Bolezni prebavil (gastroenterologija)

Odgovarjajo: Asist. Željko Perdija, dr. med., spec. interne medicine

hiatusna kila-na pomoč!

Default avatar
lep pozdrav,sem mamica 2 otrok,stara 30 let,moje težave se mi pojavljajo že vse življenje -bolečina v žlički in okoli popka in težje dihanje ob naporih ali prenašanju težjih stvari-in slabost in spahovanje in preveč kisline.v starosti 7 let sem prebolela hepatitis b in vedno so govorili da imam občutljiv želodec,prvega otroka sem komaj rodila in po tem je bilo vedno slabše,pri drugem je bil porod hiter in vse o.k.,a sem po porodu opazila da me čedalje bolj motijo bplečine v trebuhu,ko sem nesla sina po stopnicah ali pa na sankanju se mi je kar vrtelo in nisem prišla do zraka.-pri dr so vedno rekli da je psiha in stres mi dali pomirjevala in antidepresive,a ni bilo bog ve kaj učinka,šele letos sem se odločila da želim vedeti vse in šla k dr.ker me je ob naporih,ali ob virosni okužbi prebavil ali bolečinah v trebuhu tiščalo v prsih in mi jemalo dih-sem že mislila da me bo kap,ker se je to ponovilo 5x na leto nisem vedela kaj je nato me je le poslala na preglede in ob blago pozitivnem metalinholin testu me je poslal na gastro in uz-diagnoza gerb,hiatusna kila-priporočilo na meritve kisline in operacija na golniku,poln žolčnik in 6-10 konglomeratov v velikosti0,5-1 cm,2 nodusa na levem režnju ščitnice-rada bi vedela ali so moje težave z trebuhom oz želodcem izvor tega ali je res samo psiha,naj povem da mi je velikokrat slabo,ob kavi še bolj in imam vrtoglavico in sem vsa potna,ko pa me zagrabi v žlički gre bolečina na prsni koš in komaj lovim sapo-me duši imam cmok v grlu kot da se bom zadušila(sem že 5x mislila da me bo kap)in sploh se ne morem zravnano držati ker gre bolečina od popka vse do požiralnika-grla,pa po jedi občutim tesnobo v prsih in zdaj že vedno pomislim da sem psiho postala od tega.vse te izvide sem dobila ta teden in moram počakati na svojega dr,da se pogovorimo naprej.hvala za vaš čas in odgovor
Default avatar
Spoštovani,

iz vašega opisa težav je razbrati, da gre za simptomatske žolčne kamne in GERB. Verjetno vam bodo žolčnik operirali, za zdravljenje GERB-a pa boste jemali zdravila. Ščitnica verjetno ne potrebuje zdravljenja, se pa delovanje kontrolira. Skušajte se čim bolj držati priporočil zdrave prehrane in zdravega načina življenja, da bo težav čim manj.

LP, M. Š. Gašperšič
Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Moderatorji

Asist. Željko Perdija , dr. med., spec. interne medicine
Željko Perdija