Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Maturantski ples - SKORAJ ME JE KAP ;-)

Default avatar

ateek

Izračunal sem koliko dobi plačilo na uro plesni učitelj oziroma plesna šola. 257,14€ na uro. Nas skubijo, da je joj. Enako nabite cene so za večerjo in organizacijo. Organizator pravi, da je ta dogodek le enkrat v življenju, mi starši pa jasno plačamo ker nam nabijajo moralo.
Nekateri posamezniki bi proslavljali kar v Holiday inn hotelski verigi, da o prestižnih oblačilih sploh ne debatiramo.

Nasploh se mi pri maturantskem plesu postavlja vprašanje. Gre tukaj za slovesnost ali za izkazovanje prestiža morda moči posameznikov ali celo zdravljenja egota?
Default avatar

šeštiča

Kaj pa najem prostora, kjer ima vaje? Pri nas smo imeli v dvorani Golovec (Celje). Mislim, da je najem dvorane zeloo drag.
Default avatar

lejdy

Nihče vas ne sili, da tečaj otroci obiskujejo. Nihče vas ne sili, da se ceremonije udeležite. Mi smo to dorekli, mlajša je potem sicer šla na ples, starejša pa se ga ni udeležila
Default avatar

ja itak

Po moje je strošek plesne šole še najmanj sporen.
Bi rekla, da je bolj problematično, kar si mularija (tista, ki si seveda lahko) sama zmišljuje: od ne vem kakšnih toalet do žuranja v prestižnih lokalih. To prav gotovo je izkazovanje prestiža in mogoče zna tud zameglit slovesnost dogodka.
Default avatar

jah, no

lejdy je napisal/a:
Nihče vas ne sili, da tečaj otroci obiskujejo. Nihče vas ne sili, da se ceremonije udeležite. Mi smo to dorekli, mlajša je potem sicer šla na ples, starejša pa se ga ni udeležila
Ah, dej no, seveda nihče ne sili, ampak ni v tem point tega posta!

Point je, kako na vsakem vogalu vsak zaslužkar pristavi piskerček! Pač izkoriščajo situacijo.
Vseeno je maturantski ples nekaj drugega kot poroka, kjer imata dva izbiro, kako bosta vse pripravila. Pri maturantsekm pa gre za komaj odraščajoče ljudi brez življenskih izkušenj in za veliko množico, kjer se je treba prilagajati, saj razen redkih izjem, nobeden noče biti izločen.

In to zaslužkarji s pridom izkoriščajo, saj bodo starši izstisnili iz sebe, pa četudi se bodo zapufali.

In to je nemoralno, da se pri množični zadevi tako navija cene. Ok? Požrešni so! Ni jim dovolj zmeren profit, temveč ogromen profit.

In to požrešnost avtorica obsoja in ima prav!
Default avatar

čakaj malo,

lejdy je napisal/a:
ni problem, da te nihče ne sili, maturantski plesi so vedno bili in ne vem, zakaj bi moral nekdo zaradi oderuštva organizatorjev, premišljevati, ali se ga bo otrok udeležil ali ne. Da ne govorim o tistih družinah, ki si tega res ne morejo privoščiti. Včasih so si to lahko privoščili vsi. Naj ukinejo naziv maturantski ples in dajo kako drugo ime, recimo gala ples...ma brez veze. Zakaj se vsak dogodek, vsaka stvar sprevrže v pridobitnost nekaterih??
Default avatar

reka

šeštiča je napisal/a:
Kaj pa najem prostora, kjer ima vaje? Pri nas smo imeli v dvorani Golovec (Celje). Mislim, da je najem dvorane zeloo drag.
Tudi frizerke, šivilje, kozmetičarke, mehaniki, zobozdravniki, maserji.... itd. plačujejo najemnino, pa vseeno ne računajo svojih storitev 250 eur/uro.
Default avatar

