Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KMETIJA finale

KMETIJA finale

Kdo naj po vaše dobi tisto kmetijo Vlasta ali Matej? Meni je sicer Vlasta antipatična in vse kar zraven paše, pa ji kljub temu bolj privoščim.
Matej je edini ki ni opravil naloge, nobenega dvoboja ni dobil, dobil jokerja da se je lahko nazaj vrnil, denar za družino pa za svojo rit porabil. In tak si zasluži direkt v finale? Jao bože kam smo prišli……

Se strinjam. Ravno o tem sem včeraj razmišljala, kako se je Matej prišlepal skozi celo oddajo. Kaj je na njemu simpatičnega, pojma nimam.

Se strinjam, mi Vlasta niti malo ni všeč, ker je nesramna in hinavska ampak ja, raje ona kot Matej!!!!

Zanimivo je, da so sotekmovalci poslali Mateja direktno v finale.
1. Dali so mu priložnost, da se vrne na kmetijo.
2. Denar iz dnine je zapavil zase (kar je povsem legitimna pravica), pa se je lepo sprehodil do 10. tedna.
3. Sotekmovalci bi ravno zaradi teh dveh razlogov morali odločiti, da naj se bori za obstanek v dvoboju, ne pa, da so ga samo poslali v finale.

Nauk zgodbe: Vesna je popolnoma prav povedala – vrednote so lenoba, egoizem, počitek, zahrbtnost.

Če dobi Vlasta kmetijo je huje, kot če jo dobi šlepajoči se Matej. Pa kaj res ne premorete trohice normalnega razmišljanja? Matej je vsaj nekaj delal, Vlasta pa – živine na kmetiji ne bo, razen če ji bodo drugi opravljali tlako. Katera žival bo pa čakala, da se gazdarica Vlasta odpočije, naspi,… Kaj res ne vidite, da še svoje zemlje ne sfolga porihtat, zdaj pa bi ji naj dali drugo? Narod naivni ste, res. Pol pa ni čudno, da se dogaja kar se. (ne samo na kmetiji)

In ja – lepa popotnica v življenje za mladino – bodi len, prepirljiv, žaljiv do drugih in boš zmagal povsod. Ne čudite se, če čez 10 let ne bo nobenega ki bi pošteno delal in živel, kajti nauki o življenju so se zgleda spremenili od takrat, ko smo bili mi mladi. Škoda.

Kdorkoli b že dobil to “kmetijo”, se bo vrnil za 100 let nazaj.

Ne vem no, če te ta kmetija lahko preživi. Če pa že, bo moral delati kot črna živina. Tako, kot so naši pradedje. Sploh še kje to obstaja?

Brez elektrike. A vodo imajo v hiši? Brez kopalnice, stranišča, prastara kuhinja polna muh……. na pol podrta gospodarska poslopja, brez kmetijskih strojev………nekje bogu za hrbtom.

Slaba cesta (kar zamislite si zime gor), oddaljenost do vsega (ZD, šola, morebitna služba…).

Ta kmetija ni vredna nič – mogoče za vikend takim idealistom kot sta Simon in Vesna.

In tudi hiša je polepšana samo na zunaj – notranjost je ena sama revščina.

Jaz vem, da jo ne bi kupila za stalno bivanje!

Ta kmetija ima baje vse (no, baje niti te kmetije ne dobijo), ampak zaradi šova niso smeli nič uporabljati. Tako da…. če si gledal in spremljal več, če ne, pa….

Res je, kmetijo je POP TV prenovil in tako prenovljeno bo dobil zmagovalec. Notri je kopalnica, WC, elektrika… vse so zrihtali.

Drugače pa mi gresta na živce oba, Vlasta in Matej, ker sem navijala za Vesno, ki si je po mojem mnenju kmetijo najbolj zaslužila (če pa že ne Vesna, pa vsaj Darko), ampak če moram izbirati med dvema slabima možnostima, potem vseeno izberem manjše zlo, to je Vlasta.

Matej se je prišlepal. Pa tudi drugače ne vem, kaj je tako pozitivnega in duhovitega na njem…

Matej je en “siromak”, katerega so moral foter in bratje fejst terorizirat.
Zato pa ni sposoben normalne komunikacije, ves čas pomežikuje.

Ko je bil gospoda, je pokazal vso svojo pritlehnost – zganjal je diktaturo, zmerjal in vse je moralo biti po njegovem.

Pa še prišlepal se je – ena egoistična rit je.

Uboga ženska, ki bo naletela na njega!! Če bo hinavski kot je, sploh dobil kakšno revo!
Ker jo bo imel samo za delovni stroj – drugega tako ni sposoben.

če Vlasta dobi kmetijo….bo tam nastal njen “kurbenhaus”…. saj je znana v tem

Če kdo želi pomagati Vesni:
[email protected],
je tu mail, kjer se združujejo ljude (ki jih je vsak trenutek več), da bo Vesna videla, da tudi drugi ne podpiramo Esadinega linča.

Odločitev je od vsakega posameznika. Če kdo želi, naj se pridruži, če ne potem naj se ne pridruži…..negativni komentarji niso potrebni.

Tudi jaz sem ji napisala sporočilo. Žal mi je zanjo, ker je bila moja favoritka, edina poleg Simona, človek od katerega se učimo življenja!
Upam, da ji bo lepo v življenju in ji bo ta grda izkušnja na Kmetiji pomagala, da bo še bolj duhovno zrasla in bila posledično še srečnejša.

Vesna, drži se!

Za Esado in Vlasto pa nimam besed:(((

Kako lahko pride Matej v finale?Same krivice do drugih članov kmetije.

Simon je tisti,ki kar pomiri moja ušesa,ko pa jih odpre Matej sem v samem krču.Njegov standardni TAK DA;TAK DA;TAK DAAAAAAAAAAA.
Nekaj je z njim zelo narobe.Po govorici telesa,ko se je do skednja sprehodil do Damjana in Simona,njegove ohole besede,važenje……….antipatično bitje z nizkim IQ.V družbi svojih bližnjih in prijateljev smo se pogovarjali,če ni on bil v posebni šoli,oziroma v šoli za tiste,ki potrebujejo posebno obravnavo in pomoč.Šola s posebnimi potrebami,morda?Drugače pa dobro,da ne živi v hitlerjevih časih,ker je pravi nacist.

Ne maram niti Vlaste.Ker ona ni za tja gor.

Razočarana,razočarana na kvadrat!!!!!!

New Report

Close