Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pa pravite na priimke, ki zvenijo nemško, italijansko ali madžarsko?

Kaj pa pravite na priimke, ki zvenijo nemško, italijansko ali madžarsko?

Za vse, ki imate toliko povedati zoper osebe s priimki na ič: Kaj pa pravite na priimke, ki zvenijo nemško, italijansko ali madžarsko?

Lepo zvenijo.

Mi je prav všeč moj priimek 🙂
Ne samo da zveni, je čisto nemški (samo Celovec ima cca 10x toliko ljudi s tem priimkom, kot pa nas je v Sloveniji).

nova
Uredništvo priporoča

ja na žalost so nekateri slovenci povsem nesramni do priimkov na ič …

tko, da tisto 3 je vseeno med slovenci bolj spremeljivo.

Sploh ne gre za priimke na -ič.

Gre za KULTURO.

Sploh ne gre za rome, gre za njihovo kulturo.

Kultura (grobost, nasilje, infatilna čustva, nepreimerno vedenje itd…) je tisto, kar ljudi moti.

Ljudje z balkana imajo neko kulturo, ki je za severne in zahodne ljudi neprimerna.

Jaz imam poslovenjenega nemškega in sem prav vesela, da nisem na ić. Hkrati pa imam še družinsko drevo za 16 generacij nazaj … vsi Slovenci 🙂 kaj je bilo pa prej, pa ne vem.

Saj imamo še mnogo drugih priimkov (Kacin, Boeta, Weiss so judovskega izvora), Oman, Ailec keltskega, Intihar je po turško …. kar sami dopolnite, če si upate!

Turški: Mankoč, Malkoč
Iranski: Kambič
Španski: Vega
Češki: Dostal, Drapal, Souček (bil bi še kakšen Čap – pa je bil un homoseksualc)
Slovaški: Mikulaš, Žinko,
Ukrajinski: Hrenko, Heričko, Vrečko,
Ruski: Gluhodedov, Milčinski
Nizozemski: Wilenpart
Švicarski: Čop, Finžgar (že poslovenjeni obliki)

Točno za kulturo gre. Ne za narodnost, ne za imena, priimke. Pač njihova kultura meni ni blizu in se ne vidim tam.

Kdo ti pa pravi, da se moraš videti tam :))))
Me zanima, koliko poznaš slovensko kulturo. Kolikor opažam, so pri nas vsi bolj mačehovski do lastne kulture, razen, če jim pride prav za kakšen izgovor.

Trenirkast pozdrav!

Js pa mislim, da se danes niti do kulture ne uspe prit, ko se človeka že obsoja, na podlagi njegovega imena in priimka. Se spomnim, pred parimi leti, ko sva bli s kolegico na enem praznovanju, prideva tja, js sem folk poznala že od prej, predstavim kolegico, pa se začnejo smejat, mi je blo zelo nerodno, njej pa še bolj. Se mi zdi, da je bla še pol en čas ful zadržana, čeprav je sicer zelo odprt in zgovoren človek…

Js pa mam drugač poslovenjen nemški priimek, tako kot mnogo korošcev…

Francoski izvor: Pertot, Žorž, Žigon, Beltram, Merku, More, Pakiž, Rems, Perme, Perdan, Lavrih, vse zelo poslovenjeno

FR-ŠP: Fonda, Bonča, Vonča, Vončina

Nakazuje pa, da smo že zelo star Venetski narod.

Dobro in zadovoljivo in se čudovito počutim.

Številčni pozdrav.

Fikfak in stanovale na Faakersee?

P.S. Fikfak je pogost priimek na Primorskem, Baško jezero pa ste upam tudi že preplavale?

Potem: Fekonja, Ritlop, Predikaka, Rituper, Rebula, Tič, Lulik, Kregar

Pa naš Jakov Fak?

Jaz pa vidim tu tudi neke dvojne vatle:
ko je balkan muzika, so vsi čisto razneženi.
In Novaku Džokoviću nihče ne očita, da nima kulture.
Pa Jeleni Janković tudi ne. In oni – Plavi orkestar, kaj je že – je cenjen, kamorkoli pride. Itd. itd. Samo DOLOČENA kultura gre nekaterim v nos. Kultura tistih, ki pobirajo naše kante za smeti, ker je to Slovencem pod častjo in raje pobirajo nadomestilo za brezposelne.

Ne polnijo črne kronike.

Evo, imam francoski izvor, že vsaj 500 let v Sloveniji.

