Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umetni nohti

umetni nohti

Obup mi je videti ženske z umetnimi nohti. Pa sem se nekako že navadila, pridejo še umetni nohti za na noge. Jao. Potem pa poslušaš, kako ženske ne morejo imeti lepih nohtov. Še večji obup pa je videti ženske s pogriženimi nohti. “Lepe, zrihtane”, a roke, kot da bi trešla bomba v njih. To je podobn kot pri nekaterih tistih, ko so na ven zrihtane, a se vsaj en teden pod obleko niso umile. Kako naj bo potem okolje čisto, če se tovrstni primerki sprehajajo v okolju.
Mal na glas razmišljam …

Se strinjam… ni hujšega, kot videti umetne nohte (še zlasti tiste gelirane – zadebeljene), najhujše od vsega pa še na nogah… kdo si to da gor?????

Meni se zdijo gelirani nohti in pa umetni (ce jih znas prav nanest) prav koristni v primeru, ce gres na kaj pomembnega ali castnega. Takrat jih tudi jaz dam gor. V vecini umetne, ker gelirane imas dlje… Sem imela pa 2x tudi gelirane. Pa mi ni bilo vsec. Najraje imam svoje, ce mi le uspe, da so moje zeljenje dolzine. Ceprav delam veliko z cistili in v vodi, tako da se slej, kot prej polomijo.

Mislim, da si vecina zensk daje te nohte, ker se njeni lomijo. Nekatere smo pac delovne in nasi nohti niso toliko trpezni. 🙂

Tudi jaz sem zelo delovna, vendar z glavo, ne rokami v taki meri, da bi se mi nohti polomili.

Kaj pomeni “ce greš na kaj pomembnega ali častnega” …? Zlasti tega drugega ne razumem.
In dodatno mi ni jasno, zakaj bi blo treba za kakršenkoli pomemben dogodek imet umetne oziroma sploh dolge nohte?
Jaz imam sicer svoje zelo v redu, ampak če jih ne bi imela, so mi pa kratko pristriženi in urejeni hohti 100x lepši od tistih umetnih, debelih nohtov, ki me zgledajo kot lopate …

Saj lepi nohti niso nujno vedno dolgi. Moje mnenje je, da če se lomijo, je stvar notranjosti organizma in gre za pomanjkanje določenih hranil (na nohtu se veliko stvari opazi) in če se jih dodatno obremenjuje z lepljenjem nohtov, se stvar dolgoročno kvečjemu poslabša in ne izboljša.
Tudi če si delaven, ne pomeni, da zaradi tega zanemariš roke. Dodatno se roke pri delu da zaščititi. V ne delu pa tudi.
Ni mi grozno to, da se okrasiš z bleščicami in takrat fliknejo še nohte zraven, ampak bode v oči sredi belega dne, ko si v čakanju, da bo preveč krilila z rokami in boš kakšen noht dobil v posredno bližino. Še boljš je res, ko vidiš žensko, ko ji noht odleti, potem ima pa 9 dolgih in enega pogriženega. Da ne rečem, koliko bakterij se nabere za umetnimi nohti, saj se jih ne da očistiti tako kot naravne.
Se spomnim leta nazaj, restavracija Slon, ko je sodelavka hodila tja po malico. Med drugim je vzela še tatarski biftek, katerega so delali sami. Sredi malicanja je postala bleda, ker je v sredini tatarca zagledala umetni roza noht. Za kozlat.

Še zmer na glas razmišljam …

Jaz imam srečo, da so moji nohti lepi in tudi ne zelo krhki. Prekladam z njimi drva, čistim, tlakovce sem polagala…pa so obstali. Meni so tudi umetni nagravžni. Sploh ko jih ima nekdo, ki ne ve potem kaj z rokami počet, ker jih ni vajen. To mi je pa smešno videt.
Me, ki imamo dolge nohte že ulala let, imamo druge prijeme, pa sploh opaziš ne da so nohti dolgi.

Nekatere pač nimamo te sreče, da so naši lastni nohti močni, kaj šele lepe oblike, dolga nohtna posteljica itd. Sama imam kratek noht in verjemite, da je stokrat grši moj naravni noht čisto na kratko postrižen, kot če mi ga v salonu profesionalno podaljšajo in sploh ni debel in lopatast. To je drag špas in stokrat raje bi imela svoje naravne nohte takšne, da mi jih ne bi bilo treba umetno daljšati. Moji so res grdi, sem že več stvari poskusla, pa se še vedno cepijo in lomijo, tako da ne morejo niti apetitlih zgledat.
Se pa strinjam, da je ogromno predvsem mlajših punc, ki si ne morejo privoščit profesionalno izdelanih nohtov in jim jih izdelujejo prijateljice in tiste, ki se s tem amatersko ukvarjajo doma. To pa je grdo videt ja, katastrofalno.
No tako, mojih 5 centov.

Avtorica je verjetno pod slavnostno in častno mislila kake pomembne dogodke kot so slavnostne podelitve nečesa, večerje, elegantne zabave ipd. Ja za take dogodke si tudi jaz dam umetne ali gelirane nohte gor. Ampak so vedno kratki, ravno toliko da moje prekrijejo, ker se mi ves čas lomijo ne glede na to kaj delam. Da bi jih imela pa vsak dan mi je pa povsem odveč.

So umetni nohti in so “umetni” nohti. Eni so narejeni profesionalno, lepo, so tanki in ga ni mojstra, ki bi ugotovil, da ni naraven noht. Se skozi vidi lunca in vse. Seveda ti gelirani nohti, ki so debeli in lopatasti so pa za bruhat.

Jaz sem imela te krasne nohte 5 let. NIhče, ampak nihče ni vedel, da niso moji. Seveda pa mi je delala po metodi, ki je posebna (verjetno edina v LJ) in uporablja samo najboljše materiale. Gospa pa dela to že 20 let. Potem sem se naveličala, ker je zelo drago in kar naprej sem bila tam in zdaj hodim samo na manikuro. Najboljše pri tem štosu je, da imam zdaj mojo obliko lepšo in da se mi je za malenkost osnovni noht podaljšal, tako da imam svoje zelo lepe. Nikoli pa nimam dolgih nohtov. Ne prej, ko sem imela narejene, ne zdaj, ko imam naravne.

New Report

Close