dober nasvet

Če bi bili starši pametni in se vzeli skup, naj bi oni organizirali za svoje maturante maturantski ples v šolski telovadnici.
Mame bi napekle dobrote, očetje bi okrasili telovadnico, mladi naj bi dobili kakšen priljubljen ansambel, (saj ni treba grozno znanega in prestižnega) povabili profesorje, brate, sestre, oz. tiste, ki na to prireditev sodijo in si jih mladi želijo ob sebi. Seveda bi se oblekli malo lepše, ne pa v tiste toalete, ki jim pri teh 18. letih čisto nič ne pašejo. Prepričana sem, da bi se imeli 100x bolj luštno, kot če bi premišljevali (marsikdo!) kako naj otroku omogočijo eno tako bedasto drago zabavo z nesramno dragimi plesnimi učitelji, nekimi toaletami, zanič večerjo itd...da ne naštevam, skratka, da neki "prireditelji" izmozgajo njihove finance do nezavesti.
Ta moj nasvet se sliši neverjeten ampak - enkrat naj se vendar neha z izkoriščanjem predvsem tistih staršev, ki komaj preživljajo svoje družine pa raje vzamejo tudi posojilo, da otrok ne bi bil "zafrustriran", če ne bi mogel na takle ples. In to tele prirediteljske pijavke dobro vedo.
Naj bogatunski otroci plešejo po svoje, otroci pridnih, skromnih in požrtvovalnih staršev naj se pa zabavajo tako, da družina ne bo trpela. Zato bi zaslužili vse naše spoštovanje.
In veste kaj: ti mladi bodo v življenju bolje uspevali kot "zmazanci", ki jim starši vse želje izpolnijo.
Default avatar

ateek

lejdy je napisal/a:
.... mlajša je potem šla. Kaj naj to pomeni, se ni želela počutiti izločeno, kakor je bila starejša hčerka ? Tvoja starejša hčera je najbrž zelo razumljiva in razume, čemu niste tudi njej omogočili slovesnosti. Slednje ni očitek na vaše ravnanje, je že moralo tako biti.

Ko bi bile znosnejše cene se marsikateri šolar in starši ne bi počutili odrinjene. Mnogo jih sploh ne pove na glas v kakšni situaciji živijo, ker jih je sram in vsi niso sami krivi za nastalo situacijo.

reka prav imaš ! Le od kje so vzeli te cene ? Požrešnost in nebrzdan pohlep po denarju.
Default avatar

brez veze

Mogoče si narobe izračunal? Si poslal pisno vprašanje na šolo, saj ti v odgovoru ne odo mogli napisati da gre za enkraten dogodek?

Najlaže se je tukaj usajati narediti pa nič....
Default avatar

ena realna

vse se da, če se le hoče.
Pri nas na osnovni šoli v mestu so valeto vrsto let organizirali v neki najeti dvorani - naj bi bilo bolj "fensi".
Potem svmo začeli starši že v 7. razredu pritiskat na razrednika in ravnatelja, da naj bi se dogodek odvijal na šoli.
In smo uspeli, lani je bila valeta za zelo nizko ceno izpeljana v šolski jedilnici/telovadnici.
Bilo je zelo prijetno, morda manj profesionalno in nakičeno kot na gala večerih v najetih dvoranah, a smo zelo uživali.
Imeli smo hladni bife, otroci uradni in neuradni ples (ko smo šli starši domov), nekaj se jih je pač uredilo bolj, nekaj manj (čeprav je smešno videti večerne toalete na močno naličenih 15-letnicah).

Močno si želim, da bi bil tudi maturantski ples v prostorih naše gimnazije - vem, kako težko živijo nekatere družine sinovih sošolcev in menim, da blišča dijaki ne potrebujejo - potrebujejo le večer, ko so skupaj, ko se ob manjši slovesnosti veselijo skorajšnjega konca dijaških in začetka študentskih/delovnih dni.
Škoda, ker se vedno najde nekdo, ki mu ni mar za finančni položaj nekaterih in ki s svojimi vehementnimi idejami nehote povleče za seboj ljudi, ki ne upajo priznati, da ne zmorejo...
Default avatar

