Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečine v spodnji čeljusti

bolečine v spodnji čeljusti

lep pozdrav!

stara sem 23 let in zadnji mesec in pol me že nenormalno v različnih presledkih, različnih urah, jedeh,… itd. noro bolijo zobje oziroma čeljust. bolečina se prestavlja po celotni spodnji čeljusti, od sklepa na eni in drugi strani, včasih posamični zob, bolečine pa so neznosne…
bila sem že pri zobozdravniku ki je izključil rast modrostnih zob in pa “škrtanja” z zobmi ponoči, vzroka bolečine pa ne… odprl mi je šestico na desni strani ki je bila že zelo poškodovana in mi je odstranil živec, dal zdravilo in začasno plombo, drugih težav pa ni zgledalo…. problem je ta, da me vsakič boli drug zob na obeh straneh, in to ob ugrizu, ko jem ali pa kar tako ponoči… zaradi tega je moja kvaliteta življenja postala grozna, shujšala sem že 5kg (no ja, ne škodi ampak ni to to), slabo spim, na dan pojem 4 tablete (Naprosyn ali Advil) poleg tega pa je moje blato postalo sajasto črno, kar ne more biti vredu…..

potrebujem še kakšno drugo strokovno ali laično mnenje kaj bi lahko bil vzrok, ker postaja neznosno in dan ne mine brez tega da me nebi vsaj enkrat ustavila bolečina.

hvala in lep pozdrav

bolečina je lahko psih.izvora, razmisli malo, v kaj ne upaš zagrist

Na prvi pogled mogoče malo preveč njuejdževsko gledanje, a povezava lahko obstaja. Obrazna bolečina lahko bazira na psihi (stres, tesnoba, potlačena jeza – napetost mišic). Bo pa potrebno prej izključiti morebitne organske vzroke (vnetja različnih struktur, nevralgije, redkeje kaj drugega).Če gre za vnetje (včasih so temu rekli “dobil prepih v zobe”), lahko traja kar dolgo. Predvidevam, da te je že zobozdravnik poslal na ortopan slikanje. Obrni se še na splošnega zdravnika, tudi zaradi barve blata, ki (lahko, nakazuje kakšno razjedo. Omeni pa mu tudi izgubo teže.

New Report

Close