Najdi forum

Že dalj časa se dobivam z moškim, poročenim, s katerim se zelo ujemava v vseh pogledih. Imava se rada, ko skupaj preživljava dneve (največkrat v gorah) se imava zelo lepo, uživava….Že večkrat sem pomislila na “razhod”, saj ob misli, da so vsi najini skupni trenutki ukradeni in se po vsem lepem konec koncev vrača k ženi in družini, zelo trpim. “Med vrsticami” najinih pogovorov razberem, da se bo enkrat to končalo in bova skupaj, vendar se mi zdi skoraj nemogoče. Že dvakrat sva bila na tem , pravzaprav jaz, da stvar zaključiva in greva vsak svojo pot, pa enostavno ne moreva. Ne eden ne drugi. Ne vem , kaj storiti. Naj ga čakam?

a se hecaš?? veš kdaj jo bo pustil?-nikoli. ti kar čakaj .

Čakaš seveda lahko. Dočakala pa verjetno ne boš nikoli.

Si poročena? Koliko si stara? (oprosti, ampak mogoče bi ti lažje podala svoje mnenje, če mi odgovoriš na ti dve vprašanji).

NE, ne čakaj ga!

Sem kar pričakovala, da bodo vsi tukaj pisali, da svoje žene ne bo zapustil nikoli in da boš ti večno samo njegova ljubica. To ni res. Poznam kar nekaj primerov, ko so možje zapustili svoje družine zaradi svojih ljubic. Tudi pri meni je bilo tako. Na tem forumu je pač takšno mnenje, da ljubica vedno ostane samo ljubica in popestritev možu v “težkem” zakonu. Zakaj je potem tako veliko ločitev?

Glede na to, da sem sama dala čez to, kar sama doživljaš, pa ti svetujem, da moškega ne čakaš in greš naprej, svojo pot. Sama ne bi več nikoli šla čez to, čez kar sem šla. Sicer pri meni ni bilo veliko “čakanja”, saj se je moj sam odločil, da želi ločitev in da si želi mene. Bilo pa je veliko skrbi.. od tega, da se doma niso hoteli sprijazniti z ločitvijo, do odvetnikov, sodišča, groženj, izsiljevanj. Sploh ne veš, kaj vse to potegne za seboj!

Tvoje čakanje lahko traja in traja. Možno je, da bosta enkrat skupaj, vendar pa je možno tudi, da on svoje družine ne bo zapustil nikoli. Če ga boš čakala, boš zamujala svoje dragoceno življenje. Zato ti svetujem, da končaš to zgodbo in greš naprej. Če sta si usojena, bosta enkrat skupaj. In če boš v tem času sama živela, ti ne bo žal za noben trenutek in za nič v življenju. Če pa boš čakala samo njega, ti bo na koncu žal, saj boš veliko zamudila in kot sem ti rekla, obstaja verjetnost, da nikoli ne bo samo tvoj.

Zato pojdi naprej, uživaj v življenju in se prepusti. Velikokrat nas življenje preseneti in nikoli ne veš, kdaj bo presenetilo tebe. Mogoče vama je usoda naklonjena in bosta enkrat skupaj, brez skrbi. Ne splača pa se ti, da greš s tem moškim čez vse to, ker preveč boli. In po mojem mnenju nobena ljubezen ni vredna tega…

Srečno!!

Vajini trenutki so ukradeni. Glede na to, da se dobivata že dalj časa, je verjetnost, da se bo ločil, enaka nič. Če bi ga ti pritegnila in če bi imel doma resne nerešljive probleme, bi to že storil. Če ti govori, da bosta enkrat skupaj, je to le zato, da ohranja vajino zvezo, na to ti lepoooo primeš, a te malček nateguje. Menim, da mu stanje povsem odgovarja, ker mu zadeva “lepo” uspeva.

Ne veš, kaj storiti? Zakaj pa ne poslušaš svojega notranjega glasu, ki te je že dvakrat prav usmeril? Aja, duh je voljan, le meso je slabo. Prav.

