Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Učiteljica rekla:spravite se že enkrat v to “kurčevo kolono”

Učiteljica rekla:spravite se že enkrat v to “kurčevo kolono”

Sem mama petošolskega otroka ene izmed MB šol. Pri pouku angleščine jim učiteljica včasih reče, da so bebčki…itd.To me ne boli toliko, vendar, da jim pove, naj že grejo enkrat v to “kurčevo kolono”, da so “fukjeni”( opr.izrazu ), pa ni ne vzgojno, ne poučno.To so divji petošolski hormoni, ampak kljub vsemu nežne dušice…Enemu otroku je celo rekla, če se ne bo ohladil, naj se vrže pri oknu dol…Ne vem, kaj naj rečem in na koga naj se obrnem…Ne hodim v šolo za vsako pesjo dlako, vendar imamo nekateri starši počasi že dovolj….Otroka sem pr krat vprašala, naj mi odkrito pove in vedno prideva o enkakega zaključka…JE TO SPLOH VZGOJNO V SLO ???

A veste kaj, dragi starši, če bi bili otroci vzgojeni primerno, učiteljem ne bi prekupelo in ne bi prihajalo do tega. Pa ste vprašali vašega sinka kaj je botrovalo temu izpadu? V katero je učiteljica otroke nagovarjala, naj se postavijo v kolono? Najbrž ne prvič, niti drugič ali tretjič….

No, tak besednjak zahteva razgovor pri učiteljici. Najprej. Potem pa še kje. Tudi če so grozni (in premnogi so, vem!), je bolje stopiti za trenutek iz razreda in se skontrolirat. Nihče se na delovnem mestu ne sme tako pogovrajati.
Seveda, če je to vse res. Res je tudi, da otroci marsikaj povedo. Zato – preveriti pri učiteljici. Tudi, če je res rekla, pa bo rekla ne, ji bo vaša umirjena reakcija (kulturna, ne na nivoju tistega besednjaka, haha) dala misliti.

nova
Uredništvo priporoča

Kot učitelj vam lahko povem da takšno izražanje pri učiteljih vsekakor ni primerno in v skladu s pravili, oglasite se pri ravnatelju.

Lp

Je mogoče govora o OŠ Franceta Prešerna?

Ne, verjetno o OS Angela Besednjaka. Sola je totalni poden.

Od kdaj pa to ? V mojih časih je veljala za eno bolj urejenih.

ni pomembno katera šola je vendar je učiteljica uporabila apsolutno narobe izraz za to tako da bi se morali pogovoriti pri ravnatelju. sicer pa otroci si včasih želijo meti ”pomodernizirane” učiteljice tako da če ta učiteljica uporablja take izraze z zasebnem življenju v javnem torej v šoli pa ji občasno pobegnejo verjetno to pomeni da je ena izmed učiteljic ki so zabavne in atraktivne do otrok. zdaj pa če je to res morate presoditi sami kar je najbolše za otroka. le glejte da nebo dobil še slabše učiteljice. lp.

Objava čaka odobritev

New Report

Close