Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kvaliteta margarine – Ali kdo ima rezultate Zveze potrošnikov

Kvaliteta margarine – Ali kdo ima rezultate Zveze potrošnikov

Žal nisem naročnica na revijo Zveze potrošnikov Slovenije in ne morem pogledati rezultatov. Ali kdo ve, kako se je odrezala LIDLOVA margarina? Kakšno oceno je dobila, glede na druge?
Obstajajo namreč velike razlike v cenah – od 1,72€/kg za znamko Vita D’or iz Lidla, pa do 8,84€/kg za znamko Vitaquell.

Že sama povezava besed kvaliteta in margarina je več kot smešna. Mogoče iščeš katera margarina je malo manj škodljiva od druge?

se strinjam z 6633.

rajši uporabljajte maslo.

nova
Uredništvo priporoča

vsekakor odsvetujem uporabo margarine. maslo v zmernih količinah je veliko boljše.
iz tega gledišča, da je margarina slaba maščoba, je čisto vseeno katero uporabljaš. skoraj upam se trditi, da manj, ko ima dodatkov, boljša in cenejša je.

Žal nas je SLO kar veliko takšnih, ki smo veseli, če lahko kupimo margarino.

O putru oz. maslu lahko le sanjamo.


Se strinjam.
Ali lahko kdo napiše, kako so se uvrstile margarine po kakovosti?

v hoferju je slovenski puter zmerne cene, pa raje pojejte manj in tisto kvalitetno!

Najbolj nehrana kar jih obstaja je margarina.Nikoli ne bi smela na police.Pa še za prašiče,da bi se hitrerje redili je bila prvotno namenjena.Mnogo teh prašičev je zbolelo in gadnilo,še preden bi jih človek pokončal.Ona se ne pokvari,ne plesni,niti žužki je ne marajo,to samo zato,ker to ni hrana,ampak obdelana plastika.Ja res je,samo en atom ima manj od plastike.Zdaj pa jej to in hrani raka!Ne izgovarjajte se na to,da je ceneje kot puter.Ni vredna enega centa!

razumem, da je za povprečen žep margarina bistveno cenejša. in mislim, da avtorico zanima, ali je margarina za 8 € res toliko boljša od tiste za 2€.

moj namen ni bil nikogar poniževati, a iz gledišča zdrave prehrane je verjetno vseeno, katero kupuješ. tudi tista z 20 dodatki in visoko ceno, je samo margarina. prihaja pa čas peke in sladic in verjamem, da je razika v ceni pri večjih količinah občutna.

sama sem želela le poudariti, da je vprašanje, če je tista m za 8 € res toliko boljša od cenejših, glede na to, da so vse pač samo margarina. in da iz tega gledišča človek kupi pač tisto, kar se mu zdi cenovno ugodneje.

Margarine vsebujejo trans maščobe, ki znižujejo dober holesterol in zvišujejo slabega, zato prste stran od margarin, pa naj bodo še tako kvalitetne! http://en.wikipedia.org/wiki/Margarine

Revije nimam pri roki, je pa Rama classic bila nekje pri vrhu, če ne na samem vrhu.

Pa veš, da obstajajo tudi taki, ki zavestno ne kupujejo niti sanjajo ne o enem ne o drugem, ker je oboje preprosto – maščoba, ki ni okej. Povsem dovolj maščobe dobimo iz druge hrane, osebno tudi mesa ne jem, pa še vedno mislim, da zaužijem dovolj maščobe z mlečnimi izdelki, predvsem jogurti, mlekom, nemastnimi skutami in svežimi siri. Uporabljam pa le olivno in laneno olje. Ostale maščobe odpadejo na celi črti, predvsem maslo in margarina. Torej nimaš se kaj sama seb smilit in sanjat o maslu.

Najboljšo oceno imata Fruit d’Or (5,38 EUR/kg) in Rama classic (3,38-3,98 EUR7kg) (4,6). Naslednja je Sparova Vital (2,1 EUR/kg).