Dve možnosti sta. Prva je … Če boš ostala z njim, te čaka dvoje; ali se te bo prej ali slej naveličal, našel spet nekaj frišnega in ti boš takrat ostala sama, zagrenjena, postarana, zavržena in zapuščena, namesto da bi si že sedaj poiskala svoj košček sreče z moškim, ki bo samo tvoj in bi skupaj z njim ves ta čas in nadaljnih žnj let letala po hribih… ali pa se boš postarala kot ilegalna priležnica poročenemu, se z njim skrivala in potiho trpela do smrti, ker on se bo ravno do takrat lepo vračal domov. Kako se ti to dvoje sliši? Ne ravno perspektivno in navdušujoče. Druga možnost je, da ga odločno zapustiš in se pri tem sklicuješ na pregovor, ki pravi, da v tretje gre pa rado. Odloči se torej še tretjič in ga zapusti. Brez pojasnjevanja, brez popuščanja njemu, brez vsakih nadaljnjih kontaktov. Odreži in konec. Preživela boš nato obdobje, ko te bo to tako bolelo in se ti bo že zazdelo, da ti tega ne zmoreš. Tedaj ne odnehaj, stisni zobe in vztrajaj, ker boš potem, ko bo bolečina popustila – svobodna. Ne veš, kakšen dober in lep občutek je to? Pozabila si. Je lepši, kot sedeti na vrhu gore v prekrasnem vremenu, gledati v daljavo v modro nebo in oblake in svet pod sabo in ob vsem tem poslušati sam sebe in biti povsem zadovoljen, spokojen, miren, brez vseh skrbi, teže in bremena in v tebi in okrog tebe vlada neskončni mir… Zamisli si tak občutek in ga pomnoži s tisoč. To je to. Se ti ne sliši druga možnost boljša od prve?

Poiskala si boš potem nekoga, ki ne bo vezan in bo lahko samo tvoj. Izberi takega, ki bo imel ima rad hribe in še raje – tebe. Napiši takrat kratko zahvalo za nasvete na Mon.

Enaka zgodba kot pri meni. Tri leta sem bila samo ljubica, pa nama je uspelo. 8 let živiva skupaj in sva srečna.

Nisem več poročena, sem pa abrahamovka.

Nisem več poročena, sem pa že abrahamovka.

Jaz in moj ljubimec – oba poročena. Nikoli nisem premišljevala o kakem konkretnejšem odnosu. Uživam z njim takrat, ko sem z njim.

Drug bistveno večji del mojega življenja je dom in družina. Če bi morala izbirati ? Verjetno bi izgubila ljubimca in družino. In preživela ! Z lepimi spomini.

Taka sem. Stara čez 50, poročena skoraj 30 let, s stalnim ljubimcem 4 leta. Po mojih vrednotah korektna do družine, ljubim ljubimca in spoštujem lastno življenje.

Za koga vraga se zapletas z poroceno varalico. Pa ne zdaj klasiko kako je ubog doma. Za telovadbo si mu. Pa to da bo se ena druzina unicena. Ker se imata dva tako lepo.
Na belem konju pa ga ne pricakuj , ker bos razocarana.

Hvala vsem za odgovore. Najbolj se strinjam in se nagibam k rešitvi (na katero sem tudi sama pomislila) ki jo je predlagala tl. Mislim, da je to res najbolje. Na en način čutim da se bo enkrat zgodilo, da bova skupaj. Mislim, da ne blefira, ampak si počasi ureja življenje njemu v prid…Najin je najmanj 1 dan za konec tedna, pa še kaj vmes..sva namreč iz kar precej oddaljenih krajev.
Res…če sva si usojena, bova enkrat skupaj, če si nisva….

Poročena ljubica: preberi si kaj ti je napisal Modrec. Navdušena sem. Nad njegovim zapisom, ne nad tvojimi pogledi. Smilijo se mi tisti, ki morajo živeti, shajati s tabo. Praviš, da si korektna do družine. Aja? Fizično prisotna, čustveno pa kje že.. Ob možu prav gotovo ne. Kje je tvoja empatija?
Najprej se zapre ena vrata preden se druga odprejo. Sicer se znajdeš na prepihu in hladen piš, ki bo priderjal čez oboja te bo odnesel stran..,.in ne bo ti všeč. Aja, ti se boš tolažila s spomini..Mhm, bolje kot nič, ane…

Draga mici2011,
hvala za odgovor, takole pa je moje mnenje: Ti zgubiti nimaš kaj. On je poročen, če bo kdaj pustil ženo ali ne…pusti času čas. Odgovori si sama na naslednja vprašanja… Ti je z njim lepo? Te izkorišča? Zahteva preveč od tebe? Te v kaj sili? Skratka, če ti je lepo z njem…bom napisala tko kot poje “Parni Valjak….Pusti nek traje..”
.. Privošči si kar ti je dano v življenju, ne kuj načrte za 20 let naprej…. Mogoče se bo ločil, mogoče ne, tega ne ve nihče, mogoče tudi on ne…. Če ti je z njim leto, izkoristi dane trenutke maksimalno!!! In še enkrat ne razmišljaj o tem kaj bo, ampak kaj je- ti je pa lepo.
Pa ne beri preveč nekaterih komentarjev, ker ko začne nekdo z “brezveznim varalicam”, ti je jasno,da je bil ta “nekdo” že prevaran (pa itak ni on kriv) ali bi pa rad varal pa nima s kom. Uživaj!