Itak. Za kulturo se gre, in zmožnost prilagajanja.
Pa kje ste videli, da prideš nekam živet in potem se mora vsa okolica prilagajat tebi in sprejemat tvoje navade. Ja seveda, v Sloveniji.

Tudi tu smo izjema. Navadno se prišlek privaja novim okoliščinam, no pri nas je obratno. Zakaj že?

Kultura pa obsega vrednostni sistem človeka, moralo,itd., da se razumemo. Kaj je laž in kaj je resnica? In tako naprej.
Če mi nekdo reče, da so zakoni napisani zato, da jih krši, s tem pove vse o sebi.

Upam, da so trenirke razumele.

Ta zgoraj je lepo napisal.

Tudi sam nisem po narodnosti Slovenec. Sem pa rojen v Sloveniji in se imam za slovenca in imam rad našo državo.

Najbolj me pa moti pomanjkanje kulture pri južnjakih (pri večini) in njihovo aroganco ter nacionalizem.

Te polpretekle vojne na balkanu so samo dokaz, da so naše južne sosede izredno separatitične in nacionalistične.

Še nikoli nisem srečal slovenske državljanje, ki bi se hvalili in govorili v jezikih iz svojih držav od koder pač prihajajo. Poznam Slovakinje, Nemke itd… In vsi govorijo slovensko. Nihče ne poudarja svoj nekulturni nacionalizem.

Južnjaki pa nočejo govorit po slovensko, pljuvajo po Sloveniji, sovražijo državo v kateri živijo in idealizirajo južne sosede.

Moj brat v službi ima precej južnjakov in čeprav tudi on ni Slovenec po narodnosti mi govori kako se obnašajo južnjaki, predvsem Srbi in Bosanci. Sploh nočejo govorit slovensko. So preponosni in totalno neprilagodljivi.

Ko se posluša južnjaška glasba potem je to “najboljša” glasba in vsi jo moramo imeti radi. Ko pa se posluša slovenska se jo takoj skritizira. In s strani južnjakov in s strani slovencev (na žalost).

Južnjaki pač izkoriščajo negativno samopodobo Slovencev in našo strpnost in to prida izkoriščajo za svoje nekulturno in nacionalistično izražanje.

Pa imam za prijatelje tudi južnjake in poljužnjake in so tisti v redu. Ampak imam pa tudi slabe izkušnje z njimi (južnjaki) in njihovo agresivnostjo. Kakšni se tako obnašajo, kot bi jih sam bog poslal v Slovenijo. Nagravžno obnašanje.

Nekateri južnjaki so celo priljubljeni. Eden je bil predavatelj in ima tipično srbsko ime in priimek. Nikogar ni to motilo, ker je bil človek na mestu in je dobil naše spoštovanje. Vsi smo ga imeli radi, ker je bil kulturen. Človek na mestu.

Žal večina pa je podrejeni izredno močnemu nacionalizmu. To je res nagravžno obnašanje.

Če je pa katera država strpna smo to Slovenci. In nehajte že pljuvat po Sloveniji.

Pa to ni mišljeno kot sovražni govor. To je moje gledanje na problem južnjaške kulture v Sloveniji.

Uh, le zakaj obstajajo cele četrti, celo z imeni “Little Italy”, pa “Chinatown”, Irishtown, pa Greektown…)

si tole lepo povedal. Točno tako je.

Menim, da so tudi nemci, grki, finci, islandke, kenijci in angleži ČEFURJI.

če gremo malo bolj severno.
“…
Tudi sam nisem po narodnosti Avstrijec. Sem pa rojen v Avstriji in se imam za avstrijca in imam rad našo državo.

Najbolj me pa moti pomanjkanje kulture pri južnjakih (pri večini) in njihovo aroganco ter nacionalizem.

Te polpretekle vojne na balkanu so samo dokaz, da so naše južne sosede izredno separatitične in nacionalistične.

Še nikoli nisem srečal avstrijske državljanje, ki bi se hvalili in govorili v jezikih iz svojih držav od koder pač prihajajo. Poznam Slovakinje, Čehinje itd… In vsi govorijo nemško. Nihče ne poudarja svoj nekulturni nacionalizem.

Južnjaki pa nočejo govorit po nemško, pljuvajo po Avstriji, sovražijo državo v kateri živijo in idealizirajo južne sosede.

Moj brat v službi ima precej južnjakov in čeprav tudi on ni Avstrijec po narodnosti mi govori kako se obnašajo južnjaki, predvsem Slovenci. Sploh nočejo govorit nemško. So preponosni in totalno neprilagodljivi.

