Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrečke v trgovinah

vrečke v trgovinah

Me zanima vaše mnenje o nakupovalnih vrečkah. Sedaj so v Sloveniji uvedli redno plačilo le teh, v tujini so še vedno brezplačne in to iz reciklažnega materiala. Sem kupovala v prodajalni Still – puli po ceni 54.- eurov in prodajalka mi predlaga nakup vrečke. Želela sem puli samo omotan v papir , zakar mi odgovori, da nimajo brezplačnega papirja niti brezplačnih vrečk oky… sem se zahvalila in odklonila nakup ter odšla na tržnico po 1/2 kg repe. omotali so mi jo v 3 vrečke, plačala sem za vse skupaj 1 euro. Pa se sprašujem bo našim prodajalcem že kapnilo, da je stranka kralj? ali pa bomo dražje stvari še naprej hodili kupovati v tujino, kjer to ni nikakršen problem.

jaz pa ful podpiram odločitev trgovine za prodajo brez plastičnih vrečk! pa dajte se jih že odvadit. men gre pa na bruhanje, ko mi vsako jutro hoče sadjar uturit tri vrečke za tri vrste sadja posebej, potem bi vse tri zamotal še v četrto??? mislim haloooo, mene je ravno ta odnos prignal do tega, da imam vedno v torbici nakupovalno vrečkico, ki je hudo fensi in se zloži čisto na majhno! zame je kralj – eko kupec, ne tisti, ki gre iz trgovin s stotimi novimi vrečkami, sori.

jao jao zaradi ene vrečke se tok obremenjuješ…pejt tujino, meje so odprte, ne vem kdo te zadržuje
sem prepričana da nisi prvič v trgovini in pazi da ti krona ne pade z glave, če boš mela kakšno vrečko v torbici

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Jaz pa merkatorjeve male ali velike vrečke ponucam pri ločevanju odpadkov, se pravi vrečke za smeti ne kupujem…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

oh smo se razjezili nisem vas hotela užaliti in tudi treh vrečk ne potrebujem ampak kupljeno blago vendar morajo v nekaj omotati in če že prodajajo naj prodajajo reciklažne vrečke ne pa PVC! Čeprav bi vas rada videla kako boste odreagirale ko vam bo prodajalka pod nos pomolila nezavito blago, za katerega boste prekleto drago plačale.
in ja jaz sem ena tistih, ki hočem za svoj denar pošten nakup!

Zakaj kompliciraš, nosi s sabo svojo vrečko, pa bo ok. Jaz vedno zavrnem ponujene vrečke. In ja, podpiram idejo o plačljivosti vrečk. Kriminalno se mi zdi, ko sem na hitri blagajni in tam so na razpolago tiste velike gratis vrečke, in pride nekdo, ki kupi samo sok in sendvič in zato vzame in uporabi to veliko vrečko!! Poje malico in vse skupaj s to vrečko vrže takoj v smeti. Katastrofa! Prav pike dobim, ko to vidim!

sem se spomnila ene dva dni nazaj so bile na blagajni tri deklice, vsaka je kupila en sendvič in vsaka prosila za eno vrečko, nato so to vrečko dale v nahrbtnik…zakaj???
je pa fajn da ni več na voljo teh malih vrečk…sam gužvo so naredili z njimi…jogurte v eno, salamce v drugo, paštete v tretjo…bemtiš

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Sam res, ej….glavno, da si ti kupec-kralj, briga te za vse ostalo. Zakaj že so ti morali repo zaviti v tri vrečke?

Jaz nosim vrečko s sabo

A vrečko za repo nosiš s sabo? Res si pofnjena! Pa ne bodite bolj papeški od papeža.

Zakaj kompliciraš, nosi s sabo svojo vrečko, pa bo ok. Jaz vedno zavrnem ponujene vrečke. In ja, podpiram idejo o plačljivosti vrečk. Kriminalno se mi zdi, ko sem na hitri blagajni in tam so na razpolago tiste velike gratis vrečke, in pride nekdo, ki kupi samo sok in sendvič in zato vzame in uporabi to veliko vrečko!! Poje malico in vse skupaj s to vrečko vrže takoj v smeti. Katastrofa! Prav pike dobim, ko to vidim![/quote]

Plačljivost vrečk? Ja, ampak samo, če so brez reklamnih napisov. Takoj, ko na njej piše Mercator ali Lidl ali karkoli pač, bi morala biti zastonj, saj jim delaš z njo reklamo!!!!!!!!!!!!