jkl 123, hvala za odgovor. Naj povem, da me on v nič ne sili, me ne izkorišča, z njim mi je lepo oz. skupaj nama je lepo…ko se dobiva, vlečeva skupne ure do konca. Vikende preživljava skupaj, se veliko pogovarjava, druživa tudi z mojimi prijatelji. Skupni interesi, skupni pogledi na skoraj vse….in to da res čutiva drug drugega..to je tisto, kar naju veže in vleče da težko čakava na skupne trenutke. Saj res ne veva, kaj bo v prihodnosti, upava pa da se bo nekoč, morda pa kmalu, obrnilo nama v prid. Tudi to, da se na javnem in to blizu njegovega doma sprehajava z roko v roki mi kaže, da se tega najinega odnosa ne sramuje in ga noče skrivati, Bomo videli….

JKL 123

Nekaj zate Jkl. Praviš naj se ne ozira na pisanja tistih ki svetujejo da se nobena prevara ne izplača in da se vedno povrne kot bumerang k tistemu nazaj. Če bi imela izkušnje bi verjetno vedela da je tako v življenju. Mogoče ravno zato da se ljudje nekaj naučimo, da pogledamo vase in potem marsikaj predelamo pri sebi in popravimo. No, roko na srce tega ni zmožen prav vsak. Da seveda odkrije napake na sebi.

2 točka. Kje so tukaj v tej zgodbi potemtakem otroci ki so bili spočeti zaradi ljubezni.
Torej si po tvoje ti otroci ne zaslužijo da imajo stalnega očeta oz matere ki jim daje varnost, odgovornost itd. Pa da se razumemo. Ne govorim o pijancih in nasilnežih tako fizično oz psihično. Ti zagotovo niso vzgled starševstva. Govorim o tistih ki jim družina nekaj pomeni, ki jim skrb in ljubezen ni tuja. A si torej zaslužijo da vsake toliko spoznavajo neznance ki bi naj igrali njihove očime/mačehe.
In ne. Nisem tisti ki podpira metuljčke in iluzije. Sicer bi lahko hodili po svetu in vsake toliko iskali nekaj kar ni ljubezen temveč utvara naših misli.
Zaljubljenost pa mi verjemi nikoli ne bo niti prebližek ljubezni. Simpatija ja, slepa zaljubljenost pa nikakor.
Razlike in nasprotovanja pridejo ko metulčki odletijo.

Tudi taksnega sem poznal. A mislis da ce te pokaze v javnosti da je to potem vse ok. To je se najmanj. Potemtakem bi poroka bila 1000% da bo vse ok in da do locitve sploh ne more priti. Pa verjetno si razmisljala tako ko si se porocila prvic.
Je pa sedaj ena razlika. Delitev premozenja, stiki, en kup stvari in prilagajanj. To pa se te caka.

mici, si ti iskala ravno tak odgovor, ki ti je povsem povšeči? Evo, našla si ga. Ja, toooolk lepo vama je skupaj, ko čutita drug drugega. Je še v čem problem?

eno majčkeno vprašanje, mici. Če se sprehajata z roko v roki blizu njegovega doma, zakaj ne zavijeta kar tja?

Ves kaj je banalno. Ko ti lahko nesteto ljudi pove iz izkusenj da pot po kateri gres ni prava. In ko ti le ena rece ma pusti nek traje. In ze imas upanje.
Pesem je pesem in nic vec.
Zakaj vprasujes na forumu ce so ti pametni odgovori odvec. In potem cakas da ti vsaj eden da upanje in je po tvojem okusu.
Varanje pa ni samo sex. Je predvsem zmoznost laganja in prikrivanja. In ker verjames le svojim predstavam v glavi bo mozen padec se kako bolel.
Glej. Ne misli si da ti zelim slabo. Ne zivi pa v iluzijah kot najstnica. Pa cemu v 3 letih gospod ni se locen. Mu je zal premozenja? Mogoce, oziroma mu odgovarja doma imeti nekoga da ga streze in se eno za razvedrilo.
Se bos zal se morala veliko nauciti kjub letom.

Obzorje…še kako imam izkušnje, brez skrbi, zato sem pa vprašala koliko je stara. Drugače je pa tvoj argument tipičen za nekoga, ki je bil prevaran. In ne mi pisat o tem kako se moraš poglobiti vase… še daleč si od tega. Pa brez zamere.
Mici2011 in zakaj bi ti potemtakem prekinila razmerje? Moje mnenje, zato ker si neučakana 😉 Srečno, pa veliko lepih trenutkov ti želim!

New Report

Close