Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veste, koliko je je v vaši občini zares revnih ljudi?

Veste, koliko je je v vaši občini zares revnih ljudi?

Takih , ki nimajo praktično nič imetja in živijo na robu! So vam jih kdaj, kdor koli že, predstavili? Kdo skrbi zanje? So tiho in zanje ne ve nihče! So brez upanja, da bo bolje.

želim ti lepo nedeljo !!

in tak bil bil tudi odgovor naših predsednikov in ministrov…

nova
Uredništvo priporoča

Po moje precej … Žalostno. Sem pred kratkim slišala zgodbo kako težko živijo otroci od prijatelja – ker jim on ne more pomagati, so dobesedno lačni v službah – tudi za malico nimajo. Še za bencin do službe je težko … Tako da morajo naše generacije vedeti, da imamo še vedno privilegije, če nam pomagajo starši – vprašanje je, če bomo mi lahko na tak način pomagali otrokom – kot sem že rekla, eni že danes ne morejo …

Nekaj jih poznam,pa jim občasno pomagam,čeprav imam sama malo.Jim ponudim kakšno kosilo,kaj za obleči,kakšen meter drv.Veliko ne morem ,saj imam sama male prihodke,nedokončan dom,vendar rada vidim,da vsaj malo pomagam tistim okoli sebe v stiski.

Živimo v Lj in se ljudje ne poznamo tako kot na vasi. Pri nas doma pa je drugače. Tam se ve, kdo je v resnici reven, a ponosen, kdo se dela revnega, kdo pa sploh ni reven in na veliko fehtari okoli. Na vasi je še vedno veliko blagovne menjave. Ti meni obrežeš drevje, jaz tebi pozimi kidam sneg.

Ponavadi je tako, da revež reveža najbolj razume. Nikakor ne slišim nikoli, da bogatun razume reveža. Kvečjemu ga prezira.
Razmišljam ali je npr. tale Katarina Kresal kdaj dala kaj za reveže? Pa še marsikdo, njo sem izpostavila, ker toliko govori in ima vedno na sebi bogata, modna oblačila. Ali bi se bila sposobna odreči kakšni novi obleki in ta denar namenila aje za kakšne revne ljudi, otroke, ki jih prikazujejo v Tedniku? In če bi to naredila, naj kar javno o tem spregovori, to ni nič narobe! Za vzpodbudo ostalim bogatim politikom.

Delati dobro je tudi to, da s prstom ne kažeš na druge. Ker s tem ne narediš nič dobrega, ampak samo seješ slabo voljo.

Odgovor pa se glasi:
Ne, pojma nimam, koliko v naši občini je revnih! Koliko jih je pa v vaši? Jaz živim v največji občini v Sloveniji in se mi sanja ne!

Sama nosim na Poljansko oblačila in odeje, hrane pa res ne.
Vedno pa dajem drobiž v skinjice na blagajnah in delam kot prostovoljka že vrsto let.

New Report

Close