Lidlova ima odlično ocenjeno razmerje maščobnih kislin omeg a 6 in omega 3 ter odlične ocene za kakovost maščobe, ima pa nižje ocenjene senzrične lastnosti, skupna ocena pri ceni 1,72 EUR/kg pa je 3,9.
Vse na testu imajo oceno od 3,7 navzgor, če ne upoštevamo deklaracije (čeprav je pomembna) in senzoričnih ocen (recimo da so stvar okusa) so vse dokaj dobro ocenjene glede razmerja med maščobnimi kislinami, oceno indeksa aterogenosti in oceno kakovosti mačovbe.
Gea, Hofer in Vitaquell (najdražja!) so vse ocenjene slabše (pod 3,5)

Aja, če bi jaz kupovala margarino, bi se na podlagi tega testa odločila za Sparovo – za relativno nizko ceno dobiš izdelek, ki za dvema precej dražjima zaostaja komaj kaj (ocena 4,5).

Pa veš, da obstajajo tudi taki, ki zavestno ne kupujejo niti sanjajo ne o enem ne o drugem, ker je oboje preprosto – maščoba, ki ni okej. Povsem dovolj maščobe dobimo iz druge hrane, osebno tudi mesa ne jem, pa še vedno mislim, da zaužijem dovolj maščobe z mlečnimi izdelki, predvsem jogurti, mlekom, nemastnimi skutami in svežimi siri. Uporabljam pa le olivno in laneno olje. Ostale maščobe odpadejo na celi črti, predvsem maslo in margarina. Torej nimaš se kaj sama seb smilit in sanjat o maslu.[/quote]

nikoli ne poješ nobenega piškota, biskvita, rogljička, torte?

Hvala za izčrpno poročilo, torej je Sparova za to ceno najboljša.
Na Lidlovi piše sončnična margarina, mislila sem, da je iz stisnjenih sončničnih semen. No, res da je polno drugih dodatkov. Toda to kar pišete zgoraj, da je iz plastike???

ni zdrava, ker je narejena iz industrijsko pridobljenih rastlinskih olj. ne glede na to, katero znamko boste kupili, margarina vsebuje trans maščobe, ki jih telo težko prebavlja in lahko vplivajo na zamašenost ožilja. čeprav je narejena iz rastlinskih maščob, so to olja najslabše kakovosti.
se je pa tudi pri tem ocenjevanju še enakrat pokazalo, da najdražje stvari niso nujno tudi najboljše.

Kaj točno so pa ocenjevali? Bi res rada vedela, ker so bile nazadnje, ko sem preverjala,Vitaquell vrhunske margarine, ki se ne morejo primerjati s kakšno Ramo. Za druge navedene ne vem, ker v zadnjem času nisem brala deklaracij. Mi ne moremo uporabljati masla, ker imamo v družini dva alergika (mleko) in sem se pred par leti, potem ko sem temeljito preverila vse margarine na tržišču, odločila za Vitaquell Extra Vital. Mogoče bi pa morala spet naredit tržno raziskavo?

Zdaj sem šla prav še enkrat preverit. Njene sestavine so : rastlinsko olje oljne ogrščice, mešanica hladno stisnjenih olj (sončničnega, oljne ogrščice, pšeničnih kalčkov), voda, rastlinska mast (palmovo olje, mast palmovih jedrc), emulgator sončnični lecitin, barvilo razoljen korenčkov izvleček, limonov sok, rastlinski vitamin E (40 mg/100g).
Vsebnost maščob (60 g/100g) : Nasičene maščobne kisline 14g- 23{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, enkrat nenasičene maščobne kisline 28 g – 47{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, večkrat nenasičene maščobne kisline 18 g – 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}; od tega linolna kislina (omega 6) 14,7 g in alfa -linolenska kislina (omega 3) 3,3 g. Holesterol < 2mg, nartij< 0,04g. Hladno stisnjenih olj je najmanj 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je brez umetnih barvil in konzervansov, trdilcev in arom. V čem jo torej prekašajo bolje ocenjene? Hvala za odgovor in lp.

margarina je iz nafte

testi iz Vipa se ne smejo limat na forume, je bilo obvestilo v eni številki

Vitaquell je dobila zelo slabe ocene za mazavost. PAč ostale se lepše mažejo. ČE pa dobro prebereš test, je najbolj kvalitetna Vitaquell, samo ne maže se tako lepo in ni lepa na pogled, pa je zato dobila slabše ocene.

