Najdi forum

Obračam se na vas, ker enostavno ne zdržim več; stvar je resnično zelo zaskrbljujoča, obremenjujoča.
Zadnjih nekaj let opažam izjemen vpliv lune na partnerjevo vedenje. Danes, ob tako čudovitem sončnem dnevu je enostavno prespal cel dan. To pa še ni nič proti samemu vedenju ob takih dnevih; z mislimi je odsoten, deluje podobno, kot da bi bil v vinjenem stanju, izkazuje nizke oblike vedenja, je vzkipljiv in verbalno agresiven. Žal, se to dogaja čedalje bolj pogosto, tako da nisem več prepričana ali je posledica le “lunatičnost”.
Nekajkrat se je zgodilo, da ga je luna tudi nosila – točenje vode, sprehodi po stanovanju, neumestna vprašanja…. vse to bi še razumela, ampak tako kot se obnaša sem se ga pričela bati – ko je v določenem “stanju” je nepredvidljiv, primitiven, agresiven.
Poudarjam, da je ob “normalnih dnevih” skrben in delaven. Že večkrat sem se hotela pogovoriti, mu predočiti stvari, vendar on vse kategorično zanika – imam občutek, da se ne zveda. Skrbi me, da sem jaz “kriva” za odraz njegovega duševnega stanja, v smislu ljubosumnosti…..zadnja leta sem osebno lepo napredovala; uspela sem se zaposliti v dobrem podjetju, na splošno me imajo ljudje radi, pridno študiram, z otrokoma imam krasen odnos, pa tudi marsikateri moški me rad pogleda, priznam… Kakršnekoli spremembe v svojem življenju sem vedno naredila izključno z njegovo odobritvijo – se pa bojim, da je bilo to bolj skozi zobe……
Zadnje mesece sem se začela izogibati skupnih prijateljev, čeprav naju večkrat vabijo na skupne večerje – ne morem…sram me je primitivizma, sram me je nizkih oblik vedenja, ki jih izkazuje proti meni.

Ne vem kako naj mu pomagam – ali obstaja zdravniška pomoč, ima smisla da vztrajam na kakršnikoli obliki zdravljenja? Ali je razlog kje globlje….? Žalostna sem, vse me boli od žalosti, ampak nimam s kom….

Pozdravljeni,

vsekakor ne gre za vpliv lune. Ali ima on sam težave ali imate težave v odnosu, pa bi težko presodila.

Problem skušajte najprej natančno opredeliti. Pomaga če se o tem lahko z nekom pogovorite (osebni zdravnik? )

srečno

New Report

Close