Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek novodobna moda – novorojenčka ne sme nihče videti vsaj 3 mesece?

novodobna moda – novorojenčka ne sme nihče videti vsaj 3 mesece?

vpodnji temi je govora o tem, da novodobne mamice ne pustijo, da bi njihove otroke kdorkoli obiskal prve tri mesece.

a so kake koristi tega? (bolan človek je logično, d ane hodi k dojenčku v nobenem primeru, oziroma če imaš doma bolne otroke ipd.)

se vam res zdi, da je to bolj novodobna “moda”?

Jaz mislim, da to ni neka nova stvar, to je nekoliko omejeno razmišljanje staršev….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Gre za to, da tašča in tast tega ne smeta priti k dojenčku – to je nova moda. Oče in mama od hčerke lahko. To je trend današnjih monovk!

nova
Uredništvo priporoča

Kaj veš, mogoče se jih pa sramujejo, skrivajo pred celim svetom?

noben novorojenček ni tak hudo lep, da bi bil za pokazat, potem pa se čaka kak mesec, da se polepša ali da se starša navadita na njegovo podobo … ? … samo razmišljam :)))

Ja, po treh mesecih lahko pridejo na obisk in s praga otroške sobe pogledajo dete, ki spi v posteljici.
Naslednjih nekaj mesecev ni zaželjeno, da pridete na obisk z otroki … za vsak obisk, na katerega ste povabljeni, dobite opozorilo, da pridite brez svojih otrok, da ne bodo motili spanje njihovega dojenčka, umazali njegovih igrač in prinesli bacile iz vrtca …

In po prvem letu, se taisti starši sprašujejo zakaj nimajo nobenih prijateljev več …

Včasih se tudi niso tuširali vsak dan. Včasih se tudi niso preoblačili vsak dan. Včasih se niso brili NIKJER, kaj šele po spolovilih. Včasih se je dojenčka nahranilo, previlo in odložilo v koš, ne glede na dretje. Itd, itd, itd…

Ko začneš tako razmišljat kot ti, je znak, da se staraš 🙂

Jaz v reali ne poznam niti enega primera, da bi kdo dojenčka izoliral za tri mesece, o tem samo tu gor berem.

Potem to pomeni, da ga tudi ven na zrak ne peljejo 3 mesece?

Mi smo našega “izolirali” za mesec in pol, ker je bil operiran in so bila pač taka navodila. So ga pa vseeno prišli oboji starši pogledat, ostali pa kasneje.
Ne vem sicer, zakaj se vsem zdi tako pomembno pridrvet na obiske takoj, ko se utrujena mamica vrne iz porodnišnice… Po kakšnem mesecu že, saj dojenčki so vsi enaki.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Sploh ne vem, zakaj bi bilo treba hodit gledat dojenčke? Ne rečem ožji sorodniki, ampak vsi ostali? To je meni prav bedna navada. Sploh pa še prvi mesec. To delajo samo nevljudni in netaktni ljudje.

To po moji definiciji ni izolacija, da novorojenčka pride pogledat samo ožje sorodstvo, ampak čisto obična zdrava pamet.

Naši sosedje imajo že točno 2 meseca in pol dojenčka, pa ga še nisem videla, mislim niti ne tako usput. Ta otrok sploh še ni bil zunaj po moje. Zato ker živimo v mali urbani vili in je čisto malo stanovanj, pa še jaz imam balkon obrnjen tako, da vidim, če gre kdo mimo, sploh peš na sprehod ali pa z avtom.
Sem že zadnjič mojemu rekla, da se mi zdi tako čudno… Jah naš je sicer rojen poleti in je šel po 1 tednu ven, če ne še prej celo – z vozičkom na sprehod.

Jaz sem ena od teh posasti. Ko sem mi je dva dni po prihodu iz porodnisnice namalala druzina kolegice na vratih in je glava druzine vsa krehajoca naznanila, da so prisli samo na hitro pogledati dojencka, ker so “malo” bolani, sem vrata zaloputnila in naznanila sorodstvu, da tri mesece ne sprejemam obiskov.

Moja sestricna zivi na vzhodu Slovenije. Tisti dan, ko je prisla iz porodnisnice z dvojcki, so ji nastlali kupe slame in se ji pustili gostiti dva dni, enkrat eni, enkrat drugi.

To je pa druga plat…

Ne vem, ali je to novodobna moda ali pa smo si že od nekdaj ljudje različni tudi glede tega. Sicer pa meni nikakor ni jasno, zakaj bi nekdo želel na vsak način videti dojenčka takoj po rojstvu. Pa kaj potem, če starši prve 3 mesece želijo biti sami z dojenčkom? Je s tem res kaj narobe? Ali je narobe z ostalimi, ki se na vsak način vtikajo v osebno življenje drugega in ga precenjujejo?
Če pa gledamo izključno z vidika malega bitjeca – njemu je sigurno popolnoma zadosti, če ima prvih nekaj tednov življenja ob sebi le očka in mamico? Ali si morda že po 3 tednih mora pričeti plesti socialno mrežo, da bo kam prilezel v življenju 😉 ?

niti slučajno ne bi šla na obisk k dojenčku v prvih treh mesecih – takrat imajo sami s sabo dovolj dela, ne rabijo še mene tam na obisku…
k nam so tudi do treh mesecev prišli samo stari starši in moja sestra – ker so prišli pomagat in ne na obisk, drugi pa niso bili zaželjeni… nisem imela volje in energije sprejemat obiskov in skrbet za njihovo dobro počutje…
naslednjič bom naredila povsem enako. sej je potem še čisto dovolj časa za obiske.

