Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina želodec in črevesje

želodec in črevesje

Pozdravljeni,

stara sem 36 let. Že od 20. leta imam probleme z želodcem, na preiskavah (zadnjo sem imela pred 7 leti) so mi ugotovili povečano želodčni kislino in gastritis. Letos so se mi pojavile bolečine v mesecu oktobru v predelu “žličke”, ki so se širile v hrbet, bruhala sem zaradi kisline.
Kar pojem, me strašno napenja, trebuh imam kot nosečnica. Imam “pospešeno” prebavo, blato je svetlo in hrana nekam neprebavljena. Večkrat sem že začutila ostro bolečino v spodnjem desnem predelu trebuha, ki je zadnji teden kar močna. Zaboli me, ko se npr. obrnem v postelji, ko hodim in celo na pritisk. Lani sem imela rektoskopijo, pa niso opazili nič nenavadnega.

Utrujena sem in se slabo počutim. V zadnjih dveh tednih sem shujšala 4 kg, jem samo kuhano zelenjavo in prepečenec.

Misel na ponovna “maltretiranja” s pregledi kot so gastroskopija in podobno mi ni nič kaj všeč. Čakam na kapsulo, ki jo pacient pogoltne in snema prebavila – baje je že prišla na evropski trg. Mogoče veste, kdaj bodo taki pregledi pri nas že mogoči? Upam, da ni nič hujšega kot samo razdraženo črevesje in povečana kislina, vendar me vseeno skrbi.

Najlepša vam hvala za odgovor,

Karolina

Spoštovani!

Kaj pa ultrazvok trebuha? Da nimate žolčnih kamnov?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

spoštovani gospod Kersnik !
To, v zvezi s kapsulo pa le povejte, še mene zanima…….hvala vam

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

pred 1 letom sem bila tudi na ultrazvoku, pa mi razen meteorizma niso nič odkrili. Že približno 10 let jemljem vsak dan Ranital, čim ga preneham jemati,se pojavi kislina in bruham. Najbolj mi ustrezajo Ultop,dokler jih jemljem, vendar se mi je letos po prenehanju jemanja Ultopa stanje še poslabšalo.
Pa še popravek: ne boli me na desni strani, ampak na levi. Se opravičujem za napačen podatek.

Ker bi rada zanosila (prvi otrok) in sem za porodnico že “v letih”, sem se odločila, da moram “stvari priti do dna”. Kaj mi svetujete?

Lep dan vam želim,
Karolina

Spoštovani!

Je v fazi raziskovanja. Pri nas, mislim, da je še ni in nekaj časa ne bo. Žal pa ne vem, kaj več.

Lp

Janko Kersnik

Spoštovani!

Bolečina na levi strani bolj kaže na težave v debelem črevesu in z odvajanjem. Lahko imate tudi kakšne divertikle, tj. majhne izbuhline na debelem črevesu, v katerem se lahko zadržujejo ostanki blata in se včasih celo nekoliko vnamejo. To je možno raziskati s kolonoskopojio. Glede samega jemanja zdravil v nosečnosti pa se posvetujte s tistim ginekologom, ki ga boste obiskovali med nosečnostjo. V tem času pa jemljite zdravila, saj je to najboljše, kar lahko storite zase.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close