Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ČEVAPI V ZAMENO ZA GLAS stranki SDS

ČEVAPI V ZAMENO ZA GLAS stranki SDS

http://delo.si/novice/volitve/cevapcici-v-zameno-za-glas-stranki-sds.html

Informacije o tem, da v režiji SDS v gostišču Belna v Šentilju ljudje dobijo malico (menda čevapčiče ali pasulj in pijačo), nato pa jih s kombijem ali celo avtobusom odpeljejo na predčasne volitve, ima tudi policija.

Lastnik gostišča, sicer polepljenega s plakati SDS, pa meni, da ne dela nič nezakonitega.

Lastnik gostišča, sicer polepljenega s plakati SDS, pa meni, da ne dela nič nezakonitega.

»To so klevete. Po naših zakonih so predčasne volitve dovoljene. Zato ne delam nič nezakonitega. A nič ne bo narobe, če bo Šentilj rekorder po številu glasov na predčasnih volitvah,« je po telefonu za Delo povedal lastnik gostišča Bojan Belna. Na vprašanje, ali je sam kaj prispeval k tako visoki udeležbi, je odgovoril, da ima le en glas. »Če 500 ali 1000 ljudi misli enako kot jaz, pa toliko bolje,« je še povedal Belna.

Po pričanju očividcev je kandidat SDS Marjan Pojbič v torek dopoldne dejansko prišel na volišče v občini Pesnica z večjo skupino volivcev, ki so imeli organiziran prevoz, in se celo pritožil čez delo volilne komisije, češ da je njihovo delo prepočasno in neorganizirano. Na volišču v Pesnici so povedali, da se je v torek zjutraj z večjim kombijem pripeljalo na volišče osem Šentiljčanov, vendar jih tega, zakaj so se pripeljali skupaj, niso spraševali.

Kaj pravi kazenski zakonik?

Glede volilne pravice in volitev kazenski zakonik opredeljuje več kaznivih dejanj; med drugim v 151. členu kršitev proste odločitve volivcev. »Kdor koga s silo, resno grožnjo, podkupovanjem, preslepitvijo ali na drug nedovoljen način prisili ali nanj vpliva, da pri volitvah ali glasovanju glasuje ali ne glasuje ali da ne glasuje veljavno ali da glasuje za ali proti določenemu predlogu, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta,« določa ta člen.

Pri tem kazenski zakonik v 157. členu pozna še kaznivo dejanje sprejemanja podkupnine pri volitvah. »Kdor zato, da pri volitvah ali glasovanju ne glasuje ali da glasuje za določen predlog ali proti njemu ali da ne glasuje veljavno, zahteva ali sprejme nagrado, darilo ali kakšno drugo premoženjsko ali nepremoženjsko korist zase ali za koga drugega, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta,« pravi ta člen.

pa dej ne seri kazenski zakonik jebeš ti kazenski zakonik,prav ima ga 1010000 procentov bravo SDS.

A je v Ljubljani tudi kakšno tako gostišče? Recimo pri JOVO-tu, ali pa Dubočica?

Pa po drugih mestih?

Meni je ta način všeč. Volivec vsaj nekaj dobi za svoj glas.

nova
Uredništvo priporoča

Itak da je fajn. Klobasa pa pasul potem pa volit. Kaj je lepšega.

Takega je:

– takoj za prijavit,
– ali pa pojest čevape ali tisto klobaso, se pustit zapeljat na volišče, potem pa glasovat kontra – še najbolje za SDSovega najbolj oštrega tekmeca! Si cepec drugega ne zasluži!

s sds se ni za šalit. a misliš, da ti ne bi čez ramo gledali ko bi obkroževal?

ko so stare mamce tekle na volitve volit

ko so stare mamce tekle na volitve volit

Ja na tak način pa lahko vsak lulek zmaga.

Belna je tako pokvarjen…

Ja na tak način pa lahko vsak lulek zmaga.[/quote]

ja bo držalo

Upam , da tole ni res. Če pa je, pa je res še bolj svinjsko vse kot sem si že tak mislila:(

Kaj pa za vegetarijance pa nič?

Kaj je to kaj takega. Saj te nobeden ne sili kaj boš volil.

Bravo SDS

New Report

Close