Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek državna pokojnina…ukinjena !?

državna pokojnina…ukinjena !?

…najprej se bodo oglasili nekateri ki vse skupaj gledajo kort “furmanski konj”, pa nikoli niso delali, nič vplačali, pa to so samo t’spodnji, pa…
…kaj pa, ko je ostala neka ženska doma kot gospodinja, kupovala vse kot vsi in plačala davek ter kar je najvažnejše, ker je ostala doma omogočila nekomu drugemu zaposlitev !
…zakaj ji na starost ne omogočit, da si kupi vsaj nekaj kruha in najnujnejšega !?

Kakšne davke plačevala? Prispevke ves čas, ko ni bila zaposlena?

Ja, ljuba duša, tvoj zorni kot je pa res poenostavljen; pa mi ti odgovori, če se tebi zdi pošteno, da nekdo dobiva državno pokojnino, ki je manjša le nekaj evrov od delavčeve, ki je oddelal polno delovno dobo?
in če že sprašiuješ – olajšave pri dohodnini je imel mož, ker je žena bila vzdrževani član.

Edino pravilno je, da se tovrstne pokojnine ne izplačujejo več iz pokojninske malhe, kot so se doslej.
Izplačevale se bodo iz sociale, vkolikor bo res materialno stanje upravičeno.

nova
Uredništvo priporoča

Kakšne davke plačevala? Prispevke ves čas, ko ni bila zaposlena?[/quote]

…vsi tekom življenja kupljeni produkti so obdavčeni !!… po vprašanju predvidevam, da si proti, boš imel/a ti več…

isti kurac je tvoja plača (v kolikor je iz proračuna)
saj se država dnevno zapufava za 5 000 000 €

Ja, ljuba duša, tvoj zorni kot je pa res poenostavljen; pa mi ti odgovori, če se tebi zdi pošteno, da nekdo dobiva državno pokojnino, ki je manjša le nekaj evrov od delavčeve, ki je oddelal polno delovno dobo?
in če že sprašiuješ – olajšave pri dohodnini je imel mož, ker je žena bila vzdrževani član.

Edino pravilno je, da se tovrstne pokojnine ne izplačujejo več iz pokojninske malhe, kot so se doslej.
Izplačevale se bodo iz sociale, vkolikor bo res materialno stanje upravičeno.[/quote]

…ja ljuba duša, ali se tebi zdi normalno, da npr. nek privatnik v pokojninsko malho prispeva le drobiž od svojega prijavljenega minimalca !??… ali se ti zdi bla bla bla…

Kakšne davke plačevala? Prispevke ves čas, ko ni bila zaposlena?[/quote]

…vsi tekom življenja kupljeni produkti so obdavčeni !!… po vprašanju predvidevam, da si proti, boš imel/a ti več…[/quote]

Se zelo strinjam, z Millenno. Prispevke pa je najbrž zanjo plačeval mož.

Če bo Slovenijo kaj uničilo, jo bo zavist.

Ja, ljuba duša, tvoj zorni kot je pa res poenostavljen; pa mi ti odgovori, če se tebi zdi pošteno, da nekdo dobiva državno pokojnino, ki je manjša le nekaj evrov od delavčeve, ki je oddelal polno delovno dobo?
in če že sprašiuješ – olajšave pri dohodnini je imel mož, ker je žena bila vzdrževani član.

Edino pravilno je, da se tovrstne pokojnine ne izplačujejo več iz pokojninske malhe, kot so se doslej.
Izplačevale se bodo iz sociale, vkolikor bo res materialno stanje upravičeno.[/quote]

…ja ljuba duša, ali se tebi zdi normalno, da npr. nek privatnik v pokojninsko malho prispeva le drobiž od svojega prijavljenega minimalca !??… ali se ti zdi bla bla bla…[/quote]

Če to zatrdno veš, ga prijavi! Enako kot prijavi tistega, ki nekaj naredi na črno!

Kakšne davke plačevala? Prispevke ves čas, ko ni bila zaposlena?[/quote]

…vsi tekom življenja kupljeni produkti so obdavčeni !!… po vprašanju predvidevam, da si proti, boš imel/a ti več…[/quote]

Aha, take davke torej. Ja, si imela prav. V tem primeru sem absolutno proti. Po tvoji logiki bi se lahko vsi zaposleni odločili, da prejmejo akr celotno plačo, brez prispevkov. Ko bomo prilezli do pokojnine jo bomo pa ravno tako pričakovali! Tako en gre. Denar mora od nekje priti, da lahko gre naprej. Saj pa nisi mislila, da ga kar s čarobno palčko pričarajo.

Povej mi razliko – zakaj bi ti bila upravičena do pokojnine, ko se ti celo življenje ni dalo delat in nisi nič plačevala?

Mi in vsi pa naj plačujemo zate in tebi enakim zato, da ti ni bilo treba nikoli delat???

Opa, seveda sem proti. Ker je tvoje razmišljanje popolnoma egoistično in misliš samo in izključno na svojo rit.

Pa ne mešat tukaj davkov na kupljene stvari, ker jabolka niso hruške.

