Najdi forum

Vložila sem vlogo za ločitev na okrožno sodišče, v njem sem dala tudi predlog razdelitve premoženja, zdaj pa so mi poslali sklep, da niso stvarno pristojni za delitev premoženja in se bo postopke naprej vodil kot nepravdna zadeva na okrajnem sodišču. Ali je to mediacija ali kaj?
Znanka (sva iz istega kraja), ki se je tudi ločevala je vse skupaj opravila na okrožnem sodišču. Je imel kdo podoben primer?

To pomeni, da bodo normalno nadaljevali s postopkom ločitve (vedno je to nepravdni postopek). Za delitev premoženja pa bo treba sprožit nov postopek (pravdni).

Tudi jaz sem v tožbo za ločitev vključila predlog za delitev premoženja. Ni bilo komplicirano, sva se strinjala. Vendar je na obravnavi (eni in edini) sodnica rekla, da nismo tam zaradi premoženja ampak zaradi ločitve in otrok, ter naju poslala k notarju. Tako nama ta strošek ni bil prihranjen 🙁
V naprej pa me niso nič obveščali, kaj bodo obravnavali in česa ne.

Ločitveni postopek bo normalno tekel na okrožnem sodišču, postopek glede premoženja pa je sodnica izločila iz razloga, da je za to stvarno pristojno okrajno sodišče, in sicer najprej v nepravdnem postopku. Sama zdaj to razumem, da ločitev gre normalno naprej, premoženje pa je drug postopek in če se ne bova dogovorila v nepravdnem postopku se bova tožarila glede premoženja.
In ves ta čas bom morala moža prenašat v hiši, ki je sicer v celoti pisana name, ker se noče izselit.

New Report

Close