino do ramen.

…lasje dol :-)))

Nekaterim paše, večini pa ne. Kot sta že ugotovili, tvoja sestra očitno spada med ženske, ki jih dolgi lasje postarajo. Če se ne bi rada postrigla na kratko, naj pa poskusi zgolj spremeniti frizuro v kaj bolj mladostnega – mogoče stopničasto striženje, … Kaj pa, če bi malo osvežila barvo? Ali je siva in je to moteče?

Kako to misliš, da je las škoda? Tega pa ne razumem? Če ji ne pašejo več, zakaj bi jih bilo škoda? Pa itak rastejo, še preveč!

Sem leto mlajša od tvoje sestre, sicer nimam podbradka in lasje so bili bujni, ampak ko sem videla, da jih samo še spenjam, so zapele škarje. In to drastično! Počutim se prerojena.

Kar pogumno do dobrega frizerja. Pa ne las samo krajšat, omisli naj si novo frizuro! Res je prav osvežujoče! Kar pogumno.

Koža bo enaka, podbradek tudi… Se liči? Mogoče bi tudi ličenje pomagalo k lepšemu izgledu. Na koži se opazi tudi stres… Kaj če gre v trgovino z lasuljami in poskusi kakšno, pa bo videla, kako izgleda s kratkimi lasmi. 😉

Strigla bi se pa postopoma. Mogoče za začetek spremenila malce frizuro, nekaj cm skrajšala, na kratko pa kar naenkrat še ne.

Povem moje mnenje – dolgi lasje pašejo mladim dekletom. Mnogo mladostneje ženska v zrelih letih izgleda s kratkimi lasmi; seveda pa mora biti frizura primerna njej sami.
Meni osebno dolgi lasje na 40+ niso všeč. Mogoče kakšni žeski paše, večini pač ne.

leta gor, lasje dol je rekla moja frizerka, me postrigla na razmršeno in posvetlila za nekaj odtenkov. sem prezadovoljna, jih kažem vsaj 10 manj.
kar pogumno, saj če ji ne bo všeč, ji bodo kmalu spet zrasli.

Ma ste zahojene,dolge lase lahko imaš tudi pri 80 ih. ko se bo enkrat ostrigla,bo morala non stop hoditi frizerju,da bo imela urejeno frizuro.Če imaš dolge lase greš 2x letno pa veliko manj denarja zapraviš.če se ostriže na kratko bo zgledala starejša pa še vse se ji bo vidlo.kar ji dolgi lasje pokrijejo…

kaj? dlake na hrbtu?

da o tistem, da bo morala k frizerju, da bo urejena, sploh ne govorim. a čop je pa urejena frizura?

Ne vem kako dolge ima, ampak včasih je striženje do ramen prava osvežitev. Čop je pa res dolgočasna frizura za katerakoli leta!

aha in hoditi k frizerju je tako boleče, da je bolje zgledati kot stara mama, s predpotopno frizuro in pridihom zanemarjenosti. in to v najlepših letih, ko morala zablesteti. in kaj točno dolgi lasje pokrijejo? sploh le so speti v čop zadaj?

Bravo , lepo napisano , jaz sem čez 45 let, imam dolge lase ,barvam si jih sama 1x mesečno zaradi sivih las, imam skodrane lase , imam tudi čop ali spete v kuhinji sploh in poleti . Mi na misel ne pride , da bi si jih ostrigla , saj si lahko spe ali pa čop kot si omenila, ali pa se naj postopoma ostriže.

Po 45, predvsem pa po 50 dolgi lasje žensko postarajo /spuščeni sigurno/. So ženske pri 45, ki imajo kožo še skoraj brez gubic, imajo lepe lase. Tem dolgi lasje še pristajajo, a to so res redke srečnice.
Naj se postriže, naj ima neko mladostno frizuro, nekaj ala Megg Ryan….to pomladi. Stroge kratke frizure tudi pokažejo leta. Ne vem, zakaj bi bilo škoda las? Saj dolgih ne bo več nosila, ni treba čakat, da zrastejo.

Bravo , lepo napisano , jaz sem čez 45 let, imam dolge lase ,barvam si jih sama 1x mesečno zaradi sivih las, imam skodrane lase , imam tudi čop ali spete v kuhinji sploh in poleti . Mi na misel ne pride , da bi si jih ostrigla , saj si lahko spe ali pa čop kot si omenila, ali pa se naj postopoma ostriže.[/quote]

Ampak a vidve nista razumeli, da tej sestri dolgi lasje in čop očitno ne paše? Če je pa to sama opazila, pa sestra tudi. Ti pa spet pišeš, naj si spne čop. Redkim starejšim dolgi lasje pašejo, mogoče si ti celo res med njimi, večina pa, roko na srce, bolj žalostno zgleda s tisto dolgo repo. Da se vam pa nekajkrat na leto ne da k frizerju, pa … nimam besed. A umivate se?

