Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če država zahteva povračilo socialnih transferjev pa naj da nazaj še tistim, ki delajo presežek

Če država zahteva povračilo socialnih transferjev pa naj da nazaj še tistim, ki delajo presežek

Če lahko država vodi račun o tem, koliko je kdo potegnil od nje in potem to zahteva od dedičev nazaj, pa naj vodi še račun o tem, koliko je kdo prispeval v državno blagajno preko prispevkov in davkov.

Ob smrti se naj naredi obračun in razlika zahteva od dedičev, če pa je posameznik več prispeval kot koristil pa se naj dedičem nakaže.

Navsezadnje očitno ne rabim jaz kot bogataš zalagat za sosedovega reveža na socialni, ker država njegovo socialno itak sterja od dedičev.

Tako kot je sedaj pa po eni strani jaz zalagam za sosedovo socialno, po drugi strani pa država socialno sterja še od dedičev – torej jo dobi 2x plačano?

Pa dobr, no. Kakšen presežek, matr? Imamo davčne stopnje, dohodninsko letvico. Kolikor kdo zasluži, toliko odvede. Ne sponzoriraš nikogar, ampak plačuješ državi, da lahko živiš. Da se plača javna uprava, vključno s šolstvom, zdravstvom in vsem ostalim. Če imaš veliko, več odvedeš. Ker imaš luksuz. In prav je tako. Če dobim socialno podporo, jo pač vrnem s premoženjem, ki pade na dediče. če ga imam, seveda. Če ga nimam, potem pač ne. kaj bi vi zdej radi?

Seveda je presežek.Koliko jih umre,ko grejo v penzijo ali sploh še niso prišli do penzije?naj država ta vplačani denar vrne dedičem.Že to je en presežek.

tudi jaz šla računat
Re: Zakaj država ne zahteva vračanja še drugih ugodnosti?

20.11.11 11:20
Navedeno
Se strinjam
Se strinjam, če potegnejo skupaj tudi vse kar sem jaz s svojim možem preko davkov in prispevkov vplačala v državno blagajno in naredijo obračun.

Razlika se naj nakaže najinim dedičem prosim!
Tudi jaz sem šla sedaj to malo na grobo preračunat.
Jaz imam prispevkov iz in na plačo 400€, mož 600€ – se pravi povprečno 500€.

V 30 letih (če se razmere ne spremenijo) bova tako “vplačala”
500x12x30x2=360.000€!!!!!

Mislim, da tistih 10€ otroških za enega otroka, 1 leto porodniške, 3 leta minimalne subvencije za vrtec, šolnina za otroka (recimo, da je 2000 na leto, šola se 18 let = 36.000), štipendije nima, socialne ne koristimo, nadomestila še tudi ne, v študentu ne živi, ker se ne more učit, na bonih pa tudi ne poje toliko, da bi pokril razliko do 360.000.
Zdravi pa tudi smo na srečo tok tok.

Tudi meni naj ob smrti naredijo obračun in dajo razliko mojim dedičem!

Jasno, tako se je spomnil levi trojček in njihovi predniki komunisti, kako ljudi napraviti še za večje reveže. To svojat vse preplačamo.

prispevke za šolstvo naj plačujejo tisti, ki imajo otroke!!!!!!

Tisti, ki jih nimajo, pa naj ne dobijo pokojnine.

In prispevke za zdravstvo samo bolni??


Ja, po tej logiki.
Čeprav jaz nisem za to.

Tisti, ki jih nimajo, pa naj ne dobijo pokojnine.[/quote]

a ti imas penzijo za otroke al zase?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Tisti, ki jih nimajo, pa naj ne dobijo pokojnine.[/quote]

a ti imas penzijo za otroke al zase?[/quote]

penzijo naj si špara vsak sam, tolk kolikor mu paše. pa bruto naj nam izplačujejo. ves ostalo je kraja!!!!!

