Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dedek mraz – služba/drugje

dedek mraz – služba/drugje

Ravno na jutranji kavici je padala debata o dedkih mrazih, različne izkušnje, da to počasi (vsak na sindikalni ravni) umira itd. Tudi pri nas nimamo nič (brezplačno), je pa firma vsako leto organizirala igrico za darilo smo pa sami prispevali denar (50e) in je potem podjetje kupilo in obdarilo otroke – nismo si mogli sami izbrati darila. No, mislim, da smo tudi to možnost koristili zadnič. Darila so po letih, vsak letnik otrok dobi različno darilo. In letos smo bili zelo razočarani. Otroci leto za nami in leto pred nami so dobivali kuhinje, kolesa, skiroje, … naš letnik, stari 2 leti so pa dobili (vsaj za punčke se mi zdi totalno neprimerno) helikopter na dalinca ter škatlo s 25 malimi avtomobilčki. Naša pupa, nora na vse kar je roza je jasno bila razočana pa ne zato, ker bi bila materialist, ampak vsi otroci okrog nje (punčke) z raznimi izdelki od hello kitty, princes, plastelinom.. ona pa z kompletom avtov s katerimi nima kaj početi. Je takoj rekla da to je pa za Svita, bratranca. Helikopter pa tako že v navodilih piše da je primeren od 7 let dalje in ji ga raje tudi ne dam v roke, ker bo vse takoj polomila. Pa ni bila pomota in zamenjano darilo, ker so vse 4 punčke v “njeni” skupini dobile isto. Fantki pa plastelin in kolo (pogajalec brez pedal). Predno se vsuje plaz, da smo ne vem kaj, ni namen jamrati, zdaj je kar je.

Zanima me, če kdo ve (za drugo leto), da imajo kje organizirano, da sam kupiš darilo ampak izroči ga pa božiček/dedek mraz? Pač za otroško veselje, ker so posebne iskrice, če ga izroči bradati mož, kot če ga samo mami da pod smrekico 🙂

Pri nas firma donira kar velik znesek, mi pa potem sami izberemo darila, kupimo za ta denar in prinesemo “Dedku mrazu”, ki ga potem izroči našim malčkom.

Hvala firmi 🙂

Mislim, da je polno ponudb, da pride dobri mož k vam na dom…

Torej zbere se vas nekaj družin, starši pripravite igrico, darilo, ki ste ga kupili pa vam preda najeti dobri mož dedek Mraz/ Božiček…

Ja, pi.da, kako pa naj jaz vem a je punca la je fant, mater babe zmešane dajte otrokom normalna imena, pa ne bo zmešnjav !!!!!!!!!!!!!!

Tudi sama imam v spominu, da smo hodili tudi na te službene zabave za dedka mraza, ampak veliko bolj se spomnim, ko nas je doma obiskal “taprav dedek mraz”. Še zdaj se spomnem, da ni hotel nič piti, samo radensko. 🙂
Prinesel je pa darilo, ki sta ga kupila starša. Pa starša sta mu povedala nekaj stavkov o tem, kaj imamo otroci radi, kaj počnemo, kje moramo biti bolj pridni in nam je potem mal razložil, kako je s tem. :)))) Čez kakšno leto planiram takšen obisk pri naših otrocih. Se bomo pa verjetno združili, dve-tri družine, da bo večji žur! 🙂

Meni te službene zadeve nikoli niso dišale, ker se mi nikoli niso zdele pravične. Pri nas smo pred leti dobili denar za otroke, drugih stvari pa nismo imeli organiziranih. Enako pri možu. Me ne moti. Gremo raje kam ven pogledat božička, dedka mraza. 🙂

Ime ji je Katarina.

hvala za namige, čeprav upam, da to velja tudi za nas, ki živimo v manjših krajih in razni o biski v trgovskih centrih bol odpadejo, ker je do vsakega praktično 1 uro vožnje. Se bomo probali organizirati, vsaj samostojno, ker sva bolj prva v partiji, ki imava otroka tako da “družinsko” odpade 🙂

Ne, ne hodimo v trgovske centre. Pri nas organizirajo npr. za otroke iz našega manjšega mesta v vrtcu, na trgu pred občino, pa kakšen privat športni center naredi kakšno žurko. Včasih se plača npr. 10 € in imajo otroci eno uro igranja, potem pride dobri mož, jim razdeli piškote (tko lično pakirane vsem otrokom), potem še malo rajajo in gremo domov. Fajn je, ker se otroci spoznajo, ker je notri in je toplo in je vse skupaj otrokom lepo predstavljeno.

Družinsko pa ni nujno, da so sami otroci…naj pridese babicam, dedkom. Veš kok je lahko smeha… Saj ni treba vsako leto…naj reče, da čez 2 leti pa spet pride, al pa kej tazga…neki si zmislite. 🙂

mi smo majhen kolektiv 15 zaposlenih

za vsakega otroka firma nameni 40€, starši sami izberemo darilo (če je kaj dražje sami doplačamo), dedek mraz je en starejši sodelavec (ki nima več majhnih otrok), starši povemo dedku mrazu tudi kake podrobnosti od otrok (kaj je potrebno posebno pohvalit ali pa tudi malo pokregat). Najbolj luštno je opazovat otroke, kako ga gledajo s tistimi velikimi očki, ko jih pohvali za kakšno malenkost (npr. da se je otrok naučil zavezat vezalke), ko jih spodbuja za naprej (naj npr. opustijo dudo, pleničko, spanje v postelji staršev) ali pa ko mu obljubijo, da ne bojo več grizli nohtov, se kregali z bratcem zaradi igrač,…

ko se dobimo, je pav luštno… otroci kličejo dedka mraza, ko pride vsakemu od njih pove kaj lepega, otrok mu zapoje pesmico in dobi darilo. Ko so vsa darila razdeljena, vsi otroci skupaj še kaj zapojejo in dedek mraz odide… takrat se pa začne odpiranje daril… :-)))))

za moja otroka je TO pravi dedek mraz… vsi ostali, ki jih vidita v vrtcu ali pa kje drugje so pa njegovi pomočniki… oziroma, kot pravi hčerka – netapravi dedki mrazi… 😉

Ja, pri nas je tako, da dobimo darilne vreče z imeni otrok, pa sami kupimo in polne vreče vrnemo v službo. Potem jih pa razdeli dedek Mraz. meni se zdi to idealna rešitev.

v naši firmi – 20 otrok – dobi vsak otrok bomov voščilnico in bone za 40€ – toliko kot jih pripada brez dohodnine (sicer je 42€)

Pri nas organizira(mo) Dedka Mraza preko sindikata, čeprav nas je včlanjenih le slaba tretjina. Sindikat plača stroške igrice in Dedka Mraza, otroci članov sindikata dobijo bone. Darila potem na dan predstave prinesejo v službo in jih po predstavi DM razdeli. Seveda lahko pridejo tudi otroci drugih zaposlenih, ki pa jim morajo darila starši kupiti sami. Vrečke so zelo različne a tu ni kaj pomagat. Pri skoraj 400 zaposlenih je še dobro da pridejo vsi na isti dan. Najslabša se mi zdi varianta avtorice teme – da daš denar in potem drugi pametujejo s tvojim denarjem, na koncu pa se izcimi kaj takega kot zgoraj. Čisto mimo.

New Report

Close