Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obrazec zniž.plačilo vrtca-življ.zavarovanje,odškodnine???

Obrazec zniž.plačilo vrtca-življ.zavarovanje,odškodnine???

Ojla.

Ja groza kako glupo narejen obrazec. To so nam pa res zakomplicirali, prej si izpolnil in poslal, zdej te je pa strah, da kaj ne izpustiš, ker je vse tako čudno našteto. Pa še priloge….mislim

Kaj je glede življenjskih zavarovanj? Kaj pa potem ta nezgodna kombinirana z življenjskim tudi treba dati podatke?

Ali je to mišljeno, če si dobil kakšno rento iz tega življenjskega zavarovanja v letu 2010? To bi bilo nekako logično, sicer pa ne, ker pač celo leto plačuješ, nisi pa nič dobil, do izteka življenjeskega zavarovanja ne. Kaj boste prilagali glede tega????

Kaj pa glede odškodnin? Če si dobil odškodnino zaradi nezgode v prometni nesreči?? kaj potem priložiš tisto potrdilo, ki ga je zavarovalnica poslala? MIslim nimam pojma res, ne bi pa rada res kaj kazensko odgovarjala, da smo zamolčali kaj.

Ne vem ni mi logično no.

In kaj je razen teh zavarovanj oz. odškodnin še treba, kar ni v uradnih evidencah? Kaj pa te skladi ko so, npr. kapitalske naložbe al kaj so??? Kaj pa ostalo, dobro nepremičnine in avti v tujini to mi je jasno iiz vloge, je še kaj takega kar ni v uradnih evidencah?

Hvala in lp

Ne vem. Beden obrazec do nezavesti. Očitno zdaj tudi ni treba navesti kje delaš ali si zaposlen za določen čas, če si brezposelen, avto, itd…imajo vse podatke al kako.

Tudi jaz se sprašujem:

– je treba dat kopijo police, kjer imaš sklenjeno zavarovanje?
– in prihranki, saj na strani ministrstva piše prihranki, ne pa plača, ampak moji prihranki so rezultat “šparanja” plače 🙂

pa kaj jih briga, kje imamo sklenjeno zavarovanje in pa prihranki…kaj pa varstvo osebnih podatkov, sej banka ne sme dajat nobenih podatkov o komitentih…pa moj mož je direkt popizdu…

Ko vse tole berem… obup. Koliko pa se plača vrtec, če te vloge ne oddam? Da bom razkrivala vsa zavarovanja itd. mi je res hecno…

Jah, pol boš plačala polno. Pa valda nisi tok nora, da jim boš polno plačevala, čeprav se strinjam s tabo, da je to kr neki. Totalno popizdim, ko se spravim reševat ta obrazec. Še zdej nisem, k sploh ne vem če delam prav. Mah kr neki, no.

Adijo pamet. Prav, bom jim priložila polico življenjskega zavarovanja, pod pogojem, da bom za čas, ko plačujem premijo imela nižje plačilo vrtca, saj to pomeni moj strošek, glede na to, da bodo oni odškodnino ali izplačilo zavarovanja meni šteli kot dohodek in bom zato morala plačevati več vrtca.

To enostavno ni prav: koliko premij nezgodnega zavarovanja plačujem vsa leta, pa nikoli ne dobim nič od njih, potem se pa enkrat poškodujem, dobim odškodnino, ki naj bi bila tudi delno nadomestilo za izgubljen dohodek, ker si pač na bolniški, potem pa gospodje pravijo, dejmo usekat višje plačilo vrtca. Res bedno….

Iz navodil za izpolnjevanje vloge:

j)Če uveljavljate pravico do denarne socialne pomoči in želite biti
upravičeni do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev
oziroma če uveljavljate pravico do kritja razlike do polne vrednosti
zdravstvenih storitev, navedite naziv zavarovalnice, pri kateri imate
sklenjeno prostovoljno zdravstveno zavarovanje. Tako bo lahko CSD
avtomatično sporočil zavarovalnici, da ste upravičeni do navedene
pravice in vam lahko zavarovalnica uredi mirovanje prostovoljnega
zdravstvenega zavarovanja.
Če uveljavljate pravico do denarne socialne pomoči, se šteje,
da hkrati uveljavljate tudi pravico do kritja prispevka za obvezno
zdravstveno zavarovanje in pravico do kritja razlike do polne
vrednosti zdravstvenih storitev. Če teh pravic ne želite uveljavljati,
izpolnite posebno izjavo (Priloga 3).

Bi rekla da to velja samo, če se vlaga za DSP, ne?

Tole ja, glede zdravstvenega zavarovanja, imaš prav.
Vsa ostala zavarovanja (nezgodna rentna, življenjska ipd, pa skladi, pa bla, bla) pa naj bi bila po njihovo neke vrste premoženje in zato naj bi jih prijavil in priložil kopije polic. Jaz ne bom, čeprav imam samo eno, ker sorry, to enostavno ni moje premoženje, saj niti do njega ne morem, kolikšno pa bo čez npr 10 let, če sploh kaj bo, ko polica poteče, pa ne vem … takrat pa ja, se strinjam da prijavim, pa še to le razliko med vložkom in izplačilom. Glede izplačil zavarovalnic je logično, da jih prijaviš. Obresti od varčevanj recimo, da tudi, čeprav so že obdavčene. Premoženje v tujini tudi. Ostalo … ne vem. mal je čudno. Sicer ne bo to neki kar sešteto in prešteto, temveč bodo kao z neko kvazi obrestno mero preračunavali ves skupek premoženja in le to prišteli potem k dohodku, a vseeno … banka podatkov dajala ne bo, niti ne sme. Enako zavarovalnice.

Dala bom svoje podatke in kar želijo pridobiti, si bodo pridobili (iz uradnih evidenc);tj. plača, obresti, kapitalski dobički, nepremičnine, avto … in to je potem podobno, kot je bilo do sedaj, le da bodo avto sami vrednotili (kako, ne vem, ker letnik ne pove vsega, saj je lahko avto fino poškodovan in zato nevreden), enako nepremičnino in druge premičnine.

Mislim ampak kaj se pa grejo,a mi bodo tud kredit uposteval, ker predvsem zato imam zivljensko zavarovanje.Groza,samo kar je za njih dobr bodo uposteval.

in kakšne zneske bodo potem upoštevali pri teh zavarovanjih in varčevanje v skladih…danes je lahko tvoja vrednost tega premoženja 130{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, jutri pa samo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, glede na nihanja delnic…in boš poslal polico in na podlagi česa ti bodo potem znižali oz. zvišali razred??kakšne bodo stopnje za ocenjevanje..kar nekaj je to…

V kakšnih Butalah živim, res, sram me je.

Vsi morebitni dobički oz. prodaja premoženja v skladih, vse morebitne rente pri zavarovalnicah bodo tako ali tako ustrezno obdavčene. Kaj se gredo. In ta znesek je tako ali tako že obdavčen – kot plača, denar za zavarovanje pa menda ne prileti iz lufta, ampak gre od plače. Kdor ima višjo plačo in posledično lahko varčuje, plačuje tudi višjo dohodnino.

Butale, butale, butale. Samo da bodo lahko širili birokracijo. Je kdo izračunal, koliko več bo stal novi sistem? Saj imajo z eno družino cel dan dela, da vse preverijo, kje ima pike, točke, obresti, denarce, premoženje, jahto, avto, vikend, štirikolesnik in bogato teto v Ameriki.

Če je to komu jasno napisan obrazec, naj me koklja brcne…


Babe, babe, saj vam nič od tega ni treba! Plačajte v celoti, pa ne bo nobenega preverjanja! Če pa želite neke ugodnosti (bolj poceni storitve) morate pač zanje prositi. Vas nihče ne sili! Če imate premoženje, potem pač niste upravičene do pomoči, vsaj ne take, da bi jaz kot davkoplačevalec moral iz svojega za vas dajati!

Se strinjam s tem.
Poleg tega JAZ razumem, da življenjsko zavarovanje upoštevajo takrat, če od njega ŽE PRIDOBIVAŠ rento (ali ti je bil izplačan znesek):
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/
Kopiram:
Kateri dohodki se upoštevajo?
# obdavčljivi dohodki po zakonu o dohodnini, ki niso oproščeni plačila dohodnine,
# pokojninske rente in odkupne vrednosti ter dodatne starostne pokojnine,
# dohodki, prejeti na podlagi pogodbe o prostovoljnem služenju vojaškega roka, razen povračil stroškov,
# dohodki na podlagi pogodbe o vojaški službi v rezervni sestavi, razen nadomestila plače oziroma izgubljenega zaslužka in dohodkov za čas opravljanja,
# preživnina, nadomestilo preživnine in drugi tovrstni prejemki,
# nagrada skrbniku, plačilo dela rejniku,
# starševski dodatek,
# otroški dodatek,
# denarna socialna pomoč, razen izredna denarna socialna pomoč,
# varstveni dodatek,
# državne štipendije (brez dodatkov),
# dodatek glede na dohodek v družini štipendista k Zoisovi štipendiji,
# dodatek za aktivnost po zakonu, ki ureja trg dela,
# dodatek k pokojnini po zakonu, ki ureja zagotavljanje socialne varnosti slovenskim državljanom, ki so upravičeni do pokojnin iz republik nekdanje SFRJ,
# rente iz življenjskega zavarovanja,
…itd

Premoženje, ki se upošteva:
* nepremično premoženje,
* osebna in druga vozila,
* vodna plovila,
* lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug,
* vrednostni papirji,
* denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denrana sredstva po izjavi posameznika (prihranki da, plača ne),
* drugo premično premoženje.
*****konec kopiranja

To, da plačujem življenjsko zavarovanje in do tega denarja NE MOREM, po moji razlagi ni premoženje.
Zaenkrat ne mislim priložit police.

Bi pa lahko določili nek referenčni datum za npr. prihranke.


Babe, babe, saj vam nič od tega ni treba! Plačajte v celoti, pa ne bo nobenega preverjanja! Če pa želite neke ugodnosti (bolj poceni storitve) morate pač zanje prositi. Vas nihče ne sili! Če imate premoženje, potem pač niste upravičene do pomoči, vsaj ne take, da bi jaz kot davkoplačevalec moral iz svojega za vas dajati![/quote]

Ti kot davkoplačevalec boš plačeval to preverjanje, ker vedno bo kup ljudi, ki bodo do otr. dodatka upravičeni in ki bodo vlagali vloge in te vloge bo nekdo moral preverit, pa če ljudje imajo kaj ali ne. Skratka, ne dojemaš čisto točno, v čem je poanta.

Nisem se še poglabljala v obrazec, post sem samo preletela, torej če jaz prav razumem se prihranki štejejo eksta. Torej najprej mi upoštevajo plačo, kar pa od plače dam na varčevalni račun se bo ponovno upoštevalo. A sem jaz to prav dojela? A štejejo samo mizerne obresti od varčevanja?

New Report

Close