…ja ljuba duša, ali se tebi zdi normalno, da npr. nek privatnik v pokojninsko malho prispeva le drobiž od svojega prijavljenega minimalca !??… ali se ti zdi bla bla bla…[/quote]

Če to zatrdno veš, ga prijavi! Enako kot prijavi tistega, ki nekaj naredi na črno![/quote]

ja in pokojninska ter državna blagajna bo po tem čudežno rešena…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

…vsi tekom življenja kupljeni produkti so obdavčeni !!… po vprašanju predvidevam, da si proti, boš imel/a ti več…[/quote]

Se zelo strinjam, z Millenno. Prispevke pa je najbrž zanjo plačeval mož.

Če bo Slovenijo kaj uničilo, jo bo zavist.[/quote]

kakšne najbrž prispevke ?

Če to zatrdno veš, ga prijavi! Enako kot prijavi tistega, ki nekaj naredi na črno![/quote]

ja in pokojninska ter državna blagajna bo po tem čudežno rešena…[/quote]

Rešena verjetno ne, definivno pa bi bila v boljšem stanju, če bi vsi plačali vse, kar morajo.

ja in pokojninska ter državna blagajna bo po tem čudežno rešena…[/quote]

Rešena verjetno ne, definivno pa bi bila v boljšem stanju, če bi vsi plačali vse, kar morajo.[/quote]

v boljšem stanju bi bila tud, če država nebi več zaposlovala javne uprave in ne plačevala vas, ki visite med delovnikom po chatih in forumih, pa če prištejemo še tistih par privatnikov, pa smo že na zeleni vejici

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja, ljuba duša, tvoj zorni kot je pa res poenostavljen; pa mi ti odgovori, če se tebi zdi pošteno, da nekdo dobiva državno pokojnino, ki je manjša le nekaj evrov od delavčeve, ki je oddelal polno delovno dobo?
in če že sprašiuješ – olajšave pri dohodnini je imel mož, ker je žena bila vzdrževani član.

Edino pravilno je, da se tovrstne pokojnine ne izplačujejo več iz pokojninske malhe, kot so se doslej.
Izplačevale se bodo iz sociale, vkolikor bo res materialno stanje upravičeno.[/quote]

…ja ljuba duša, ali se tebi zdi normalno, da npr. nek privatnik v pokojninsko malho prispeva le drobiž od svojega prijavljenega minimalca !??… ali se ti zdi bla bla bla…[/quote]
draga moja, jaz imam v svoji firmi minimalca, ker pa imamo dobiček ( to je to kar ostane potem ko nekaj kupimo po nabavni ceni, prodamo po prodajni ceni, z razliko plačamo vse stroške in kar ostane je dobiček….pojasnim tistim, ki ne vejo…), nam naša država pobere davek na dobiček in, če si hočem le-tega pokoristit v privat namene, me opili še z davkom na izplačani dobiček. tako je naša ljuba država od mene konkretno prejela že za kak miljonček davkov. pa ne mo o prikrivanju in mutenju, ker se je davkarija že parkrat zaman pasla po moji firmi, samo, ko ne najdejo napake, se obesijo pa na vejice in pike v dokumentih, tako, da še stega naslova vplačam vsako leto par tisočakov. Letos grem na dopust na Ciper…..

Moja tašča je hodila v službo 9 let. Po rojstvu prvega od dveh otrok je ostala doma na kmetiji, kjer je fajn delala cele dneve. Govorimo pa o kmetijici 2ha, na hribovitem kraškem svetu. Danes bo ostala še brez tistih fičnikov, stara, obnemogla, ker pa nima min tisith deset ali petnajst let delovne dobe, se ji ne šteje njeno delo in vplačevanje nikamor. Je pred leti, ko tast zgaran šel v invalidsko, spraševal, če bi se dalo tista njena leta priključit nejgovim, da bi dobival polno penzijo, pa se ni dalo nič!!!
Stara sta pa 75 in 76 let. K sreči imata našo družino, da jima pomagamo, ker svojih stroškov pri treh otrocih pa res nimamo. Res pa je, da jima pomagamo, kolikor le moremo in da se zelo dobro razumemo!

Povej mi razliko – zakaj bi ti bila upravičena do pokojnine, ko se ti celo življenje ni dalo delat in nisi nič plačevala?

Mi in vsi pa naj plačujemo zate in tebi enakim zato, da ti ni bilo treba nikoli delat???

Opa, seveda sem proti. Ker je tvoje razmišljanje popolnoma egoistično in misliš samo in izključno na svojo rit.