Ko se posluša južnjaška glasba potem je to “najboljša” glasba in vsi jo moramo imeti radi. Ko pa se posluša avstrijska se jo takoj skritizira. In s strani južnjakov in s strani avstrijcev (na žalost).

Južnjaki pač izkoriščajo negativno samopodobo Avstrijcev in našo strpnost in to prida izkoriščajo za svoje nekulturno in nacionalistično izražanje.

Pa imam za prijatelje tudi južnjake in poljužnjake in so tisti v redu. Ampak imam pa tudi slabe izkušnje z njimi (južnjaki) in njihovo agresivnostjo. Kakšni se tako obnašajo, kot bi jih sam bog poslal v Avstrijo. Nagravžno obnašanje.

Nekateri južnjaki so celo priljubljeni. Eden je bil predavatelj in ima tipično srbsko ime in priimek. Nikogar ni to motilo, ker je bil človek na mestu in je dobil naše spoštovanje. Vsi smo ga imeli radi, ker je bil kulturen. Človek na mestu.

Žal večina pa je podrejeni izredno močnemu nacionalizmu. To je res nagravžno obnašanje.

Če je pa katera država strpna smo to Avstrijci. In nehajte že pljuvat po Avstriji.

Pa to ni mišljeno kot sovražni govor. To je moje gledanje na problem južnjaške kulture v Avstriji….”

Zato, ker smo slovenci in drugi multikulturisti v evropi neprizemljeni idioti.

ZDA so relativno mlada država. Njihova kultura je multikulturnost. Enako je v Avstraliji. Ti dve državi pač ne moreš primerjat s starimi kulturami Evrope, Afrike in Azije.

Pri nas v Evropi smo se pač poidiotili in vse kar prihaja iz ZDA hočemo prekopirat, ker je “kul”.

Starim narodom ne moreš vsiljevat multikulturnost! Razmisli malo o tem.

Če pa se že gremo neko kvazi strpnost (da ne bo pomote sem za strpnost, a ne za uno kvazi strpnost, ki jo nekateri intelektualni mehkužci igrajo), potem ni ne američana, ne nemca, ne kitajca.

Ampak to ne bo šlo, a ne? Ravno v tem je lepota človeštva: v razlikah.

Zakaj potem neko narodnost povzdigovat (v imenu strpnosti) na račun narodnosti svoje lastne države?
Zakaj potem dopustit neko tujo narodnost v drugi državi, lastno pa teptat (v imenu strpnosti)? Druge narodnosti naj spoštujejo avtohtono narodnost, ne pa da so preponosni govorit slovensko v službi. Niti trudijo se ne.

Sem za strpnost, ampak ne tako, kot se jo gremo mi v Sloveniji in ponekod v Evropi, kjer se gredo nenaravno multikulturnost.

Ne moreš primerjat ZDA s Slovenijo. To je totalno neprizemljeno.

Ne morem drugega rečt, kot idiotizem. In bom argumentiral zakaj!

V Avstriji živi avtohtono slovensko prebivalstvo. Že stoletja se tam živi in govori slovensko. Tudi v Avstro-Ogrski se je v Ljubljani govorilo slovensko. Le zakaj? Zato, ker tu živimo Slovenci.

Slovenija pa ne meji z Bosno in Srbijo, ali ne?

Tebi je zgodovina Slovencev tuja in jo omalovažuješ.

V avstrijski pogodbi je jasno zapisano, da so slovenci manjšina. Torej niso priseljenci. Med priseljenci in avtohtono manjšino je velka razlika.

Pa sploh ni problem pri priseljencih vse dokler so ti kulturni, se prilagodijo avtohtonemu narodu in spoštujejo državo v kateri živijo.

Si mi snela z jezika, ja. Saj bi bili tile naši tukaj gor (antitrenirkarji) tudi najbolj veseli, če bi vse naše sodržavljane, ki imajo smolo, da se ne pišejo na IČ ampak na IĆ, zaprli v take gete. Potem bi pa vsi razneženi hodili k njim na burek in čevapčiče – važno pa bi bilo le to, da se oni ne bi mešali med nas, čistokrvne, ja:(((

Jaz imam španski priimek. Zanimivo, kako dobro deluje, ko grem kam kaj urejat. Verjetno bi bilo čisto drugače, če bi bila na ić… In to je narobe.

New Report

Close