Imam 4,5 mesecev starega dojenčka tako, da mi je to glede obiskovanja dojenčka še zelo znano. Da naj tri mesece ne sprejemamo obiskov so nam govorili v šoli za starše. Meni se je to zdelo čudno in seveda tega nisem prakticirala. Na obisk je prišlo veliko sorrodnikov že v porodnišnico in vsakega obiska sem se zelo razveselila, saj mi je bilo bivanje v mariborski porodnišnici grozno. Ko sem prišla domov so me praktično od prvega dneva obiskovali in hodili gledat dojenčka najprej moji starši in sestra po enem tednu pa še moževi sorodniki, ki živijo bolj daleč. Jaz sem se vsakega obiska zelo razveselila, saj so mi obiski popestrili zelo enolične in puste dnevE. Imam pa eno sorodnico, ki obiskov res ni dovolila trimesece. Jo pa razumem, sj je bil njen dojenček kar naprej bolan.

Predvidevam – ker tudi stroka tega seveda ne svetuje, ampak gredo novorojenčki tudi pozimi po dveh ali treh tednih ven – da hodijo z dojenčkom na sprehode. In če za tri mesece banajo obiske, to pomeni, da vse vaške opravljivke in sosede dete vidijo prej kot recimo prijatelji, sorodniki. A ni to malo hecno?
Zato mi je ta novi običaj tuj (se mi zdi, da sem jaz to prva omenila).
Pa saj ni treba, da ljudje pridejo na obisk, lahko bi jih povabili na sprehod, zakaj pa ne. Bistveno manj možnosti za kakšno okužbo.
Jaz k novorojenčkom ne zahajam, odkar imam otroke, ker nikoli ne vem, kaj trosimo naokrog, grem pa z veseljem na sprehod z novopečeno mamico ali da gremo skupaj na igrišče ali nekam ven na kavo (seveda peš do tja) ali karkoli že …

Ja to je pa res čisto odvisno no. Jaz sem bila pri prvem zmedena dva tedna, pri vseh naslednjih pa niti minute. Obiske sem vseeno sprejemala, smo bili pač zmedeni skupaj. Tri mesece? Saj se mi zmeša, da nikogar ne vidim.

jaz imam mesec starega dojenčka, pa še nismo imeli nekih obiskov, razen mojih staršev in njegovih. ker mi je to totalno bedno, ker imajo kolegice svoje otroke v vrtcu, moj otrok je zato ostal nekaj mesecev doma, ne hodi v vrtec, zato tudi ne vabim obiskov z malimi otroci, pa naj bodo jezne me nič ne briga,…dokler se ne privadimo in dobimo nek ritem, ne potrebujem nekoga, ki me bo dve uri gleddal, kako malega dojim in se lovim, ker naš mali bi bil popoldne skoz priklopljen, pa jih moreš strežt, pa vprašanja, zakaj pa ne spi, zakaj pa se tako dolgo doji, a nimaš dovolj mleka, da bi spil v deswtih minutah itd…totalno bedno, ne rabim tega…

Tako je. Mone pravijo, da tuji ljudje ne smejo videti dojenčka. In mone pod tuje ljudi štejejo tasta in taščo. Mama in oče seveda lahko prideta že v porodnišnico.

Aja dojilje ste pa tako razred zase tako da se nič ne čudim. DRAGE DOJILJE tako rade dojite v javnosti cerkvah, trgovinah restavracijah… skratka na mestih, kjer vas vidi čimveč ljudi, zdaj pa ti meni JUHART praviš, da te motijo obiski in pogledi najbližjih pa kdo ti bo verjel JUHARČKA.

Take starse bi jaz kar prepovedala.
Da se v porodnisnico vabi toliko obiskov – a si bila sama v sobi? Domnevam, da v Mb porodnisnici ne.
Jaz sem rodila pred 3 tedni in sem imela cimro, ki je imela vsak dan po 5-8 ljudi naenkrat na obisku – vkljucno z bolnimi otroci, krehajocimi odraslimi in predvsem smrdecimi po cigaretih in neumitem – fuj in fej! Non stop glasno in smrdece. Da o tem, da so buljili tudi v mene, ko sem dojila, sploh ne govorim.
Ne vem, no, a je folk izgubil vsak obcutek za primerno in obzirno obnasanje?!?

Draga RES SUPER nisem bila sama v sobi imela sem še dve cimri in vse smo imele polno obiskov. In nobene to ni motilo. Prisežem, da smo vse komaj čakale, da dobimo obiske tako da ne vem kakšen človek si ti. Aja rodila si in si si mislila in si še misliš da si nekaj več.
Ampak nisi življenje teče dalje in nisi edina, ki si rodila. Noben obiskovalec ni smrdel in ni bilo nobenih otrok. Ne verjamem ti, da so obiskovlci tvoje cimre smrdeli enostavno ne verjamem ti. Mogoče si vohala sebe ker to pa je res koliko mamic in nosečnic kadi. Kaj si mislila s tem TAKE STARŠE BI JAZ PREPOVEDALA? Verjamem pa, da tvoj karakter smrdi po tem kar si napisala, si ena velika avša. Ti pa res nimaš nobenega občutka za primerno in obzirno obnšanje.

RES SUPER ti si ena izmed tistih, ki si rodila in od takrat gledaš na vse zviška. Tolčeš se po prsih, ker si rodila. Ampak to ni noben dosežek veš koliko nas je že rodilo tak da, ko boš izumila kako novo zdravila ali pa ko boš naredila doktorat takrat se tolči po prsih.

New Report

Close