Jaz pa se strinjam z avtorico. Madona, kupiš pulover za 50 eur in ti ne more dat vrečke. Jaz bi tudi šla. Danes sem kupila za Bežigradom v eni čisto bedni trgovini dva kosa za 55 eur in je bila vrečka zastonj. HB

Ve ste pa bolj papeške od papeže.

to, da se več ne delijo vrečke kar tako vse povprek. Počasi se moramo ozavestiti vsi in v torbicah nositi ekološke vrečke. Meni jih je znanka za majhen denar kar zašila iz pisanega blaga, vsaka 3€, kar je minimalno. vsake toliko jih operem in gremo lepo naprej nakupovat. za večje nakupe uporabim kartonske škatle.
Še no prednost teh majnših platnenih vrečk sem opazila. Napolnim jo toliko, kolikor gre notri. NIč več ne nakupim za 2 ali 3 vrečke naenkrat.

Delavka, se strinjam. radi bi samo prišparali na kupcu. Če so tako eko, ok, potem naj zavijejo v papirnato vrečko. Pod pazduho puloverja ne moreš nest. Za vrečko pa je tudi brez veze, da se jo mora plačat. Pol naj plačam še elektriko, da se mi bodo vrata od trgovine odprla, da grem ven?!

Saj ni problem v tem, da ne dobi plastične vrečke! Problem je v tem, da ji ne ponudijo papirnate vrečke! Kje pa je res logika, da drago plača puli, potem pa ji ponudijo, da ji to dajo v plastično vrečko, ki jo mora plačat? Halo? Pa naj dajo kupljeno v papirnato vrečko!

so nam vse zavijali v papir, razen sadja in kruha, ki sta šla v škrtoc, kot smo rekli papirnati vrečki. Plastične vrečke so bile drage in ponavadi si kupil eno in jo drgnil mesece, dokler se ni čisto strgala. pa je bilo zadoščeno ekologji in potrošništvu.
bolj ko razmišljam, bolj vidim, da je bila bivša država glede določenih zadev, odlično urejena.

Se strinjam z delavko76. Pa naj dajo nakup v papirnato vrečko ( ki je dražja, zato je nimajo). Ni poanta v ekologiji, ampak v šparanju. Ekologija je samo izgovor. Tisti, ki je osveščen, je tako ne bo jemal.
Imam vrečko vedno v torbici, po nepotrebnem jih nikoli nisem jemala. Me pa moti, da bi nekomu pustila 54 evrov, kar je veliko denarja, pa bi si pulover nesla v roki, ker mi ne bi dali vrečke. Ko je..e tako trgovino. Je še veliko drugih.

Pa dejte no. Če kupiš en puli, a ga boš v rokah nosil. Se strinjam z avtorico. Pa naj dajo papir.

Me je zadnjič tudi mene zmotilo ko sem v leclerku kupovala živila in ene spodnje hlače. Te spodnje hlače so bile potem vržene v vrečko zraven kruha in salam. D.

Pa še to. Verjemite vse te vrečke mi plačamo. Nič ne gre iz žepa trgovcev verjemite.

Se strinjam. A boš sedaj pa v roki nosil. Ja Stil res komplicira. Pa še ni ne vem kako poceni, da se lahko tako afna.

Sram naj jih bo. Kupec je za njih zadnja stvar. Ko zadevo plača, za njih ni več važen. Upam, da kdo od njih to bere, da se bo malo zamislila, ali pa ne.

Men se zdi pa kar prav. Jaz bi prou prepovedala to plastičnno navlako. Kaj ma veze če si 54 evru zapravla tam. Kupec kralj? ahhhh….ja…..saj ni čudno, da smo kjer smo…..denar=vse ne?

jaz bi naredila točno tako kot si ti. LEpo bi se zahvalila in odšla brez pulija. Edino se ne strinjam, da je kupec kralj. Strinjam pa se, da ti morajo kupljeno blago v nekaj dat, saj ni edina opcija pvc vrečka, pa bi ji res lahko dali papirnato (ki je dražja ampak bi puli vsaj prodali), ali pa zavili v papir in bi bili vsi zadovoljni. To so za mene slabi trgovci.