Menka

dober nasvet je napisal/a:
Če bi bili starši pametni in se vzeli skup, naj bi oni organizirali za svoje maturante maturantski ples v šolski telovadnici.
Mame bi napekle dobrote, očetje bi okrasili telovadnico, mladi naj bi dobili kakšen priljubljen ansambel, (saj ni treba grozno znanega in prestižnega) povabili profesorje, brate, sestre, oz. tiste, ki na to prireditev sodijo in si jih mladi želijo ob sebi. Seveda bi se oblekli malo lepše, ne pa v tiste toalete, ki jim pri teh 18. letih čisto nič ne pašejo. Prepričana sem, da bi se imeli 100x bolj luštno, kot če bi premišljevali (marsikdo!) kako naj otroku omogočijo eno tako bedasto drago zabavo z nesramno dragimi plesnimi učitelji, nekimi toaletami, zanič večerjo itd...da ne naštevam, skratka, da neki "prireditelji" izmozgajo njihove finance do nezavesti.
Ta moj nasvet se sliši neverjeten ampak - enkrat naj se vendar neha z izkoriščanjem predvsem tistih staršev, ki komaj preživljajo svoje družine pa raje vzamejo tudi posojilo, da otrok ne bi bil "zafrustriran", če ne bi mogel na takle ples. In to tele prirediteljske pijavke dobro vedo.
Naj bogatunski otroci plešejo po svoje, otroci pridnih, skromnih in požrtvovalnih staršev naj se pa zabavajo tako, da družina ne bo trpela. Zato bi zaslužili vse naše spoštovanje.
In veste kaj: ti mladi bodo v življenju bolje uspevali kot "zmazanci", ki jim starši vse želje izpolnijo.
Podpišem!
Default avatar

ja itak

ateek je napisal/a:
lejdy je napisal/a:
.... mlajša je potem šla. Kaj naj to pomeni, se ni želela počutiti izločeno, kakor je bila starejša hčerka ? Tvoja starejša hčera je najbrž zelo razumljiva in razume, čemu niste tudi njej omogočili slovesnosti. Slednje ni očitek na vaše ravnanje, je že moralo tako biti.

Ko bi bile znosnejše cene se marsikateri šolar in starši ne bi počutili odrinjene. Mnogo jih sploh ne pove na glas v kakšni situaciji živijo, ker jih je sram in vsi niso sami krivi za nastalo situacijo.

reka prav imaš ! Le od kje so vzeli te cene ? Požrešnost in nebrzdan pohlep po denarju.
Vem tud za maturante, ki so se (ne zaradi materialnega stanja doma) sami odločili, da na maturantski ples ne grejo, ker se jim je zdelo eno brezvezno afnanje.
Default avatar

jap..

ja itak je napisal/a:
Vem tud za maturante, ki so se (ne zaradi materialnega stanja doma) sami odločili, da na maturantski ples ne grejo, ker se jim je zdelo eno brezvezno afnanje.
jaz sem že ena takih... plešem ne, oblekic in petk ne nosim, pijančujem ne, ceremonije so mi odveč, skratka, trpela bi tako na plesnih, kot na dogodku samem in po njem, zato preprosto nisem šla
Default avatar

njet.

jap.. je napisal/a:
ja itak je napisal/a:
jaz sem že ena takih... plešem ne, oblekic in petk ne nosim, pijančujem ne, ceremonije so mi odveč, skratka, trpela bi tako na plesnih, kot na dogodku samem in po njem, zato preprosto nisem šla
take kličemo tudi asocialni...
Default avatar

jap..

njet. je napisal/a:
jap.. je napisal/a:
ja itak je napisal/a:
ja in kaj potem? vsi drugačni, vsi enakopravni...
Default avatar

lejdy

Mi smo obema povedali, da si stroška plesnih vaj in udeležbe na plesu ne moremo privoščiti, obe pa sta se lahko same odločile ali bosta na ples šli ali ne, Starejša se je odločila, da se plesa ne bo udeležila, mlajša pa se je samega plesa udeležila, tudi zato ker so naredile same koregrafijo za uvodni nastop.
Poznam pa tudi jaz kar nekaj takih ki se plesa niso udeležili prav zaradi tega ker so želeli, da so tudi na dan plesa to kar so bili 4 leta šolanja
Default avatar

njet.

jap.. je napisal/a:
njet. je napisal/a:
jap.. je napisal/a:

ja in kaj potem? vsi drugačni, vsi enakopravni...
Nisem govoril o enakopravnosti....
Default avatar

torek

Spomladi sem bila na maturankem plesu mijega sina. Hodil je na gimnazijo, ki je bolj kot ne ena od elitnejših v Lj. Pa ni bilo nobenega presežka med dekleti. tako, da ne govorite kar po čez. Fantje pa so bili oblečeni po večini kar v temne obleke in kravate, kar se 19 letnikom tudi poda.
Default avatar

Sveti duhovnik

Torej otroke vpišite na Škofijsko gimnazijo. Tukaj vse poteka v lastni režiji in je brezplačno. Prav tako maturantski izlet-i.

Pridružujem se temu mnenju: