Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroški dodatek

otroški dodatek

Prvega decembra moram oddat vlogo za otroški dodatek,vendar me ni doma,sem službeno odsotna,pa me zanima če morda katera ve,če bi lahko vlogo poslala priporočeno po pošti.Sem klicala na csd pa se mi že celo dopoldne nihče ne javi na telefon.

Hm? Zakaj pa ravno prvega decembra? Če ti otroški dodatek poteče decembra, imaš cel mesec časa, da ga podaljšaš. Drugače pa ja, jaz sem že priporočeno pošiljala kaj takega, pa je bilo vse ok. Navedi pa za vsak slučaj kako telefonsko, če boš morala kaj dopolniti, da te lahko pokličejo.

Oddat jo moras v mesecu dečembru. A vi sploh berete navodila, ki so dodana vlogi????

nova
Uredništvo priporoča

Ni res. Ce ti potece decembra, moras oddat do konca novembra.

Vsi mi, ki zelimo znizano placila vrtca od januarja naprej, moramo vlogo oddari v decembru, katerikoli dan v mesecu. Osebno, priporoceno po posti ali pa preko e-uprave.

Ni res. Ce ti potece decembra, moras oddat do konca novembra.

Vsi mi, ki zelimo znizano placila vrtca od januarja naprej, moramo vlogo oddari v decembru, katerikoli dan v mesecu. Osebno, priporoceno po posti ali pa preko e-uprave.[/quote]

Ma kako? Če je meni v petek na CSD-ju rekla, da mi z decembrom poteče, in da moram potem oddati tole ta novo vlogo, ne več staro- mi jo je zavrnila, ker sem jo že kar hotela odnesti, da ne pozabim.

Povdarek je, da ti potece z decembrom, torej imas odlocbo do 31.12. Imam prav? Torej velja nova vloga, ki jo oddajas decembra.

Da, odločbo imam do 31.12., prav imaš. A ni potem december tisti mesec, s katerim mi poteče? Samo še tole potem vprašam- torej, bom oddala skupno za znižano plačila vrtca in otroški dodatek, oboje na eni vlogi? A preko te e-uprave se bo dalo ali je potrebno kupiti vlogo in jo odnesti tam?
Hvala.

Na moj odgovor se lahko zanesete:
1. Vloga se odda v mesecu v katerem ti poteče – če vam torej poteče v decembru, jo tudi oddate decembra. Meni se je pravica iztekla v novembru in sem vlogo oddala novembra.
2. Da, lahko pošljete po pošti – priporočeno!

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

Ampak tvoja vloga je sla se po starem. Torej za december ne velja vec!

In ja, zdaj se bo oddajalo vse v eni vlogi, tudi dodatek za veliko druzino bo sel iz tega. Vlogo lahko kupis, narisnes z neta ali pa oddas preko euprave, potrebujes le velja en certifikat. Ampak to lahko storis sele od 1.12. Naprej!

Ampak tvoja vloga je sla se po starem. Torej za december ne velja vec!

In ja, zdaj se bo oddajalo vse v eni vlogi, tudi dodatek za veliko druzino bo sel iz tega. Vlogo lahko kupis, narisnes z neta ali pa oddas preko euprave, potrebujes le velja en certifikat. Ampak to lahko storis sele od 1.12. Naprej![/quote]

Kljub temu jo lahko pošlje priporočeno po pošti. Enako velja za znižano plačilo vrtca …

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

A to velja za vse dodatke za reveže?

Da, vsi smo “dobili” en vsemogočni obrazec (priloge so drugačne).