Pa veš, da obstajajo tudi taki, ki zavestno ne kupujejo niti sanjajo ne o enem ne o drugem, ker je oboje preprosto – maščoba, ki ni okej. Povsem dovolj maščobe dobimo iz druge hrane, osebno tudi mesa ne jem, pa še vedno mislim, da zaužijem dovolj maščobe z mlečnimi izdelki, predvsem jogurti, mlekom, nemastnimi skutami in svežimi siri. Uporabljam pa le olivno in laneno olje. Ostale maščobe odpadejo na celi črti, predvsem maslo in margarina. Torej nimaš se kaj sama seb smilit in sanjat o maslu.[/quote]

nikoli ne poješ nobenega piškota, biskvita, rogljička, torte?[/quote]

Zadnjih 10-15 let prav gotovo nisem jedla ne biskvita, ne piškota, ne rogljička ne torte………..ne nikakršnih sladkarij, razen temne čokolade, sladoleda in kakšnih bombonov.
Sicer pa sem Istranka, in če poznaš kaj naše sladkarije, v njih ni maščob, ne v klasičnem pandišpanju, ne v kroštolih (ki se sicer cvrejo v olju), ne v navadnih piškotih v katere se daje smetana, tko da….Ne, ne poznam masla ne margarine pri kuhi, tako me je mami naučila, in tukaj nadaljujem in prevzamem recepte ki so čimbolj zdravi in enostavni.

Z leti sem izključila iz prehrane bel rafiniran sladkor, moko, ampak to je čisto druga zgodba, moja in ne sodi sem. Hotela sem ti le povedat, da smo take kuharice ki znamo kaj narediti tudi veliko bolj zdravo in z malo maščob (ali nič)

nikoli ne poješ nobenega piškota, biskvita, rogljička, torte?[/quote]

Zadnjih 10-15 let prav gotovo nisem jedla ne biskvita, ne piškota, ne rogljička ne torte………..ne nikakršnih sladkarij, razen temne čokolade, sladoleda in kakšnih bombonov.
Sicer pa sem Istranka, in če poznaš kaj naše sladkarije, v njih ni maščob, ne v klasičnem pandišpanju, ne v kroštolih (ki se sicer cvrejo v olju), ne v navadnih piškotih v katere se daje smetana, tko da….Ne, ne poznam masla ne margarine pri kuhi, tako me je mami naučila, in tukaj nadaljujem in prevzamem recepte ki so čimbolj zdravi in enostavni.

Z leti sem izključila iz prehrane bel rafiniran sladkor, moko, ampak to je čisto druga zgodba, moja in ne sodi sem. Hotela sem ti le povedat, da smo take kuharice ki znamo kaj narediti tudi veliko bolj zdravo in z malo maščob (ali nič)[/quote]

potem pa te prosim za kak recept za sladico brez maščob, bi jo poskusila naredit, lahko?

nikoli ne poješ nobenega piškota, biskvita, rogljička, torte?[/quote]

Zadnjih 10-15 let prav gotovo nisem jedla ne biskvita, ne piškota, ne rogljička ne torte………..ne nikakršnih sladkarij, razen temne čokolade, sladoleda in kakšnih bombonov.
Sicer pa sem Istranka, in če poznaš kaj naše sladkarije, v njih ni maščob, ne v klasičnem pandišpanju, ne v kroštolih (ki se sicer cvrejo v olju), ne v navadnih piškotih v katere se daje smetana, tko da….Ne, ne poznam masla ne margarine pri kuhi, tako me je mami naučila, in tukaj nadaljujem in prevzamem recepte ki so čimbolj zdravi in enostavni.

Z leti sem izključila iz prehrane bel rafiniran sladkor, moko, ampak to je čisto druga zgodba, moja in ne sodi sem. Hotela sem ti le povedat, da smo take kuharice ki znamo kaj narediti tudi veliko bolj zdravo in z malo maščob (ali nič)[/quote]

Od kdaj je pa smetana brez maščob?

Lej, maščobe telo potrebuje, tako da ni razloga, da bi se jim izogibal na vse kriplje. Ampak tako kot pri večini hranil je fajn, da jih dobiš iz dobrega vira.
Skratka, smetana je še kako mastna zadeva.