Ja, seveda, ekološko pa blabla. Malo morgen!

Trgovci nimajo več zaslužkov, kot so jih bili vajeni in šparajo in služijo na vseh koncih, zato vrečke s svojim napisom prodajajo, ne pa zaradi skrbi za okolje, zaradi skrbi za svoj žep!

Ja, ko kupim nekaj, hočem imeti to v nekaj zavito, zaščiteno. Imam vedno vrečko v avtu, tudi kakšno v torbici, ni problema in če kupim eno stvar, je ok, ampak, če kupim pa 1 pulover, 1 kislo zelje, 1 jogurt in 1 meso, pač to ne morem vse skupaj nameta v eno vrečko! Pulover moram z nečim zaščitit, če se zelje zlije in zaščitit moram zelje, da če se zlije, ne zalije ostalega. Zato pa potrebujem vrečke in pričakujem, da mi pulover vsaj v nekaj zavijejo!

Vrečke z reklamnim napisom trgovca (ala Mercator, Tom Tailor, Sportina in podobno) ne kupujem! To je njihova reklama in če že nosim to vrečko, bi morali oni meni plačati moje oglaševalsko delo!

Jaz že več kot deset let nakupujem naokoli s pleteno košaro in več platnenimi vrečkami različnih dimenzij, ki jih lahko operem. Imajo kar stalno mesto v prtljažniku vozila.

Za smeti ne uporabljam vreč, jih seveda ločujem, male ločevalne kantice pa po vsaki uporabi pomijem in osušim. Po potrebi pomijem ročno tudi kontejner za smeti-malo limoninega soka in toplo vodo dam noter, zdrgnem s sirkovo krtačo, splaknem, okrog obrnem, da se posuši, pa je (Sicer komunalci perejo tudi gospodijnske kontejnerje 2x mesečno na tovornjaku).

Čakam, kdaj bodo uvedli spet papirnate vrečke tudi za nakup sadja in zelenjave po centrih, tržnicah, ipd. verjamem, da čimkasneje, ker so papirnate in lesene embalaže mnogokrat dražje od plastičnih vrečk na rolah. Meni ni problem s seboj kamorkoli (po zelje, repo, jagodičevje) prinest svoje embalaže, pa jo starirajo( umerijo tehtnico na 0) in kupim želeno. Sadje mi natehtajo v platneno vrečko, ki praktično nima teže. No problem.

Ko kupim kakšna oblačila, vzamem le račun in dam v svojo platneno vrečko.

Me pa tudi jezi, ker ni več možno kupovat svežega mleka ali pa olja v povratnih steklenicah – verjamem, da je procedura pridobivanja povratne embalaže in njeno čiščenje kar strošek, saj Slovenci mečejo in nalivajo v povratno stekleno embalažo marsikaj ( nafta, bencin, kurilno olje, čistila, škropiva, tekoča zdravila in ostalo, kar ne sodi v stekleniceza živila). meni osebno dolgotrajno mleko v tetrapakih, ki stoji npr. en mesec od polnjenja noter, nima več dobrega okusa, ker se mleko “navzame” vonja in okusa po plastiki. tudi zato, ker polnijo noter pri pasterizacijski temperaturi, pa se plastika segreje in odda svojo “aromo” in kakšne sestavine plastike, ki so verjetno noter sicer v dovoljenih mejah, vendar popolnoma nepotrebni. Nekateri imamo določena čutila malo bolj občutljiva in zaznamo marsikaj.

Če je le možno, kupujem živila v steklenicah (kis, sokovi za razredčit)

Mlekomat, punca, mlekomat! Bo šlo!

Mlekomat, punca, mlekomat! Bo šlo![/quote]

Ne, hvala! Okus in vonj mleka iz mlekomatov mi pa žal ne ustreza, je premočno in za moj okus premastno! Pred 30 leti je bilo po trgovinah na voljo lepo mleko v steklenicah, ki je imelo manj maščobe in ni imelo tistega močnega okusa in vonja po mleku takoj “iz krave”, kot to mleko iz mlekomata….

Ja, to so res hudi problemi …

Sicer sem pa pred par dnevi nakupovala v Zari, H&M in Orsayu, povsod dobila vrečke. Brez doplačila. Valjda znajo tiste cente v ceno blaga vkalkulirat?

New Report

Close