Sem skoraj dobila odpoved. No, socialne pomoči ne bi dobila, ker imam “preveč” premoženja. Plačevala sem noter ohoho let, pa ne bi dobila niti centa. Boljše, da bi vse zagonla, pa bi cela leta nekaj vlekla. Če je vse izterljivo, pa mi naj dajo vsaj ene 500 evrov mesečne socialne pomoči, po moji smrti pa naj izterjajo. Jaz namreč nepremičnin ne morem glodati, pa tudi prodati jih ne mislim za drobiž takoj zato, da bom imela gotovino. Ko bom pa stara in bom morala v dom, bom zopet morala vse plačati. Oni, ko je bil pa na plečih države celo življenje, pa se bo spočit režal v domu. Sicer se pa tako ne sekiram do penzije, ker bomo tako prej “pocrka.l”.
Pa kje si videl, da so eni na socialki po 10, 15 let, ker ne dobijo službe? Zakaj bi pa jo?

Tisti, ki jih nimajo, pa naj ne dobijo pokojnine.[/quote]

a ti imas penzijo za otroke al zase?[/quote]

Jaz še nimam penzije. A za tvojo penzijo bodo delali naši otroci in če bomo samo starši vlagali vanje, ne pa tudi država, potem naj bodo tudi bodoče pokojnine samo za starše. Če se že gremo, da vsak skrbi samo zase!

Policistov vi ne potrebujete, prav tako poklicnih gasilcev ne, k zobozdravniku ne hodite, ti verjetno tudi h ginekologu ne. Da ne naštevam naprej,…

a ti imas penzijo za otroke al zase?[/quote]

Jaz še nimam penzije. A za tvojo penzijo bodo delali naši otroci in če bomo samo starši vlagali vanje, ne pa tudi država, potem naj bodo tudi bodoče pokojnine samo za starše. Če se že gremo, da vsak skrbi samo zase![/quote]

za mojo penzijo ne bo delal nihče, ker vprašanje kaj bo s penzijami, ko bo čas za njih, torej penzij ne bo za nobenga razen za tiste, k si bodo sami uspel našparat, mogoče bo v prednosti lih folk brez otrok, ker bodo imel manj stroškov…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz se strinjam z avtorico in nekaterimi somišljeniki. Ti Gunč si izuzet!

Nisem in upam, da nikoli ne bom potrebovala soc. pomoči. Iskreno jo privoščim res revežem, ki so (ne po svoji krivdi) izviseli. Jaz in vsi davkoplačevalci smo jim jo ‘dali’.
Je res?

Kje je denar, ker nekateri niso nikoli bolni? Ker umrejo takoj, ko vstopijo v pokoj? Ker umre sredi kariere in je plačeval vse? Kje je ves ta denar? Ki bi ga koristil nekje v priodnosti.

Tako kot eni premišljujete – tako tudi drugi.

Tako kot nekdo, ki se znajde v stiski, koristi ‘naš’ denar, naj DRŽAVA ugodi tudi tistim, ki so po nesreči umrli in ‘toliko in toliko’ prihranili. Naj da ta denar!! Ker umrli človek bi lahko živel še 25 let in cuzal zasluženi keš.

Ker pa to ni mogoče (ali pač), naj ne zahteva to od socialcev!! Ker so jim dali tisti, ki tega niso mogli izoristit.

Pa brez veze, da čvekamo – vsi vemo, da je naša država ena velika PRASICA. Pogoltna, nesposobna, da bi naredila doma red!

Evo točno to pravim…če sem se jaz sprijaznil, da v blagajno samo dajem in bore malo koristim, in če sem se jaz sprijaznil, da od mojega gredo vse te famozne socialne pomoči, plačilo doma, varstveni dodatki ipd potem ne vem, zakaj država pokasira to še enkrat od dedičev.

Potem dobi to socialno pomoč 2x not – enkrat ji dam jaz denar, potem ta denar ona da reveži, potem pa še vzame ta denar nazaj od reveža, ampak jaz ji pa še kar naprej dajem denar…potem bi načeloma morala tudi meni vrtnit moj vložek…al pa naj pusti reveža pri miru…

Davki niso namenjeni za socialne pomoči, ampak za transfere tajkunom, Grkom, podkupnine in druga koruptivna dejanja, itd. Samo za socialo ne. Sociala se vrača in se ne plača iz davkov.

Strinjam se z vama, kaj menite in vprašanje??

New Report

Close