Zadnjih 10-15 let prav gotovo nisem jedla ne biskvita, ne piškota, ne rogljička ne torte………..ne nikakršnih sladkarij, razen temne čokolade, sladoleda in kakšnih bombonov.
Sicer pa sem Istranka, in če poznaš kaj naše sladkarije, v njih ni maščob, ne v klasičnem pandišpanju, ne v kroštolih (ki se sicer cvrejo v olju), ne v navadnih piškotih v katere se daje smetana, tko da….Ne, ne poznam masla ne margarine pri kuhi, tako me je mami naučila, in tukaj nadaljujem in prevzamem recepte ki so čimbolj zdravi in enostavni.

Z leti sem izključila iz prehrane bel rafiniran sladkor, moko, ampak to je čisto druga zgodba, moja in ne sodi sem. Hotela sem ti le povedat, da smo take kuharice ki znamo kaj narediti tudi veliko bolj zdravo in z malo maščob (ali nič)[/quote]

potem pa te prosim za kak recept za sladico brez maščob, bi jo poskusila naredit, lahko?[/quote]
Evo izvoli, če ti je všeč, recept cca za istrske piškote, pandišpanjo, pinco in kroštule. Sem morala kar mami poklicat, da me je spomnila na recepte, ker jaz tega že leta in leta nisem delala…..

Domači istrski biškoti (mi smo rekl na B, biškoti)
1kg moke zmešane s pecilnim praškom, 50 dag sladkorja, vanilijev sladkor, 10 jajc, dve kisli smetani, pikico soli, in štaub cuker za konc ki ga lahko zmešaš z vanilin sladkorjem ali pravo vaniljo v stroku, potem omamno dišijo). Zmešaš, pač klasično jajčka s sladkorjem, not dodajaš moko s praškom in vanilijo, smetano. Pustiš počivat, pregneteš, razvaljaš, daš pečt na 180 cca 15 minut, poštavbaš.

Pandišpanja, tko nekak: 10 jajc, 40 dag sladkorja z malo vanilije zraven, 40 dag moke, limonina skorja. Jajčka spet klasično zmešaš s sladkorjem, dodaš pazljivo moko in rahlo mešaš, dodaš naribano skorjo limone, in daš v pomokan model pečt cca 1 uro na 180 stopinj.

Pinca, kokr se spomnim gre not: na 50 dag moke, mal kvasa, 15 dag sladkorja in vanilin zraven, 2 cela jajčka in 2 rumenjaka, 2 kozarca mleka, pest rozin, 2 žlici šnopsa, limonina naribana skorja, pikica soli. Pripraviš vse sestavine kot za kruh, torej daš v mal mleka kvas in sladkor, pa ko vzhaja vse skupaj v moko skupaj z vsemi sestavinami, gneteš, dodajaš mlek po izbiri dokler ni testo mehko, voljno, vzhajaš ene 2x na toplem daš pečt za 1 uro, uro pa pol, na 180 (jaz dajam vse skor na 180). SIcer men marsikdaj ne uspe, ali je preveč trdo, ali pa popoka, tko da je treba met ‘roko’ za tole…

Pa seveda kroštule, ki se kot rečeno cvrejo v olju! Recept za kroštole je isti kot za domače rezance, torej moka, jajc, pikica soli, notr pač dodaš še ene 10dag sladkorja na pol kile moke, žličko šnopsa, vanilin cukra. zamešaš in razvaljaš na zelo zelo tenko, kot za rezance, potem pa režeš v trakove, ki jih zavešeš v mašnico in pečeš v vročem olju le nekaj minutk, da rahlo porumenijo, odcediš in poštavbaš.

Eko, če ti je všeč je to to….

SIcer je res kar 1€ razlike mes maslom in margarino ampak pomembno dejstvo pa je, da ne enega ne drugega v prehrani ne potrebujemo. Zato je nasvet tudi za res reveže kar na mestu. Črtajte margarino iz prehrane in tako vsaj nekaj naredite zelo pomembnega naredite za svoje zdravje. Vskae toliko pa si privoščite maslo. Na dve margarine eno maslo pa si cenovno spet na istem. Sicer pa kupiš oljčno olje (pri nekaterih oljkarjih ga dobiš po preteku certifikata zastonj) in pečeš, kuhaš na dobri maščobi. Enega oljkarja imaš na tem forumu in je že večkrat ponudila olje. Tako, da malo manj izgovorov pa kaj narest.

New Report

Close