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

No, glede na to, da je zgornji cenzus za otr. dodatek okoli 1400 bruto na glavo, kar pomeni, da ima recimo par z enim otrokom skupaj cca 4500 evrov prihodka (bruto) mesečno, ne bi rekla, da je glih dodatek za reveže no.

glede na to, da je zdaj skupni obrazec….. v decembru MORAMO oddat za vrtec npr.
kaj pa za otroški dodatek, ki nam poteče recimo februarja? a to potem (v bistvu hecno) isti obrazec spet čez 2 meseca oddamo)????? ali je tudi otroški dodatek s 1.1.2012 drugačen za vse???
hvala lepa za info

No, glede na to, da je zgornji cenzus za otr. dodatek okoli 1400 bruto na glavo, kar pomeni, da ima recimo par z enim otrokom skupaj cca 4500 evrov prihodka (bruto) mesečno, ne bi rekla, da je glih dodatek za reveže no.[/quote]

In kako bi ga ti imenovala? Če bi bil to res otroški dodatek, bi ga prejemali vsi otroci, ne pa samo privliegirani, kajne?

Oddala boš februarja, res ne vidim razloga, zakaj prej. jaz sem za otroški oddala npr. teden dni nazaj (torej novembra na starem obrazcu) in bom na novem novembra 2012. Torej bom do novembra 2012 prejemala OD po starem.

No, glede na to, da je zgornji cenzus za otr. dodatek okoli 1400 bruto na glavo, kar pomeni, da ima recimo par z enim otrokom skupaj cca 4500 evrov prihodka (bruto) mesečno, ne bi rekla, da je glih dodatek za reveže no.[/quote]

In kako bi ga ti imenovala? Če bi bil to res otroški dodatek, bi ga prejemali vsi otroci, ne pa samo privliegirani, kajne?[/quote]

No, naj bo po tvoje, otroški dodatek za privilegirane otroke. Tričlanske družine, ki mesečno razpolaga s tam okoli 2700 do 2800 evri neto, jaz nekako ne bi tiščala med reveže.

In kako bi ga ti imenovala? Če bi bil to res otroški dodatek, bi ga prejemali vsi otroci, ne pa samo privliegirani, kajne?[/quote]

No, naj bo po tvoje, otroški dodatek za privilegirane otroke. Tričlanske družine, ki mesečno razpolaga s tam okoli 2700 do 2800 evri neto, jaz nekako ne bi tiščala med reveže.[/quote]

Reveži gor ali dol, dejstvo je da ga nekateri ne prejmejo in že s tega vidika, ga ne bi smeli klicati s splošnim nazivom otroški dodatek. Po mejem je to celo protiustavno.

Načeloma bi bil sprejemljiv tudi dodatek za privilegirane otroke.

Oddala boš februarja, res ne vidim razloga, zakaj prej. jaz sem za otroški oddala npr. teden dni nazaj (torej novembra na starem obrazcu) in bom na novem novembra 2012. Torej bom do novembra 2012 prejemala OD po starem.[/quote]

To je res, če nimate otrok v vrtcu. Če boste oddali vlogo za znižano plačilo, bodo zraven ugotovili tudi, ali vam pripada otroški dodatek in kolikšen, vas dali v razred in to bo potem veljajo do konca 2012, ko boste oddajali novo vlogo.

Oddala boš februarja, res ne vidim razloga, zakaj prej. jaz sem za otroški oddala npr. teden dni nazaj (torej novembra na starem obrazcu) in bom na novem novembra 2012. Torej bom do novembra 2012 prejemala OD po starem.[/quote]

To je res, če nimate otrok v vrtcu. Če boste oddali vlogo za znižano plačilo, bodo zraven ugotovili tudi, ali vam pripada otroški dodatek in kolikšen, vas dali v razred in to bo potem veljajo do konca 2012, ko boste oddajali novo vlogo.[/quote]

Ne, Topsy, imam otroke v vrtcu in za znižano plačilo vrtca bom pač odadla v decembru. Ko sem oddajala za otroški dodatek novembra (se je pač takrat iztekel), sem eksplicitno povprašala, pa je rekla, da velja do novembra 2012 in do takrat spremembe ne bo. Vrtec je pač nekaj drugega.

No, naj bo po tvoje, otroški dodatek za privilegirane otroke. Tričlanske družine, ki mesečno razpolaga s tam okoli 2700 do 2800 evri neto, jaz nekako ne bi tiščala med reveže.[/quote]

Reveži gor ali dol, dejstvo je da ga nekateri ne prejmejo in že s tega vidika, ga ne bi smeli klicati s splošnim nazivom otroški dodatek. Po mejem je to celo protiustavno.

