Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek starostna omejitev v koloseju

starostna omejitev v koloseju

Pozdravljene, mene nekaj zanima. Ali je v Ljubljanskem koloseju kakšna starostna omejitev, koliko star otrok gre lahko gledat risanko. Starejša hči (8 let) bi šla rada gledat Arturja, mlajša si pa tudi želi iti. Sicer je zelo pridna, pri miru in brez kravala zdrži tudi uro, uro in pol, na nobenih prireditvah ni težav, obnaša se lepše kot marsikateri 5,6 letnik. Stara pa je 3 leta. Ali gre lahko v dvorano ali ne?

Nikjer ni starostne omejitve.

lahko gre seveda, ti pa veš če je film primeren zanjo …

Seveda gre lahko, ampak pri nas je bil problem ta, da je bilo mlajšim otrokom preglasno ( no saj je še meni včasih). Res ne vem, zakaj dajo takooooo naglas, če so pa notri sami otroci, pa še pred risankami so včasih reklame za kakšne filme, tako da, to je meni najbolj moteče. Mi smo šli že tudi sredi risanke ven….

Ja mi smo šli tudi z 3 letnikom. Ampak tudi zanjo moraš kupit karto

Lahko gre, vendar potrebuje karto, dobi pa otrosko.

Pri vhodu v dvorano se dobi ene take podstavke, ki jih mali otroci dajo na sedez, da sedimo visje. Predlagam, da izberete sinhronizirano verzijo. Nujno izpustite prvih 15 do 20 minut trailerjev, ki so za vse prihajajoce filme v Koloseju. Veliko nasilja, hrup…. Pa doma se dogovorite, da boste, ce mlajsa ne bo zmogla, vai ali z kina ali pa samo vidve z mlajso in bo starejsa sama ostala do konca.

Staroste omejitve ni. Vendar moraš za vsako osebo (tudi če je to dvomesečni dojenček) kupiti karto.
Jo pa pripravite malo na glasnost, da se ne bo prestrašila.

Hvala vsem za odgovore.

Glede glasnosti je tako, da je zelo pogosto v koloseju jakost prekomerna in za učesa škodljiva. So imeli menda tudi inšpekcijo že zaradi tega tam, sej v zakonu piše, koliko decibelov lahko maksimalno imajo, pa to kršijo. Mi je pa zadnjič rekla hostesa, da naj pridemo sami sredi filma povedat, da je preveč in da bodo znižali.

glede glasnosti … če imaš možnost pojdite raje v Planet Tuš, je veliko manj reklam na začetku in ni tako zelo glasno

New Report

Close