Sem pet let starejša kot tvoja sestra in pri približno njenih letih sem se poslovila od lepih, dolgih las, ki sem jih nosila tako rekoč celo odraslo življenje. Danes imam zelo kratke lase, sem pa do tega prišla postopoma. In začelo se je kot pri tvoji sestri. Spuščeni lasje so bili “čudni”, kar naprej sem nosila čop zaradi česar me je bolela koža na glavi, saj imam zelo goste in težke lase in tako sem postopoma krajšala lase do današnjega “fantka”. Seveda je potrebno za vzdrževanje urejenih kratkih las večkrat k frizerju kot z dolgimi je pa zato vmes z njimi manj dela. Tako rekoč ne poznam fena in glavnika, še manj pa krtače za kakšno oblikovanje, raznih pen, utrjevalcev, lakov in podobnega pa itak nisem nikoli marala. Vendar… moja duša bo očitno vedno ostala dolgolasa 🙂 Še vedno včasih sanjam da imam dolge lase. Pa ne te take kot pri 45 ampak kot sem jih imela pri 25!

Moj nasvet: naj sestra poišče dobrega frizerja in se z njih pogovori. In potem postopoma…

Hja, nimam še 45 let, ampak že nekaj časa me drži, da bi se postrigla na takole fizurco:http://www.sds.si/image/600/2010/9/eva-irgl_nova-slika-september/irgl_1.jpg

pa ne komentirat osebe ali pa stranke, prosim!! Frizurca mi je res všeč, tudi moji lasje so skodrani, in s toliko krajšimi bi imela precej manj dela s pranjem in sušenjem!!

Me pa skrbi, da bi morala potem pa res vsak mesec k frizerju, sedaj grem na 3-4 mesece postrič konice, pa včasih si dam malo svetlejših pramenov…

V takih primerih lasje nimajo več nobene dodane vrednosti. Pa saj se ne poslavlja od ledvice no. Tudi s krajšimi lasmi bo še vedno ona in nekaj mi govori, da bodo komentarji pozitivni!

Še zmeraj bo lahko izgledala kot stara mama, tudi, če se postriže. Pač če ima tako starikav obraz, gube pa podbradek in ne vem kaj še vse, bo pa res potrebovala frizuro od hudiča, da jo bo pomladila oz. polepšala. Sicer pa samo dolgi lasje tudi niso zmeraj lepi. Pa sovražim kratke lase, ampak prisegam pa na kak dober haircut in barvo las. Ko to najdeš nekaj primernega zase, je super. Saj se ne rabi čisto na kratko postriči, naj si omisli eno kul srednje dolgo dolžino las, dobro obliko, morda novo barvo?

Imam znanko, ki je stara 50. Do pred par meseci je imela dolge, spuščene lase. Seveda jo je postaralo. Sedaj se je postrigla na kratko-še vedno ne zelo kratko. Ima frizuro,ki jo pomladi za 10 let.

Frizura lahko človeka zelo spremeni in osebo naredi mladostno. Ni pa zanemariti niti počutja, ki se bistveno spremeni pri taki spremembi.

Gube in podbradek so še najmanj kar kazi lepoto. Lepi ljudje so tisti, ki so zadovoljni in imajo iskre v očeh.
Ne rečem, da se da s frizuro skriti kakšno napakico, ampak na splošno je pa lepota zelo nedefinirana zadeva. Če se ženska slabo počuti z dolgimi lasmi, če vidi, da zgleda kot je zgledala njena babica, je čas za spremembo. Jaz še vedno trdim, da je iz dolgih las treba iti na dolžino, ko si las ne moreš več speti v čop, sicer si v enem mesecu na istem, če čop je par cm krajši :))))

Lasje naredijo žensko, ne glede na leta.
Ženska brez las ni za nikamor!
Imam dolge bujne kodre in jih ne dam za nič na svetu;)

a ni pri inuitih tako, da ko ženska noče več sexati se postriže???????…nekje sem zasledila, ampak se mi ne da brskati…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Verjetno bi bistveno bolje izgledala s krajšimi, tako je skoraj v vsakem primeru.

Jo pa popolnoma razumem, še nikoli nisem imela dolžine las, ki je ne bi mogla speti v čop, ko mi zapaše. Trenutno zbiram pogum, da moje goste težke lase do sredine hrbta skrajšam vsaj za 10 cm. Čez dvajset let pa recimo do ramen ali na paž, krajše pa ne grem. 🙂

Sestri predlagaj, da gre postopoma, nikakor naj se ne ostriže preveč. In naj ima v misih, da si še vedno lahko gre naredit podaljške, če bo nesrečna, a najverjetneje se bo fino počutila. 🙂

Stara sem 50 let in imam lase dolge do sredine hrbta.
Lasje so zdravi, lepi, občasno pobarvani z naravno barvo – samo za osvežitev in da se ne vidi narastka. Sivih las (še) nimam.

Pred nekaj leti sem imela kratke lase, pa sem izgledala starejša kot sedaj, z dolgimi.
Tudi počutim se bolje z dolgimi lasmi in zavedam se, da ko jih bom enkrat odrezala, ne bom imela več nikoli dolgih oz. bom takrat že proti 60 …. zato bom kot dolgolaska še naprej uživala v pohvalah, da mi nihče ne prisodi 50 let.

New Report

Close