Načeloma bi bil sprejemljiv tudi dodatek za privilegirane otroke.[/quote]

No, imamo tudi porodniški dopust, pa do njega niso upravičene vse porodnice. Pa starševsko nadomestilo, ki niti slučajno ni namenjeno vsem staršem. Pokojninsko zavarovanje, pa v vseh primerih vseeno nisi upravičen do pokojnine, čeprav si bil zavarovan. Do vdovske pokojnine niso upravičeni vsi vdovci in vdove. Tudi olajšave za vzdr. družinske člane ne morejo koristiti vsi (če imajo na primer čisto prenizko plačo). Torej bi pri vseh teh poimenovanjih morali še nekaj dodati … Kaj je zdaj laže, kaj se ti zdi? Uporabiti logiko in zdravo pamet ali stalno najedati o dodatkih za reveže – ker imaš pač to “smolo”, da zaslužiš več od gospoda in gospe Povprečnih.

Reveži gor ali dol, dejstvo je da ga nekateri ne prejmejo in že s tega vidika, ga ne bi smeli klicati s splošnim nazivom otroški dodatek. Po mejem je to celo protiustavno.

Načeloma bi bil sprejemljiv tudi dodatek za privilegirane otroke.[/quote]

No, imamo tudi porodniški dopust, pa do njega niso upravičene vse porodnice. Pa starševsko nadomestilo, ki niti slučajno ni namenjeno vsem staršem. Pokojninsko zavarovanje, pa v vseh primerih vseeno nisi upravičen do pokojnine, čeprav si bil zavarovan. Do vdovske pokojnine niso upravičeni vsi vdovci in vdove. Tudi olajšave za vzdr. družinske člane ne morejo koristiti vsi (če imajo na primer čisto prenizko plačo). Torej bi pri vseh teh poimenovanjih morali še nekaj dodati … Kaj je zdaj laže, kaj se ti zdi? Uporabiti logiko in zdravo pamet ali stalno najedati o dodatkih za reveže – ker imaš pač to “smolo”, da zaslužiš več od gospoda in gospe Povprečnih.[/quote]

Vse to vem, zato pa sem takoj zapisal, če to velja za VSE dodatke za reveže.

Razumem pa tuidi lahko, da je to za vas najedanje, saj resnica včasih ni tako prijetna kot olepševanje, kajne?

No, imamo tudi porodniški dopust, pa do njega niso upravičene vse porodnice. Pa starševsko nadomestilo, ki niti slučajno ni namenjeno vsem staršem. Pokojninsko zavarovanje, pa v vseh primerih vseeno nisi upravičen do pokojnine, čeprav si bil zavarovan. Do vdovske pokojnine niso upravičeni vsi vdovci in vdove. Tudi olajšave za vzdr. družinske člane ne morejo koristiti vsi (če imajo na primer čisto prenizko plačo). Torej bi pri vseh teh poimenovanjih morali še nekaj dodati … Kaj je zdaj laže, kaj se ti zdi? Uporabiti logiko in zdravo pamet ali stalno najedati o dodatkih za reveže – ker imaš pač to “smolo”, da zaslužiš več od gospoda in gospe Povprečnih.[/quote]

Vse to vem, zato pa sem takoj zapisal, če to velja za VSE dodatke za reveže.

Razumem pa tuidi lahko, da je to za vas najedanje, saj resnica včasih ni tako prijetna kot olepševanje, kajne?[/quote]

Pokojnina ni dodatek za revež, porodniški dopust pa sploh ni dodatek. Olajšave za VDČ očitno ne koristiš, da ne bi izpadel revež?

Točno tako, jaz sem govoril o dodatkih ne pa o drugih prejemkih in drugih kategorijah. Pokojnina je prejemek, dopust je pravica, olajšava pa je logiično da se lahko prizna samo titsim, pri katerih je kaj za vzeti, kajne?

Se mi zdi, da malo mešaš jabolka in hruške in želiš na vso silo spremeniti dejstva…

New Report

Close