Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Seat Alhambra Style 2.0 TDI CR DSG

Default avatar

IztokFranko

Na testu imamo ta teden vozilo Seat Alhambra Style 2.0 TDI CR DSG s 103 kW moči.

Cena osnovnega modela znaša 30.004,00 EUR
Cena testnega vozila je 35.234,00 EUR v kar je vključena dodatna oprema:
- električna drsna vrata
- tehnični paket II
- kromirani dekorativni elementi
- kartografija V Evropa
- zimski paket I
- biskenonska žarometa s funkcijo AFS
- razširjeni paket Style.

Za primerjavo si lahko preberete tudi test Ford Galaxya: http://avto.over.net/testi/ford_galaxy_2_tdci/
Default avatar

raje

Raje vzamem galaxya kot pa alhambro.
Default avatar

velikadruzina?!

Če rabiš velik avto za veliko družino potem ja, sicer pa bi raje imela grand cmaxa
Default avatar

elvrata

Iztok, kakšna so to električna drsna vrata?
Default avatar

katrca123

Kolikšna pa je povprečna poraba Alhambre? Se bolje splača kupiti s tem motorjem ali močnejšim, da bo nižja?
Default avatar

vizualist?!

Kakšna pa je sploh oblikovna razlika med novim sharanom in alhambro razen v logotu na maski?
Default avatar

transporterzakon

Za ta denar sem dobil multivana startline z isto močjo in dsg menjalnikom. malce več me je prišel. Zadovoljen kot ura!
Default avatar

IztokFranko

katrca123 je napisal/a:
Kolikšna pa je povprečna poraba Alhambre? Se bolje splača kupiti s tem motorjem ali močnejšim, da bo nižja?
Trenutna povprečna poraba Alhambre izključno mestne vožnje je približno slabih 10 litrov na sto kilometrov.
Za primerjavo kateri motor je primernejši lahko pogledamo tehnične podatke opcij.
- testni 2.0 TDI z DSG in 103 kW poraba: v mestu 6,9, izvenmestna 5,0, mešano 5,7
- 2.0 TDI z DSG in 125 kW poraba: v mestu 6,7, izvenmestna 5,4, mešano 5,9
Iz tega lahko sklepamo, da če veliko vozite v mestu se vam splača močnejši motor vzeti, sicer šibkejšega. Vendar je razlika res majhna v porabi, a večja v ceni. Osnovna cena prve omenjene z opremo Style je 32.155 EUR, medtem ko močnejše 33.702 EUR.
Default avatar

IztokFranko

vizualist?! je napisal/a:
Kakšna pa je sploh oblikovna razlika med novim sharanom in alhambro razen v logotu na maski?
Seat Alhambra in Volkswagen Sharan sta praktično po tehnični plati povsem enaka avtomobila, kot ste že sami ugotovili. Najopaznejša razlika je menjava logotipov in v prednji maski vozila z režami za dovod zraka motorju. Pri Alhambri delujejo celo malce športno, če se lahko tako izrazim. Vse bočne linije si delita. V notranjost so spremembe na armaturni plošči in volanu. Največjo sem opazil na osrednjem zaslonu, ki ponuja navigacijo in skakanje po radio postajah, saj se ob zagonu tam prikaže Seatova dobrošlica.
Default avatar

katrca123

Hvala za odgovor. Se očitno vseeno splača šibkejšega.
Default avatar

CenejM

transporterzakon je napisal/a:
Za ta denar sem dobil multivana startline z isto močjo in dsg menjalnikom. malce več me je prišel. Zadovoljen kot ura!
Potem kupim raje renault masterja ki nima zasoljene cene.
Default avatar

Cilka

CenejM je napisal/a:
Jaz bi tudi se odločila za masterja ali pa za opla ki je enak temu.
Default avatar

600

Cilka je napisal/a:
CenejM je napisal/a:
Jaz bi tudi se odločila za masterja ali pa za opla ki je enak temu.
? trafica ste mislili najbrž? master je ta velik
Default avatar

CenejM

Ojej. Tako je. Sem pomešal trafica in masterja.
Default avatar

hyponet

Meni je čisto prevelik pa imam veliko družinco.
Imamo mazdo 5 in nam zadošča.
Default avatar

opelica

sedaj enkrat se prične prodajat opel zafira tourer. to mi čakamo!
Default avatar

opelica

se mi je zdelo da se še ne prodaja na veliko ker nikjer ne vidim oglasov samo v tujih medijih sem jo zasledila.
Default avatar

BurjaArDžabe

Predrago, Nemci mislijo da prodajajo zlato. Saj je ok voz, samo ne za to ceno. korejci gredo pa po isti poti. Samo plače so problem. Bomo doma kar ostali pri 9 let starem BMWju.