…kdo je tukaj egoist je meni jasno, torej po tvoje vsem, “ki se jim ne da delat” ukinit vsako pomoč, ne glede na to zakaj ne delajo… in zakaj starostnikom čez 65 let ne omogočit vsaj nekaj minimalnega…? … in ponovno, mogoče je ta oseba omogočila nekomu drugemu zaposlitev, brezposelnih pa bo tako ali tako vedno dovolj… in želim ti zdravje ter ostalo, da si omogočiš normalno življenje v starosti…

Glej, sočustvujem z dano situacijo. Ampak ta čas, ko je bila doma bi lahko plačevala prispevke. Pa jih ni. Zdaj pač je kakor je. Verjamem, da je težko. Sploh, ker se breme naprti na nekoga drugega. Ampak tako je pravilno. in mogoče bodo tisti, ki sem jim danes ne da delati, pa bi lahko, začeli razmišljat o tem, da na stara leta niti za kruh ne bodo imeli. Nikomur ne privoščim ampak če moramo plačevati vsi, potem plačujmo vsi.

draga moja, jaz imam v svoji firmi minimalca, ker pa imamo dobiček ( to je to kar ostane potem ko nekaj kupimo po nabavni ceni, prodamo po prodajni ceni, z razliko plačamo vse stroške in kar ostane je dobiček….pojasnim tistim, ki ne vejo…), nam naša država pobere davek na dobiček in, če si hočem le-tega pokoristit v privat namene, me opili še z davkom na izplačani dobiček. tako je naša ljuba država od mene konkretno prejela že za kak miljonček davkov. pa ne mo o prikrivanju in mutenju, ker se je davkarija že parkrat zaman pasla po moji firmi, samo, ko ne najdejo napake, se obesijo pa na vejice in pike v dokumentih, tako, da še stega naslova vplačam vsako leto par tisočakov. Letos grem na dopust na Ciper….. [/i]

…z minimalcem pa na dopust na Ciper… prepričan sem , da so vedno vsi davki plačani in vedno vse zasluženo na pošten način !???

Glej, sočustvujem z dano situacijo. Ampak ta čas, ko je bila doma bi lahko plačevala prispevke. Pa jih ni. Zdaj pač je kakor je. Verjamem, da je težko. Sploh, ker se breme naprti na nekoga drugega. Ampak tako je pravilno. in mogoče bodo tisti, ki sem jim danes ne da delati, pa bi lahko, začeli razmišljat o tem, da na stara leta niti za kruh ne bodo imeli. Nikomur ne privoščim ampak če moramo plačevati vsi, potem plačujmo vsi.[/quote]

…ja in ko bo npr. partner izgubil službo mu boš ti s svojim minimalcem plačeval/a vse prispevke !!!

No, odgovori na vprašanje, ki sem ga že zastavila:
pa mi ti odgovori, če se tebi zdi pošteno, da nekdo dobiva državno pokojnino, ki je manjša le nekaj evrov od delavčeve, ki je oddelal polno delovno dobo?

In kdo govori, da ne bo več državne pokojnine, bo, a ne iz naslova vplačanih prispevkov – ker sem ne spada, temveč iz socialne.

Glej, sočustvujem z dano situacijo. Ampak ta čas, ko je bila doma bi lahko plačevala prispevke. Pa jih ni. Zdaj pač je kakor je. Verjamem, da je težko. Sploh, ker se breme naprti na nekoga drugega. Ampak tako je pravilno. in mogoče bodo tisti, ki sem jim danes ne da delati, pa bi lahko, začeli razmišljat o tem, da na stara leta niti za kruh ne bodo imeli. Nikomur ne privoščim ampak če moramo plačevati vsi, potem plačujmo vsi.[/quote]

Ja, če bi imela iz česa plačevat. oče je bil fizični delavec, dva otroka pa dijaka oz. študenta v dijaških domovih. Hči je konec študija žal umrla. Doma so pridelali krompir, mleko, jajca, meso, ampak živlejnje je še marsikaj drugega kot futr za v usta!
saj vem, da moramo šparat, ampak, če moramo vsi, potem dajmo VSI! imamo pa ene, ki jim niti pod razno ne pade na pamet, da bi šparali. Računa se pa potem, da se bo šparalo na račun resničnih revežev. To pa potem boli!

Namesto državne pokojnine bodo upravičeni lahko prejemali socialno pomoč.
za pokojnino niso prispevali ničesar, tako da je logično, da bo šla pomoč iz drugega naslova.
Ne vem, kaj je tu nejasnega?

…kaj je zate pošteno… ali to, da je ta, ki je celo življenje delal in ima sedaj min pokojnino tekom življenja imel doma še brezposelno partnerko ( razlogi taki in drugačni), ki bo sedaj brez karkoli (ja seveda po novem neka sociala bla bla bla, ki pozneje zakolje dediče…)…

Sikajo zato, ker to ne bo avtomatično kot dosedaj, saj bodo preverjali celotno materialno stanje – se pravi celotno premoženje … to jih “skrbi”, saj marsikateri upokojenec smatra, da je povsem logično, da prebiva v preveliki nepremičnini, hkrati pa še prejema pomoč …

…kaj je zate pošteno… ali to, da je ta, ki je celo življenje delal in ima sedaj min pokojnino tekom življenja imel doma še brezposelno partnerko ( razlogi taki in drugačni), ki bo sedaj brez karkoli (ja seveda po novem neka sociala bla bla bla, ki pozneje zakolje dediče…)…[/quote]

Sem ti že zgoraj napisala, da je v primeru preživljanja partnerja imel zaposleni vseskozi olajšavo pri dohodnini. Kaj ti spet ni jasno? Torej že celo življenje koristijo olajšave …

New Report

Close